Kulak Deldirme ve Piercing Fiyatları 2023

Herkesin merak etmekte olduğu kulak deldirme ve piercing ücretleri yerden yere değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama olarak kulağınız tabancayla delinecekse tek kulak 15 TL, eğer iğneyle delinecekse 60 TL gibi bir fiyat üzerinden delinmektedir. Bunlar dışında piercing fiyatları da aynı şekilde farklılık gösterir.

Yine ortalama bir fiyat belirlenecekse 150 ile 250 TL arasında değişir. Piercinglerin hepsi iğne ile delinmektedir. En çok tercih edilen kaş, göbek, burun gibi piercing çeşitleri vardır. Bunların hepsi takılacak olan piercing çeşidine göre de fiyat değişikliği göstermektedir.

Kulak Deldirme ve Piercing Sonrası Şişlik Nasıl Geçer?

Kulak deldirme ve piercing sonrası şişlik birkaç gün içinde kendiliğinden geçmektedir. Ancak verilen kremlerin düzenli ve düzgün biçimde uygulanması gerekir. Zaten bu kremi size deldirdiğiniz yer söylemeli ve de bilgi vermelidir. Bu bilgiler doğrultusunda gerekli bakımı yaparsanız sıkıntı çıkmayacaktır. Krem genel olarak delinen yerdeki piercing yahut küpenin oynatılarak delinen bölgeye yedirilerek ve nazikçe masaj yaparak sürülür.

Eğer bunları düzgün yaptığınız halde hala kulağınızdaki şişlik inmiyorsa öncelikle yaptırdığınız yerdekilerle görüşebilirsiniz. Eğer hala çözüm bulunamadıysa doktora gitmelisiniz çünkü iltihap kapmış olabilir. Ayrıca böyle durumlarda altın dışındaki ürünlerin kulağa veya vücutta delinen bölgeye zarar verdiği görülebiliyor. Bunuda kontrol ederek nedenini öğrenebilirsiniz.

Kulak Deldirme ve Piercing Sonrası Gereken Kremler

Bu kremlerin içerisinde delim sırasında delinen bölgenin çevresinde oluşan yaraları iyileştirmesi adına yara kremi özelliği ve de nemlendirici özelliği bulunmaktadır. Bununla ilgili olan kremlerden biri fucidin kremdir. Bunun gibi antibiyotik ve ispirto içeren kremler kullanabilirsiniz. Bunlar yaranızın iyileşmesine ve iltihap kapmamasına yardımcı olacak kremlerdendir. Önemli olan bu zamanda bölgeyi nemlendirmektir.

Kulak Deldirme ve Piercing Sonrası Bakım Nasıl Yapılmalı?

Bu süreçte krem sulu kalmamalıdır. Sürekli olan kuru kalmalıdır. Kuruluktan kasıt kremden de arındırmak değildir. Önemli olan içerisinde su bulunmamasıdır. Bu süreçten sonra kulağınızı temizlemek dışında gerekli kremleri sürerek masaj yapmaktır. Ayrıca deldirdiğiniz yerine üzerine basınç uygulamamakta önemli bir husustur.

Ayrıyeten delinen yere göre de bakımın farklı olması gerekir. Delinen yer yaranın iyileşme süresini dahi etkilemektedir. Tragus bölgesi yanı kulağın orta kısmındaki küçük bir bölgenin delimi denilene göre delim sırasında da daha çok acıtıyor ve de zor iyileşiyor. Eğer deldirdiğiniz bölge bu şekilde zor iyileşen bir bölgeyse benimki neden bir türlü iyileşmiyor diye panik yapmadan düzenli biçimde bakıma devam edilmesi gerekmektedir.

Kulak Deldirme ve Piercing Sonrası Ne Zaman Duş Alınmalıdır?

Delinen yerin yarasının kabuklanması gerekir aksi halde kolay iyileşmez. Su değerse de direkt olarak kabuklanamayacağı için en az 24 saat duş alınmamalıdır. Eğer daha uzun süre alınmama şansı varsa duş süresi uzatılabilir. Bu şekilde yara daha hızlı iyileşecektir.

Kulak Deldirme ve Piercing Sonrası Denize Girilir Mi?

Yukarıda belirttiğimiz her şey deniz içinde geçerlidir. Üstüne üstlük deniz birçok insanın girdiği karışık ve tuzlu bir su olduğu için iltihap kapma ihtimali vardır. Bu yüzden yara belirli bir düzeyde iyileşene dek denize girilmemelidir. 

Eczanede Kulak Deldirilir Mi?

Eczanede kulak deldirilebilir. Hatta eczanede sağlık açısından daha fazla bilgili insan bulunduğu için eczanede deldirmek daha sağlıklı olabilmektedir. Böylece her türlü olası durumu sorarak öğrenebilirsiniz. Yalnız eczanede delirmek tabanca ile olmaktadır.

Kulak memesi dışında deldirilen tüm yerler piercinge girdiği için o kısımların iğne ile delinmesi daha iyi olur çünkü o kısımlar kulak memesi kadar yumuşak değildir. Bu yüzden kulağınızı normal deldirmek istiyorsanız eczaneyi de tercih edebilirsiniz.

Kulak Deldirme ve Piercing için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu dönemden önce ve sonra yapılması ve dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Öncelikle kolay gözükse de hafife alınacak bir iş değildir. Delim yerinin seçilmesi açısından işinin ehli ve sizi bilgilendirebilecek yerleri tercih etmelisiniz. Bu yerlerin delim sırasında hijyene dikkat etmesi gerekmektedir.

Delimden sonra ise sizi bilgilendirerek yapmanız gerekenleri size açık bir dille anlatıyor olmalılar. Kulak deldirme veya piercing yapıldıktan sonra o bölgeye dikkatli bir şekilde bakılmazsa iltihap kapabilir. Böyle durumlarda hem şiddetli ağrıya hem de delinen yere takılan takının çıkarılmasına da sebep olabilir. Böyle bir durumda hem ağrı çekmiş olacaksınız hem de istediğiniz görünüme ulaşamayacaksınız. Bu yüzden bunlar oldukça önemli durumlardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu