Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Hesaplama ve Öğrenme 2023

Cayma bedeli, Turkcell ile imzalamış olduğunuz sözleşmeden çıkmak istediğinizde geri kalan toplam ayların tutarını ödediğiniz ücrettir. Eğer kullanmakta olduğunuz hattınızı kapatmak istiyorsanız veya mevcut paketinizden memnun değilseniz ve bunu değiştirmek istiyorsanız (örneğin internet paketinin az geldiğini düşünüyor olabilirsiniz ya da mevcut dakikalarınız size yetmiyorsa) kullanmadığınız ayların da toplam ücretini Turkcell’e ödemeniz gerekmektedir.

Cayma bedelinin ne olacağı her müşteriye göre değişiklik göstermektedir. Sabit bir fiyatı bulunmamaktadır. Cayma bedelini etkileyen faktörler arasında, sözleşmeyi onaylarken vermiş olduğunuz taahhüt süreniz ve taahhüt sürenizin dolmasına kaç ay kaldığı sizin cayma bedeli ücretinizi belirleyecektir.

Turkcell taahhüt cayma bedeli öğrenmek ve ne kadar ödeme yapacağınızın detaylarını bilmek için en sağlıklı Turkcell Müşteri Hizmetlerini (0532 532 0000) arayarak öğrenebilirsiniz. Müşteri hizmetleri size her detayı istediğiniz şekilde erişiminize sağlayacaktır. Bunun yanında isterseniz Turkcell’in resmi web sitesine girip gerekli bilgilerinizi girerek, cayma bedelinizi bilgilerinizi girerek sorgulayabilirsiniz. Play Store’den indirebileceğiniz Turkcell cep uygulaması da size yardımcı olacaktır.

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Hesaplama 2023

Turkcell taahhüt cayma bedeli hesaplama tüm müşteriler için sabit bir değerden oluşmamaktadır. Bedelin hesaplanmasında değişiklik gösteren faktörler aşağıdaki gibidir:

  • Müşterinin indirimli tarifeyi kaç ay kullandığı
  • Devlete ödenecek vergiler
  • Cihaz ücreti(olduğu durumlarda)
  • Turkcell’in sağlamış olduğu hizmet bedeli

Turkcell Cayma Bedeli Ödüyor Mu?

Turkcell Evde İnternet Hizmeti için Turkcell tarafından cayma bedeli ödenmektedir. Cayma bedeli ödeme belirli tutardaki işlemleri kapsamaktadır. 500 TL’ye kadar olan faturalar için geçerlidir. 500TL’nin üzerinde olduğu taktirde ceza tutarını ilgili kişinin kendisi ödemelidir.

Turkcell taahhüt bozma sonucunda ödeyeceğiniz ceza tutarının değerini, Turkcell müşteri temsilcisini arayarak kolayca öğrenebilirsiniz. Dilerseniz direkt olarak “532”’yi arayarak da sorgulama yapabilirsiniz.

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli İtirazı Nasıl Yapılır?

Turkcell Cayma Bedeli İtirazı için öncelikle  Turkcell Genel Merkezi’ne bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. Dilekçenizde neden itirazda bulunduğunuzun nedenlerini sırasıyla ve açık bir dille yazmanız gerekmektedir. İtirazınız kabul edilmediği taktirde cayma bedelini geri alamazsınız. 

Turkcell Tarife Değişikliği Cayma Bedeli Var Mı?

Turkcell tarifeleri kullanıcıların, 12 ay boyunca kalması şartı ile kullanıcılarına indirimli paket fiyatları üzerinden fiyatlandırma yapmaktadır. Eğer kullanmakta olduğunuz tarifeden daha az tutarlı bir tarifeye geçerseniz, cayma bedeli ödemeniz gerekecektir. Bunun yanında hangi tarifeye geçeceğinizde cayma bedelinin olup olmayacağını Turkcell müşteri temsilcilerini arayarak veya Turkcell mağazalarına giderek sorunsuz ve kısa bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Turkcell Cayma Bedeli Karşılayan Evde İnternet Kampanyaları

Turkcell, kullanıcılarına büyük ölçüde yardım sağlayarak, eğer farklı bir operatörden ya da kuruma ait internetten evde internet hizmetine geçmek isteyenlerin 500TL’ye kadar olan cayma bedelini üstlenmektedir. Turkcell Cayma Bedeli karşılayan evde internet kampanyaları ise aşağıda belirtilenlerdir;

  • Turkcell Fibere Giriş Paketi Kampanyası
  • Turkcell Fiber Esnek Kampanya
  • Fibere Hoş Geldin Kampanyası

Turkcell Cayma Bedeli Nasıl Ödenir?

Turkcell cayma bedeli tutarını nakit olarak ödeyebilir ya da faturalarınızı nasıl ödüyorsanız o şekilde kolayca ödeyebilirsiniz. Cayma bedeli en son faturanıza yansıtılmaktadır.  Son dönem faturanıza yansıtıldığı için ilgili kişilerin ek olarak bir ödemede bulunmalarına gerek yoktur.

Turkcell Taahhüt Süresi Nedir?

Turkcell’de taahhüt süresi faturadan faturaya değişi. Örneğin; kullanmakta olduğunuz faturalı tarife paketiniz ya da evde internet hizmeti paketinizin içeriğine göre değişiklik göstermektedir. Eğer tarifenizi kullanmaya başladıktan sonra herhangi bir tarife yükseltmesi yapmamanız durumunda, taahhütünüzün başlama süresini hesaplamak için ilk aboneliğiniz üzerinden belirleyebilirsiniz.

Turkcell SMS ile Taahhüt Sorgulama

Turkcell SMS ile Taahhüt Sorgulama yapabilmek birkaç adımdan oluşan basit bir işlemdir. Öncelikle telefonunuzdan mesaj bölümünüz girmeniz gerekmektedir ve burada 2222’ye TARİFE yazıp mesaj atmanız gereklidir. Daha sonra Turkcell kısa süre içerisinde tarife sorgulamanızı yaparak, size kısa mesaj ile bilgi verecektir. 

2. yöntem olarak ise Turkcell Çağrı Merkezi’ni arayarak müşteri temsilcinize bağlanmaktır. Bunun için telefonunuzdan “532” (müşteri olmayanlar için) veya “0532 532 0000”ı (müşteri olanlar için) arayarak kolayca öğrenebilirsiniz.

Turkcell Taahhüt Bitmeden Tarife Değişikliği Yapılır mı?

Taahhütlü tarife paketleri, Turkcell kullanıcılarının en avantajlı kampanyalardan faydalanabilmesi için vardır. Taahhüt sözünüzde durmayıp, tarife değişikliği yapma durumunda kullanılır. Bu durumda ise cayma bedelini Turkcell’e ödemek durumunda kalırsınız.

Turkcell Taahhüt Bitmeden Operatör Değişikliği Yapılır mı?

Turkcell operatöründe taahhüt süreniz devam ederken bir başka operatöre geçiş yapmanız mümkündür. Ancak bunun için en başta sözleşme gereği yaptığınız Turkcell taahhüt cayma bedeli tutarını ödemeniz gerekmektedir. Fakat yeni geçeceğiniz operatör cayma bedelini ödeyen bir tarife içeriyor olabilir. Bu durumda cayma bedelini ödemekten kurtulabilirsiniz.

Turkcell Taahhüt Yenileme

Turkcell Taahhüt Yenileme kullanıcılar için zorunlu olan bir uygulama değildir. Ancak yapıldığı taktirde kullanıcılar açısından büyük avantajlar sağlamaktadır. Bu işlemi Turkcell Mağazaları’na giderek ya da Turkcell Çağrı Merkezi’ni arayarak, müşteri temsilcisi aracılığıyla kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Taahhüt yenileme işlemleri için dikkat edeceğiniz konulardan birisi eskiden geçerli olan taahhüt süreniz zarfınca kullanmış olduğunuz paket fiyatının artış gösterecek olabilmesidir.

Turkcell Taahhüt Dondurma Yapma

Turkcell Taahhüt Dondurma işlemi belirli tarife paketleri için yapılması mümkündür. Burada yalnızca taahhüt dondurulmasına izin verilmiş olan tarife paketleri için yapılabilmektedir. Eğer kullanmakta olduğunuz tarife paketiniz bunu yapmak için uygunsa, 3 ay içinde taahhüt dondurma işlemini yapma hakkınız bulunmaktadır.

Taahhüt süreniz boyunca kullanmakta olduğunuz paketinizin ücreti dondurulmaktadır ve ücret ödemeniz gerekmemektedir. Bu nedenle tarifenizdeki kullanımlarda duracak ve geçersiz olacaktır.

Turkcell ile Sözleşme Sonrası Yapılacaklar

Turkcell cep telefonu ya da faturalı hat sözleşmelerini telefonla, müşteri temsilcilerini arayarak veya online olarak resmi web sitesi üzerinden yapmış olabilirsiniz. Bu durumda sözleşmenizi iptal etmeniz için bazı yasal haklarınız bulunmaktadır. Tüketici Sözleşmeleri Yönetmeliği’nde belirtilen maddelere göre, sözleşme imzalandıktan 14 gün sonra ilgili kişinin sözleşmeyi iptal etme hakkı bulunmaktadır.  

Turkcell Cayma Bedeli Ödenmezse Ne Olur?

Turkcell cayma bedelini ödemeyen ilgili kişiler için başlangıçta yaptıkları sözleşmede yer alan ceza yaptırım yürütülecektir. Turkcell kullanıcının sözleşmede belirttiği maddeleri uygulamadığında yasal haklarını kullanma yetkisine sahiptir.

Turkcell ilgili kişinin ödeme yapmaması halinde, icra işlemlerini başlatarak yasal süreci başlatmış olur. Daha sonra ise haciz ile ödemeniz gereken tüm tutarı almaya hakkı bulunmaktadır. Bundan dolayı taahhüt bedelinin zamanında ödenmesi, daha büyük zarara uğramanın önüne geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu