Telefondan Bilgisayara Fotoğraf ve Video Nasıl Atılır?

Telefondan bilgisayara resim atabilmenin iki yolu bulunmaktadır. Bu yollardan biri bluetooth ile diğer ise kablo iledir. Kablonun bir uç tarafını telefona kablonun diğer uç tarafını ise bilgisayara takmak gerekmektedir. Ya da telefonunuzdaki ve bilgisayarınızdaki bluetooth açarak ikisini birbirine eşleyebilirsiniz.

Bu sayede atmak istediğiniz resim veya videoyu bilgisayara aktarabilirsiniz. Bunlar dışında dokunmatik olarak da telefonla eşleşen bilgisayarlar da bulunmaktadır. Bu bilgisayarlardan birine sahipseniz. Aldığınız bilgisayara göre değişkenlik gösteren yere uygun olarak telefonu koyarak kablosuz ve bluetoothlu olarak telefonu bilgisayara bağlayabilirsiniz.

Telefondan Bilgisayara Fotoğraf Atma Nasıl Yapılır? 

Telefondan bilgisayara fotoğraf atabilmek için üstte belirttiğimiz yöntemlerden sonra ne yapmanız gerektiğine gelirsek öncelikli olarak bilgisayardan bilgisayar yazan kısma tıklamalısınız. Sonra burada bağlanan cihazlarda kendi telefonunuza tıklıyorsunuz. Kendi telefonunuza girdiğinizde bütün dosyalarınız burada bulunacaktır. Atmak istediğiniz fotoğrafın klasörünün adına göre buradan istediğiniz fotoğrafı bilgisayara atabilirsiniz.

Fotoğrafınızın hangi dosyada olduğunu bulabilmek içinse kendi telefonunuzdan görselin yüklü olduğu dosyanın adına bakabilirsiniz. Buradaki dosya adıyla bilgisayardan seçeceğiniz dosyaların adı tamamen aynı görünmektedir. Bunlar dışında cameradan çektiğiniz tüm görüntüleri yine camera adıyla buradan görerek seçebilirsiniz.

Eğer fotoğraf editleme programlarını kullanarak bir resim oluşturduysanız veya bu bir video editleme programıyla yapılmış bir görselse bu programların adlarıyla buradan istediğiniz dosyayı seçebilirsiniz. Bunlar dışında whatsapp uygulaması üzerinden de bilgisayara video veya fotoğraf atılabilmektedir. Bunun için whatsapp webi bilgisayarınızda açabilirsiniz. Bu sayede görseli direkt olarak bilgisayara indirebilirsiniz.

Telefondan Bilgisayara Atılan Fotoğraf ve Video Nereye Gider?

Telefondan bilgisayara atılan fotoğraflar ve videolar sizin bilgisayardan atarken seçtiğiniz yerlere göre gitmektedir. Örneğin eğer bu fotoğraf veya videoyu direkt olarak masaüstüne taşırsanız attığınız fotoğraf veya videolar masaüstüne gidecektir. Eğer özel olarak bir dosya yapıp buraya bu görselleri yerleştirmek istiyorsanız.

Bunun için masaüstüne sağa tıklayarak yeni bir klasör açabilirsiniz. Bu sayede klasöre de atabilirsiniz. Bunlar dışında başka istediğiniz bir yere de görsellerinizi taşıyabilirsiniz. Eğer direkt bluetooth ile atacaksanız burada farklılıklar olabilmektedir. Böyle durumlarda atılacak olan yer ya masaüstüdür ya da bilgisayarın sistemine bağlı olarak kendiliğinden resmin veya dosyanın aktarıldığı yerdir.

Telefondan Bilgisayara Atılan Resim ve Video Çalışmıyor Sorunu Çözümü

Eğer bilgisayara attığınız görseller açılmıyorsa bunun nedeni yüksek ihtimalle sizin telefonunuzdan attığınız görseli bilgisayarda açabileceğiniz bir program bulunmamasıdır. Bunun için görseli açmaya çalışırken aşağıda istenen programlardan hangisiyle açmak istersiniz seçeneğinde bulunan programları denedikten sonra bu dosyayı açabileceğiniz yeni programlarada bakabilirsiniz.

Bu programlar genellikle jpg açma programları oluyor. Programların hepsi genellikle aynı göreve hizmet etmek istediği için indireceğiniz programın çok önemli bir farkı yoktur.

Ayrıca Bkz; Silinen Fotoğraflar Nasıl Kurtarılır 2023

Telefondan Bilgisayara Dosya Nasıl Atılır ?

Telefondan bilgisayara dosya atabilmeniz için izleyeceğiniz yollar fotoğraf ve video atacağınız esnada yaptığınız işlemler aynı olmaktadır. Dosya atabilmek için telefonunuzu bilgisayara bağladıktan sonra dosyanızın bulunduğu klasörü seçerek buradan istediğiniz dosyaların üzerine tıklayarak istediğiniz yere sürükleyebilirsiniz.

Atmak istediğiniz dosyaların yerleri farklı farklıdır. Mesela Whatsapp’ta olan dosyalar yine aynı adla yani Whatsapp adıyla dosyalarınızda görünmektedir. İçeriğinde ise fotoğraflar, videolar ve sesler ayrı ayrı klasörlerde bulunmaktadır. Bunun dışında android ve dcım gibi klasörlerde de belgeler bulunmaktadır.

Ayrıca document adındaki dosyada da genellikle Word’den indirilen dosyalar bulunmaktadır. bunun dışında editlediğiniz içerikler editlerken kullandığınız program adıyla aynıdır. Buradan editlediğiniz fotoğrafları da atabilirsiniz. Bunun dışında olan birçok dosya daha vardır.

Bunlardan biride oyun dosyalarıdır. Bunlarla alakalı videolar ve fotoğraflar atabilmek için bu klasörlerin adına tıklayabilirsiniz. Cameradan çektiğiniz tüm görsellerde aynı şekilde camera adıyla dosyalarınıza kaydolmaktadır.

Telefondan Bilgisayara Nasıl Bağlanabilirim?

Telefondan bilgisayara bağlanabilmek için bluetooth, kablo ve yeni teknolojilerden olan ve direkt olarak telefonlara bağlanan bilgisayarlar bulunmaktadır. Bluetooth ile bağlanabilmek için iki cihazdan da bluetooth açılarak eşleştirilme yapılması gerekmektedir. Bundan sonra yukarıda bahsettiğimiz adımlar ile birbirlerine bağlayabilirsiniz.

Bunun dışında kablo ile bağlamak kablonun bir ucunu telefona diğer ucunu bilgisayara bağlayarak olmaktadır. Bu bağlama şeklinde telefon bağlandıktan sonra üstteki çıkacak olan seçeneklerden dosya aktarımı, fotoğraf aktarımı ve sadece şarj etme gibi seçenekler bulunmaktadır. Bu seçeneklerden atmak istediğiniz dosya seçeneğine göre buradan eşleştirmenizi yaparak aktarma yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu