Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Sorgulama 2023 (Tüm Yöntemler)

Ziraat Bankası’nda bulunan hesabınızın bakiye sorgulamasını yapmak oldukça kolay. Ziraat Bankası bakiye sorgulama yöntemleri bu yazıda detaylı olarak açıklanmıştır. Yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda, hesap bakiyenizin nasıl sorgulayabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Banka hesabınızda kaç para olduğunu ve toplam paranızın ne kadar olduğunu öğrenmek çok önemlidir. Bildiğiniz gibi uzun zamandır maaşlar sadece banka hesabına yatırılıyor. Bu nedenle insanlar, paralarının ne kadarını harcadığını ne kadar parası kaldığını her zaman için öğrenmek istiyorlar. Ziraat Bankası bakiye sorgulama için deneyebileceğiniz 7 yöntem bulunuyor ve bu yazıda bu 7 yöntemi sizler için derledik, keyifli okumalar…

İnternet Şubesini Kullanın

Ziraat Bankası’nda hesap açtıktan sonra, internet bankacılığı hesabı için başvurusu yapmış olmanız gerekli. Eğer internet bankacılığı hesabınıza var ise, çok kolay bir şekilde internet şubesini kullanarak Ziraat Bankası bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz çoğu zaman için yeterli bir işlemdir,

 • Ziraat Bankası internet şubesine, kimlik ve şifre bilgileriniz ile giriş yapınız.
 • Şubeye giriş yaptıktan sonra, ” Hesaplarım” alanına tıklayarak işlemlere devam ediniz.
 • Hesap bilgilerim alanına tıkladıktan sonra, sahip olduğunuz vadesiz hesaplar görünmektedir.
 • Görünen vadesiz hesaplardan, hangisinin bakiyesini öğrenmek istiyorsanız, onu seçerek işleme devam edin.
 • Bu alanda hesabınızın ne kadar bakiyesi olduğunu öğrenebilirsiniz.

Ayrıca, internet bankacılığı ile, şubeden yapabileceğiniz pek çok işlemi çok kısa sürede gerçekleştirebiliyorsunuz, örneğin internet bankacılığı hesabınızı kullanarak fatura ödemesi yapabilir, kira ödeyebilir ve sınav ödemeleri yapabilirsiniz. Bu açıdan oldukça kullanışlıdır. Ayrıca yine İnternet Bankacılığını kullanarak yatırım işlemlerini gerçekleştirebilir, döviz ve altın alım satımı gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Mobil’den Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankası bakiye sorgulama işlemi yapabileceğiniz uygulamalardan biri de Ziraat Mobil’dir. Ziraat Mobil uygulamasını kullanarak kısa sürede hesap bakiyesi sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 • Ziraat Mobil uygulamasına kimlik ve şifre gibi bilgiler ile giriş yapın.
 • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra, sağ altta menü seçeneğine tıklayın.
 • Menü seçeneğine tıkladıktan sonra çıkan bölümde ”Hesaplarım” alanını işaretleyerek işlemelere devam edebilirsiniz.
 • Bu alanda vadesiz hesaplarınız gözükür, herhangi birine tıklayarak bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

SMS Bankacılığını Kullanın

Ziraat Bankası’nın en önemli bankacılık kanallarından biri olan SMS bankacılığını kullanarak çok kolay bir şekilde Ziraat Bankası bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmek yeterlidir.

 • BAKIYE yazın ve 4747’e SMS gönderin.
 • SMS gönderdikten sonra açtırdığınız ik 10 hesabın bakiyesini sorgulayabilirsiniz.

ATM’leri Kullanın

ATM’leri kullanarak da bakiye sorgulama işlemini yapabilirsiniz, üstelik oldukça kolay bir şekilde, ATM kanalını kullanarak bakiye sorgulama işlemi için yapmanız gereken ilk olarak en yakın Ziraat Bankası Atm’sine gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmek olacaktır.

 • Ziraat Bankası Atm’sine gittikten sonra, banka kartınızı istenilen soket içerisine yerleştiriniz.
 • Soket içerisine yerleşen kartınız ile, Ziraat Bankası hesabınıza giriş yapınız.
 • Giriş işlemleri ve onu takip eden adımların sonunda Ziraat Bankası’nda kalan bakiyenizi görüntüleme yapabilirsiniz.

Müşteri İletişim Merkezini Kullanın

Ziraat Bankası müşteri iletişim merkezini kullanarak hızlı ve bir o kadar da kolay bir şekilde bakiye sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bunun için, 444 00 00 adlı numarayı aramanız çoğu zaman için yeterlidir. Sizi karşılayan telesekreterin vereceği talimatlarla ilerleyerek Ziraat Bankası hesap bakiye sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Şubeleri Kullanın

Ziraat Bankası hesap bakiye sorgulama işlemi için Ziraat Bankası şubelerini kullanabilirsiniz. Bu şekilde hızlı bir bakiye sorgulama işlemi gerçekleştirilebiliyor. Bunun için ilk olarak en yakın Ziraat Bankası şubesini ziyaret etmeniz gerekli. Hesap bilgilerini banka görevlisine vererek, hızlı bir şekilde hesabınızda kalan bakiyeyi sorgulama işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Bilgilendirme Mesajları

Ziraat Bankası’nın otomatik olarak gönderdiği bilgilendirme mesajları sayesinde hızlı bir şekilde banka hesabınızın bakiyesini sorgulamak mümkün oluyor. Bu şekilde, banka hesabınıza para yatırıldığında veya banka hesabınızdan para çıktığında, sizi bilgilendiren bir mesaj gönderiliyor. Bu mesaj sayesinde, banka hesabınızın bilgilerini öğrenebiliyorsunuz. Otomatik bilgilendirme mesajı almak için, Ziraat Bankası internet şubelerini kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu