Bikini Bölgesi Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır 2023

Bikini bölgesi temizliği ve bakımında yapılması gereken en önemli şey vücudun kendi dengesini bozmadan ve bu kadar hassas bir bölgeye daha bakımlı olmak gibi bir düşünceyle yanlış şeyler sürülmemesi. Vücut zaten bikini bölgesinin taharet ve banyo haricinde temizliğini sağlıyor.

Bu yüzden yapılması gereken öncelikli olarak temizliğe ve kuru tutmaya özen göstermek. Bunlar dışında olası hastalıkları erken fark etmek adına gelen akıntıya da dikkat edilmesi gerekir. Akıntıda farklılık yahut kaşınma varsa geciktirilmeden doktora başvurulmalıdır.

Özel Bölge Jilet ile Nasıl Alınmalıdır?

Bikini bölgesi jilet ile alınmadan önce bölgeye tıraş jeli sürülmelidir. Aksi halde kıl köklerinin yapısına göre de değişmekle birlikte kıl kökleri kanayabilir. Losyon sürüldükten sonra kıl kökünün ters yönüne doğru jilet uygulanabilir.

Özel bir bölge olduğundan ötürü daha dikkatli olunması gerektiği için küçük boyutlardaki jiletler bu bölge için daha uygun olacaktır. Eğer tıraş jeli kullanılmak istenmiyorsa yumuşak olan sabunlardan da kullanılabilir. Ancak seçtiğiniz sabunda önem arz etmekte çünkü bazı sabunlar bölgeyi yumuşatmak yerine sertleştirebiliyor. Bu yüzden seçeceğiniz ürünlerin kıl köklerini yumuşatacak etkide olması önemlidir. 

Bikini Bölgesi için Kullanılması Gereken Kremler

Bikini bölgesine hastalıklar ya da kararma dışında bir krem uygulanmasına gerek yoktur. Eğer kuru bir cilde sahipseniz çok fazla olmamakla birlikte vücuda sürülebilen herhangi bir krem ile nem oranını dengeleyebilirsiniz.

Bunun dışında beyazlatma kremlerinin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu sizin gidermek istediğiniz kararmanın durumuna göre de seçilebilir. Hastalıklar genellikle mantar veya tahriş gibi hastalıklar oluyor. Bunlar ise doktor kontrolünde alınması gereken kremlerdir.

Bikini Bölgesi Temizliği Acısız Nasıl Yapılır?

Acılı olarak en bilindik yöntem olan ağda, kıl köklerini küstürdüğü için daha çok tercih edilmeli deniyor. Ancak acısız olarakta temizliği sağlayabileceğiniz birçok yöntem var. İlk olarak üstte de bahsettiğimiz jilet yöntemi. Hali hazırda kendinize en uygun olan jiletli temizliğinizi sağlayabilirsiniz. Bu bölge için sabunlu olan jiletleri tercih edebilirsiniz. Bu başka bir losyon kullanmanızı da gerekli kılmaz. Bir diğer yöntem tüy dökücü kremler.

Bu da bikini bölgesi için tercih edilebilecek kolay ve acımasız yöntemlerden. Bu yöntemi kullanabilecekler için önemli bir husus var. Kullanacağınız tüy dökücü kremi bölgenin tamamına bir kere de sürmek yerine öncelikle küçük bir kısmında deneyin. Bu sizi olası alerjik reaksiyonlardan koruyacaktır. Bir diğer yöntem tam olarak acısız sayılmasa da kesin çözüm olarak sayılabilecek lazer. Eğer çok sarı tüylere sahip değilseniz bu yöntemi de deneyebilirsiniz. Sarı tüyleri gören aletler şu an azınlıkta ve onlarda çok sarı tüyleri görmüyor. O yüzden bu seçenek kesin olarak çare bulabilmek isteyen esmer tüylere sahip olanlar için ideal bir yöntem.

Bikini Bölgesi Temizliği Doğal Yöntemler

Bikini bölgesinin temizliği için yapılması gereken fazladan bir şey olmadığını söylemiştik. Lakin istenmeyen kıllardan kurtulmak için uygulanabilecek doğal kürler mevcut. İlk olarak soğan kürü var. Bu kür soğanı için bir adet soğanı ortadan ikiye bölerek suyunu çıkartın ve temiz olan bölgeye uygulayın.

Bu kürü bir saat kadar beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Tabii ki tek sefer de fayda beklenemez. Bu yüzden düzenli olarak uygulamaya devam etmelisiniz. İkinci olarak portakal kürü içinse koyu bir kıvam alana kadar portakalı rendeden geçirin. Koyu bir kıvam aldıktan sonra içerisine bir çorba kaşığı zeytinyağı sürerek bu bölgeye sürebilirsiniz. Bu da aynı şekilde 1 saat bekletildikten sonra durulanmalıdır.

Bikini Bölgesi Beyazlatma

Bikini bölgesini beyazlatmak için birçok krem mevcut bunlar dışında yapabileceğiniz doğal yöntemler de var. Birincisi aloe vera bitkisinden direkt olarak jeli sıyırarak bikini bölgesine masaj ile uygulamak. İkincisi ve çok fazla övüleni ise limon suyu ile masaj yaparak uygulamak. Eğer bu doğal yöntemleri kullanmak istemiyorsanız. İçeriğine dikkat ederek kremler de satın alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu