Gelir Belgesiz EN Kolay Kredi Veren Bankalar 2023

Çevrimiçi işlemlerin yaygınlaşması ve gelişmesiyle birlikte, kredi verme sürecinin neredeyse tamamında belgesiz, şubesiz ve kefilsiz olarak kredi veren bankaların sayısı bir hayli arttı. Kolay kredi başvurusu işlemi de bu tarz bankaların sayısının artmasıyla birlikte bir hayli çoğaldı.

Hal böyle olunca bankalar arasında ister istemez bir rekabet oluştu ve bu sağlanan avantajlar neticesinde kredi kullanan vatandaş sayısı da bir hayli artmış oldu.

Sizler için en kolay kredi veren bankaları araştırdık ve şartlarını sizlere sunmaya çalıştık. Birçok banka kredi verme esnasında herhangi bir belge ve kefil istemiyor. Fakat çok nadir olarak birkaç bankada istisnai durumlarda kredi başvuru sonucu gelir tespiti yapılamayan kişilerden sadece gelir belgesi talep edilebilmektedir.

Bankaların ister müşterisi olun ister olmayın hiç fark etmiyor ve sizlerin uygun şartlarda kolay kredi başvurusu işlemlerinizi işleme koyuyor. Bazı bankalar ise kolay kredi başvurusu alıyor fakat bu krediyi sadece kendi müşterilerine hizmet olarak sunuyor.

Bazı bankalar çekilen krediden binde 5 oranında kredi tahsis ücreti almaktadır. Fakat şubesiz hizmet veren bankalar genelde bu ücreti de almamaktadır.

Mesela siz 20.000 TL gibi bir kredi çekecekseniz bunun için 100TL gibi bir tahsis ücreti alınmaktadır. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi edinmek için sayfamıza kredi dosya masrafı ile ilgili sayfamıza bakabilirsiniz.

Mevduat faiz oranı güncel olarak hangi banka yüksek faiz getiri sağlıyorsan genelde o bankalar fazla detaylara bakmadan ihtiyaç kredisi verebilirler. Bu bankalar başlıca ing bank, alternatif bank, teb bank ve deniz bank olabilir. Kredi başvuru yapmadan önce faiz oranlarına dikkat edilmelidir.

Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Hızlı bir şekilde zaman kaybetmeden kredi çekmek isteyenler için bazı bankalar kolay bir şekilde müşterilerine kredi olanağı sağlamaktadır. Bu yüzden kredi çekmek isteyenler öncelikle kredi veren bankaların faiz oranlarını birbiriyle karşılaştırarak en uygun krediyi veren bankayı tercih etmelidir.

Çünkü uygun kredi veren bankalar sayesinde geri ödeme kolay olacaktır. Ayrıca uygun kredi veren bankalar sayesinde bütçeye uygun faiz oranlarıyla ekstra bir faiz ödemeden en uygun fiyatlarla geri ödemeler yapılıyor. Gelir belgesiz kolay kredi veren bankaları sıralayacak olursak;

  • Garanti Bankası
  • Odeabank
  • Fibabanka
  • Akbank
  • Yapı Kredi

Gibi bankalar en kolay kredi veren bankalar arasındadır. Ayrıca bankaların ayrıcalıklı hizmetlerinden yararlanmak ve uygun faiz seçeneklerinden yararlanmak için bankaların yapmış olduğu kampanyalar takip edilmelidir.

Kredi Çekmek için Kredi Puanı Kaç Olmalıdır?

Bankalar genel olarak kredi verme noktasında kredi notuna çok dikkat etmektedirler. Kolay kredi başvurusu kredi notu için değerlendirmeleri bankadan bankaya değişiklik göstermekle birlikte, temel olarak riskli gruptakilere kredi verilmemektedir. Özellikle puan bandınız 1500 ve altında ise çok zor olmaktadır.

1500 puan ve üzerindekiler için ise kredi başvurusu kolaylıkla kabul edilebilmektedir. Kredi puanınızı ise daha önceki çektiğiniz kredileri ödeme durumunuz belirlemektedir.

Şayet ödemelerinizde bir defadan fazla aksaklık ve sıkıntı oluşturduysanız, bankalar için bu sıkıntı oluşturmakta ve sizin kredi notu hanenize de olumsuz olarak yansımaktadır. Fakat kredilerinizi tam zamanında düzenli olarak öderseniz, bu durumda bankaların sizin hakkınızda olumlu puan vermesine sebep olmaktadır.

Kredi Başvurusu Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Özellikle online olarak başvurulan kredilerde muhatabınız bir insan olmadığı için her aşamada dikkatli olmanız gerekmektedir. Kolay kredi başvurusu için internet siteleri ya da bankanın uygulamaları üzerinden başvuru yapabilmektesiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli iki nokta ise; çekeceğiniz kredi miktarının tutarı ve vadesi olmaktadır. Çünkü çekeceğiniz kredi tutarının vadeye bölümü sizin geri ödemeniz gereken miktarı verecektir.

Ödeme durumunuza göre bunu iyi planlamalısınız. Bu aşamada ekonomik durumunuzu ve aylık ne kadar para ödeyebileceğinizi acele etmeden iyi hesaplamalı ve öyle onay vermelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu