Madecassol Krem Ne İşe Yarar? Fiyatları Nedir?

Madecassol krem “Gotu Kola” bitkisi içeren bir üründür. Bu bitkinin cildi yenileyen, tazeleyen ve yaraları iyileştiren bir etkisi vardır. Madecassol krem bu özelliği ile piyasada çokça talep edilen medikal bir kremdir. Peki, madecassol krem hangi bölgelere uygulanır? Faydaları nelerdir?

Madecassol Krem Nerelerde Kullanılır?

Madecassol krem sivilce izleri, yanıklar, lazer epilasyon sonrası oluşan tahriş ve vücuttaki çatlaklar için kullanılan bir üründür. Diğer kullanım alanları ise şöyledir;

  • Lokal deride oluşan deri ülseri
  • 1 ve 2. derece yanıklar
  • Ağda ve lazer epilasyon sonrası
  • Radyoterapi sonrası cilt tahribatlarında
  • Kuru cildi nemlendirmek için kullanılmaktadır.

Madecassol Kremin Faydaları Nelerdir?

Sivilce ve Akne İzlerinin Görünümünü Hafifletir Madecassol krem, Ergenlik ve yetişkin sivilce ve akne oluşumunda özellikle yanak ve alın bölgesinde oluşan izler üzerinde oldukça etkilidir. İnce bir tabaka halinde düzenli olarak kullanılması tavsiye edilir.

Yanık İzlerini Minimize Eder

Madecassol krem içeriğindeki gotu kola ekstratı ile hücre yenileyici ve onarıcı bir etkiye sahiptir. Bu nedenle madecassol krem yanık izlerinin görünümünü azaltır ve yanığın derecesine göre tamamen yok eder.

Yara İzlerini Tedavi Eder

Madecassol krem vücutta çeşitli nedenlerle meydana gelen yara izlerini kontrol altına alır. Yara izleri enfeksiyonlar, ameliyat yarası, doku iltihabı ve buna benzer birçok farklı sebeplerden dolayı oluşmaktadır. Vücudun yaraya bağlı olarak doğal iyileşme sürecinde madecassol krem yaranın iyileşmesini hızlandırmaktadır.

Çatlak Tedavisinde Etkilidir

Vücut çatlakları kilo alıp verme, hamilelik gibi durumlarda oluşur. Madecassol krem vücut çatlaklarının onarılmasına yardımcı olur ve cildin alt tabakasını yeniler. Diğer çatlak kremleriyle dönüşümlü olarak kullanılabilir.

Güneş Lekelerini Yok Eder

Yaz ayarlarında doğrudan maruz kalınan güneş ışığı cilt pigmentlerinin yapısını bozar ve ciltte leke oluşmasına neden olur. Bu lekelerle savaşmak için madecassol krem oldukça etkili ve kullanımı kolay bir üründür. Güneş lekelerinin yanında çiller, hiperpigmentasyon ve cilt tonu eşitsizliklerini de yok eder.

Varislerin Görünümünü Azaltır

Uzun süre ayakta kalmak, hareketsizlik, hormon bozuklukları, kan akışının yavaş olması nedenlerle meydana gelen mavi küçük kılcal damarlı görünüm varis olarak adlandırılır. Madecassol krem çok derin olmayan varisleri düzenli kullanım sonucunda gözle görülür derecede azaltır.

Cildi Beyazlatır ve Cilt Tonunu Eşitler

Madecassol krem düzenli kullanılırsa cilt daha parlak bir görünüme kavuşur. Cilt renginde açılma meydana gelir ve cilt tonunun eşitlendiği görülür.

Egzama ve Sedef Hastalıkları

Egzama diğer adıyla atopik dermatit ciltte kaşınmaya neden olan kuru, pullu ve kızarık bir cilt döküntüsüdür. Madecassol krem egzamayla savaşan etkili kremlerden biridir. Egzamanın neden olduğu kaşıntıyı hafifletir ve kızarıklıkları giderir. Ayrıca vücudun belirli bölgelerinde meydana gelen sedef rahatsızlığında da olumlu sonuçlar alındığı görülmüştür.

Madecassol Krem Nasıl Kullanılır?

Sivilce ve akne izleri, cilt tahrişi ve kuru cilt görünümünü hafifletmek ve onarmak için Madecassol krem nasıl kullanılır hep beraber inceleyelim:

Küçük bir kapta 1 çay kaşığı madecassol krem, 1 çay kaşığı bepanthene krem ve 1 çay kaşığı zeytinyağını karıştırın. Sadece problemli bölgenin üzerine sürün. Haftada 3 kez bu karışımı uygularsanız ciltte iyileşme olduğunu göreceksiniz.

Madecassol Krem Yüze Sürülür mü?

Madecassol krem yüze uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Ancak ince bir tabaka halinde sürülmesi tavsiye edilmektedir. Bunun yanında vücudun diğer bölgelerine de uygulanabilir.

Madecassol Krem Sivilce, Akne ve Siyah Noktalara İyi Gelir mi?

Madecassol krem sivilce ve aknelerini iyileştirmede kullanılabilir. Ayrıca burunda, çenede ve alında meydana gelen siyah noktalar için de etkilidir. Sivilce ve akne izlerini geçirir özellikle geçmiş dönemden kalan akne yüzünden oluşmuş çukurları da tedavi etmede yardımcı olur.

Madecassol Kremin Yan Etkileri Var Mıdır?

Madecassol kremin bilinen herhangi yan etkisi yoktur. Ancak kullanım dozunu aşmamakta fayda vardır. Madecassol krem doktorun önerdiği miktarda kullanılmalıdır. Kesinlikle göze sürülmemelidir.

Madecassol kremin içeriğinde bulunan “Gotu Kola” maddesine karşı kişinin herhangi bir alerjisi varsa kesinlikle kullanılmaması gerekir. Herhangi bir bölgeye küçük miktarda uygulayıp cilt üzerinde test yapıldıktan sonra kullanılması gerekir.

Madecassol Krem Gebelik ve Emzirme Döneminde Kullanılır mı?

Madecassol kremin gebelik ve emzirme döneminde kullanılmamasına dair herhangi bir bilimsel bilgi ya da kanıt bulunmamaktadır. Ancak kullanmadan önce doktora ya da eczacıya danışarak kullanılması tavsiye edilir.

Madecassol Krem Diğer İlaçlarla Birlikte Kullanılır mı?

Madecassol kremin diğer ilaçlarla birlikte kullanıldığı zaman kullanılan diğer ilacın etkisini değiştirecek ya da vücuda zarar verecek bir içeriği bulunmamaktadır. Yalnız kullanmadan önce doktora bilgi vermekte fayda vardır.

Madecassol Krem Fiyatı 2023

Madecassol krem 2023 yılı satış fiyatı 34,83 TL’dir.

Madecassol Krem Kullanıcı Yorumları

Madecassol kremi 2 aydır düzenli olarak gece yatmadan cildime sürüyorum. Normalde kullandığım gündüz kremine takviye olarak madecassol kremi kullanıyorum.2 ayın sonunda cilt rengimin tonunun eskiye göre açıldığını fark ettim. Şu anda kullanmaya devam ediyorum sonuçları sizinle paylaşmaya devam edeceğim.

Ergenlik döneminden itibaren sivilce problemi ile uğraşıyorum. Tavsiye üzerinde madecassol kremi kullanmaya karar verdim. Sadece sivilcelerin üzerine küçük bir miktar uyguluyorum. Kullanalı 1 hafta oldu ve ufak ufak etkilerini görmeye başladım. Ayrıca kızarıklık ve kaşıntı da yapmıyor.

Vücudumdaki tüylerden tamamen kurtulmak için lazer epilasyona gitmeye karar vermiştim. Lazer epilasyon sonrası bacağımda yanıklar olmaya başladı. Estetisyenim madecassol krem kullanmamı önerdi. Bacağımdaki yanık bölgelere her seanstan sonra sürüyorum. Gerçekten yanıkları iyileştirdi ve kızarıklığı yok etti. Bence oldukça etkili herkese tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu