Eşimin ve Sevgilimin Sosyal Medya Whatsapp Mesajlarını Okuma

Bir çok kişi eşlerinin veya sevgililerinin onları WhatsApp’da takip etmemeleri için WhatsApp çevrim içi gizleme veya son görülmelerini gizlemektedir. Bunlardan şüphe duyan eşler ise takip etme konusunda ısrarcı olup bir çok yol aramaya koyulmakta ve eşlerinin veya sevgililerinin mesajlarını okumanın peşine düşmektedir.

Fakat kişinin WhatsApp mesajlarının okunması Türk Ceza Kanunu’na göre suç sayılmamaktadır. Lakin kişinin WhatsApp mesajlarının okunup ardından mesajların açık bir şekilde ifşa edilmesi, TCK madde 132/3 gereği suç sayılmaktadır. Gizliliğin ihlali durumunda kişi hakkında 2 yıldan 5 yıla kadar hapis istemi uygulanmaktadır. Kısaca başkasının WhatsApp mesajlarını okunmak suç değildir.

Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okuma Taktiği

Eski sisteme göre WhatsApp mesajlarını okuyabilmek için mesajları okunmak istenen telefonun yakında bulunması gerekiyordu. Ancak yeni yapılan güncelleme ile artık uzaktan da WhatsApp mesajlarını okumak mümkündür. Pekâlâ bu durum hangi yöntem ile gerçekleşmektedir?

Başkasının telefonundaki WhatsApp mesajlarını okumak için ilk olarak WhatsApp uygulaması bilgisayara indirilmelidir. Eğer mesajlar sonradan okumak üzere hesaba giriş yapılmak isteniyorsa bu yöntem kullanılır. Bunun için kişinin telefon şifresini bilmek gerekmektedir. Aksi takdirde telefon açılmadan WhatsApp mesajları okunamamaktadır. Şifre biliniyorsa bilgisayar üzerinden indirilen WhatsApp’a QR kod ile giriş yapılır. Sonrasında mesajlar istenildiği anda okunabilmektedir.

Mesajların okunabilmesini sağlayan bir diğer yol ise çeşitli uygulamalardır. Bu yazılımlar karşı telefona gönderildiyse ve kişi de bu linke tıkladıysa telefonu uzaktan izlemek mümkündür. Ancak bu işlem sırasında sadece kişi o anda hangi uygulamadaysa o izlenebilir. Kişi WhatsApp’a giriş yapmışsa o anda WhatsApp mesajları da okunabilmektedir.

Bedava Başkasının Mesajlarını Okuma Programı İndir

WhatsApp üzerinden başkalarının mesajlarını okumak üzere çeşitli programlar düzenlenmiştir. Bu programların büyük bir kısmı çalışmasa da az sayıda program görevini başarı ile tamamlamaktadır. İnternet üzerinden bu programlara erişerek aktif olan WhatsApp mesaj okuma programları kullanılabilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki bu programların bir kısmında virüs bulunmaktadır.

Doğru site seçimi ve dosyanın virüs kontrol yapımı çok fazla önem teşkil etmektedir. Zira virüslü bir program indirilirse kişinin mesaj okumasından çok mesajlarının okunması mümkündür.

Diğer programlar haricinde Google Drive ile de mesaj okunabilmektedir. Kaldı ki en güvenilir yöntem de Google Drive’dır. Yedekleme yapa n kişinin drive dosyasına erişildiğinde mesajlar okunabilir olur.

Başkasının Sosyal Medya Programlarını Okumak İPhone

İPhone, diğer cihazlara nazaran güvenliği daha üst seviyede tutan bir telefon markasıdır. Bu yüzden iPhone cihazlarda bilinmeyen kaynaklardan program indirme işlemi oldukça zordur. Zira sosyal medya programlarının okunabilmesi için de bilinmeyen kaynaklardan program indirilmeye izin verilmesi gerekmektedir. Bu noktada internet üzerinden iPhone cihazlardan mesaj okuma işlemi mümkün olmasa da başka yöntemler de mevcuttur. Peki bu nasıl mümkün kılınır?

iPhone cihazlarda sosyal medya programlarını okumanın tek yolu vardır. O da kişiye girmesi üzere zararlı yazılım göndermektedir. Kişi bu linke tıklarsa tuzağa düşer ve ekranı linki gönderen kişinin bilgisayarına yansır. Böylece kişinin iPhone telefonundan tüm mesajlar okunabilir. Bu işlemi gerçekleştirmek profesyonel bir yazılım bilgisi gerektirmektedir. Bunun haricinde iPhone cihazlarda mesajları okuyabilmek için telefonun şifresini bilmek şarttır.

Başkasının Sosyal Medya Programlarını Okumak Samsung

Samsung cihazlarda sosyal medya programlarını okumak iPhone telefonlara göre çok daha kolaydır. Çünkü Samsung cihazlarda Google üzerinden program indirmesi çok kolaydır. Telefon açık olmasa da usb ile kişinin telefonuna program indirilir. İndirilen bu program sayesinde değil sosyal medya mesajlarını okumak kişinin telefonunu uzaktan yönetmek bile mümkündür.

Ayrıca Samsung cihazlarda sosyal medya okumanın bir diğer yolu da parmak izidir. Parmak izi girildikten sonra telefona erişip tüm sosyal medya programları okunabilmektedir. Ancak bunun için illaki parmak izinin girilmiş olması gerekmektedir.

Bilgilendirme: Her türlü siber saldırı ve kişinin izinsiz bilgilerinin paylaşılması suçtur!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu