Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Öğrenme ve Hesaplama 2023

Türk Telekom cayma bedeli öğrenme 2023 yılında da yetkili merciler tarafından yapılıyor. Türk Telekom hizmetlerine abonelik sağlarken 12 ay ya da 24 ay kalma sözünüze çok indirimli paketler sunuluyor. Müşteriler genellikle daha uygun fiyata hizmet kullanımı için taahhüt sözleşmesi imzalıyorlar. Sözleşme zamanı dolmadan hizmetin sonlandırılması sonucu cayma bedeli ortaya çıkıyor.

Türk Telekom cayma bedeli müşteri hizmetlerini 444 1 444 numaralı telefondan arama yapılarak öğrenilebiliyor. Müşteri temsilcisinin yapacağı cayma bedeli hesaplaması ile size ödemeniz gereken tutar bildiriliyor. Türk Telekom hizmetlerine başvuru yaparken sözleşme imzaladığınız için bu cayma bedelini kanuni olarak ödemek zorunda kalıyorsunuz.

Türk Telekom Cayma Bedeli Hesaplama

Türk Telekom cayma bedeli hesaplama işleminde çeşitli kriterler baz alınıyor. Öncelikle hizmet aboneliğiniz için taahhüt verirken almış olduğunuz indirim üzerinden hesaplama yapılıyor. Örneğin: aylık 120 TL olan bir hizmet için 12 ay taahhüt verdiniz ve 100 TL indirimli fiyat ile sahip oldunuz diyelim. 7. Ayda ayrılmaya karar verdiğinizde 20 TL indiriminiz kalan ay olan 5 ile çarpılara 100 TL cayma bedeli hesaplanıyor.

Bu bedel üzerine hat üzerine akıllı cihaz ya da başka bir cihaz taksitiniz varsa eklenir. Hat aktivasyon ücretleri, başvuru bedeli, telsiz kullanım ücreti, hizmet bedelleri, devlete ödenecek olan vergiler, bağlantı bedelleri cayma bedeline eklenir. Tüm bu masraflar eklenerek toplam cayma bedeli hesaplanır.

Türk Telekom Cayma Bedeli İtirazı ve İptal Talebi

Türk Telekom cayma bedeli itirazı ve iptal talebi işlemi için Tüketici Hakem Heyeti’ne ya da doğrudan mahkemeye başvurmalısınız. Tüketicinin korunması hakkında kanunun 52. Maddesinin 4. Fıkrasında tüketicilerin belirsiz süreli ya da süresi bir yıldan uzun olan abonelik sözleşmesini herhangi bir şart göstermeden ve cezai müeyyide ödemeden iptal etme hakkına sahiptir diyor. Bu ve benzeri tüketiciyi koruyan birçok kanun bulunuyor. Kanuni hakkınızı kullanarak Türk Telekom cayma bedeline itiraz edebilir ve açacağınız dava ile cayma bedelini iptal ettirebilirsiniz.

Türk Telekom Cayma Bedeli Nereye Ödenir?

Türk Telekom cayma bedeli son faturanıza ödemeniz gereken ücret olarak yansıtılır. Bu cayma bedelinin dahil edildiği faturayı internet üzerinden Türk Telekom’un online işlemler merkezinden kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Mobil online işlemler merkezinden TCKN ile giriş yaparak şimdi öde butonuna basarak ödeyebilirsiniz.

444 5 444 ve 444 0 375 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartı bilgilerinizi vererek ödeyebilirsiniz. Ayrıca şahsen Türk Telekom bayilerine ya da banka şubelerine giderek de cayma bedeli ödemesi yapabilirsiniz.

Türk Telekom Cayma Bedeli Ne Zaman Ödenir?

Türk Telekom cayma bedeli, aboneliğinizi sonlandırmak için talepte bulunduğunuz ay içerisinde fatura tarihinizde son faturanıza yansıtılır. Aboneliğinizi sonlandırmak için Türk Telekom’a iptal başvurusu yaptığınızda 24 saat içerisinde aboneliğiniz sonlandırılır. Son fatura tarihinde cayma bedeli ücreti de faturanıza yansıtılır. Fatura ödeme tarihinizde ödenmesi gerekir.

Türk Telekom Cayma Bedelini Karşılıyor mu?

Türk Telekom cayma bedelini karşılamaz ve abonelik sözleşmesinde taahhüt vermiş olan müşterilerinden talep eder. Ancak zaman zaman yaptığı kampanyalar ile ilk 3 ay cayma bedeli yok ya da yeni müşteriler için transfer fırsatı gibi cayma bedeli olmayan paketler sunar. Bu kampanyalardan faydalanarak 12 ay ya da 24 ay cayma bedeli olmayan hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Türk Telekom Cayma Bedeli Olmayan Evde İnternet Kampanyası

Türk Telekom cayma bedeli olmayan evde internet kampanyası ancak taahhüt süresi boyunca aboneliğinizi iptal etmediğinizde mümkündür. Bir de yazlık paketler kısa süreli abonelikler olup iptal halinde cayma bedeli alınmayacaktır. Türk Telekom tüm evde internet paketlerinde 12 aylık ya da 24 aylık taahhütlü abonelik sağlandığında cayma bedeli alır.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama 2023

Türk Telekom taahhüt sorgulama 2023 yılında en doğru sonuç için 444 1 444 numaralı müşteri hizmetlerinden yapılabilir. Ya da müşteri hizmetleri için telefonda beklemek istemiyorsanız Türk Telekom online işlemler merkezine giriş yaparak kullanıcı bilgileriniz ile taahhüt sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt Yenileme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom taahhüt yenileme işlemi birkaç farklı yöntem ile yapılabilir. Taahhüt yenileme için başvurabileceğiniz yöntemler şunlardır:

  1. Türk Telekom bayilerine şahsen giderek taahhüdünüzün yenilenmesini talep edebilirsiniz.
  2. Türk Telekom online işlemler merkezine giriş yaparak taahhüt yenileme talimatı verebilirsiniz.
  3. Türk Telekom müşteri hizmetlerini 444 1 444 numaralı telefondan arayarak taahhüt yenileme talebinizi iletebilirsiniz.
  4. SMS aracılığı ile taahhüt yenilemek için cihazınızın mesaj bölümüne SOZ yazıp 5555’e kısa mesaj göndererek talepte bulunabilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt Bozmanın Cezası Ne Kadardır?

Türk Telekom taahhüt bozmanın cezası öncelikle taahhüdünüzün kalan süresi ve aldığınız indirim ile bağlantılıdır. Abonelik sözleşmenizde taahhüt vererek geçerli tarife ücreti üzerinden kaç TL indirim almışsanız kalan ay ile çarpılarak hesap yapılır. Bunun üzerine hizmet bedelleri ve devlet vergileri eklenerek toplan cayma bedeli hesaplanarak tahsil edilir.

Türk Telekom Taahhüt Bitmeden Tarife Değiştirme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom taahhüt bitmeden tarife değiştirme işlemi Türk Telekom mağazalarından, 444 5 444 numaralı müşteri hizmetlerinden, Türk Telekom online işlemler merkezinden ve SMS yöntemi ile TARIFEM yazıp 5555’e kısa mesaj gönderilerek yapılabilir.

Türk Telekom Taahhüt Bitince Ne Olur?

Türk Telekom taahhüt bitince aboneliğinizi sonlandırarak sizin için uygun olan internet sağlayıcıya geçebilirsiniz. Türk Telekom ile devam edecekseniz size uygun kampanya ve tarifelerden faydalanarak yeni bir taahhüt sözleşmesi de yapabilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom taahhüt taksitlendirme işlemi için Türk Telekom mağazalarına şahsen giderek taksitlendirme talep edebilirsiniz. Ya da 444 1 444 numaralı müşteri hizmetleri hattını arayarak taksit talebinizi iletebilirsiniz. Türk Telekom anlaşmalı bankalar aracılığıyla da taksitlendirme yapıyor. Müşterisi olduğunuz bankadan da taksitlendirme yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu