Karayiplerin Eşsiz Volkanik Cenneti: Dominika

Dünyada en güzel volkanik ada olan Dominika Karayipler de eşsiz güzellikte bir adadır. Başkenti Roseau olmaktadır.

Dominika Adası; yağmur ormanları, kuşları, kelebekleri, vahşi orkideleri ve küçük bir okyanus adası olmaktadır. Haritaya bakıldığı zaman minicik bir ada olan Dominika Adası çiçek, kuş ve kelebek adası olmaktadır. Küçük Antiller de okyanusun içerisinde muhteşem yağmur ormanları, mükemmel çiçekler, bin bir çeşit kuşlar, kelebekler ve vahşi orkideler ile doğa sevenler kucağına açmaktadır.

Volkanik bir ada olduğu için kumlu sahilleri yoktur. Kumlu sahiller yerine siyah kum olan küçük koyları olmaktadır. Bu ada dalgıçların en çok ziyaret ettiği bir ada olmaktadır.

Dominika’da Görebileceğiniz En Harika Yerler

Dominika da görebileceğiniz harika yerler olmaktadır. Dünyanın en güzel adalarından bir olan Dominika Adası tam bir harika diyarı olmaktadır.

1-Morne Trois Pitons Ulusal Parkı

Morne Trois Pitons Ulusal Parkı; 1997 senesinden itibaren UNESCO Dünya Mirası Koruma listesinde olmaktadır. Dünyanın çok büyük ikinci sıcak gölü Boiling Gölü, dağası ile nefes kesen Morne Trois Dağı, enfes manzaraları, Emerald Pool Gölü ve Middleham ile Trafalgar şelaleri ve bunun gibi pek çok doğal güzellikleri park sınırlar içinde yer almaktadır.

 2-Southern Ohio Müzesi

Pazartesi ve Pazar hariç haftanın her günü ziyaret edilen Southern Ohio Müzesi açıldığı 1979 senesinden itibaren kültür sanat meraklısı turistleri misafir etmektedir. Portsmouthlu sürrealist ressam Clarence Holbrook Carter ile Charles ve William Wertz’in eserlerini sergilediği müzede ülkenin en popüler külyüt sanat mekanlarından biri olmaktadır.

3-White Mountains

White Mountains; Portsmounth şehrine iki kilometre uzakta olmaktadır. Adaya gelen maceracıların gexdikleri ve uğradıkları bir adres olmaktadır. Tırmanış için çok uygun parkurları ve yürüyüş yolları çok dikkat çekmektedir. Dağın yanında bisiklet ve sörf gibi birçok sportif etkinlikler için çok elverişli olan New Hampshire plajları olmaktadır.

4-Morne Bruce Dağı

Biraz macera biraz romantizm esintileri olan Morne Bruce Dağı  harika ve muhteşem göz alıcı manzarası ile öne çıkmaktadır. Gün batımı saatlerin de ortaya çıkan muhteşem görünümü ile büyüleyen Morne Bruce Dağı, adanın muhakkak görülmesi gereken bir yeridir.

5-Roseau Müzesi

Başkent ile aynı ismi taşıyan Roseau Müzesi bölgenin tarihi ve kültürel yapısı hakkında bilgi öğrenmek isteyenler için çok uygun bir adres olmaktadır. Bu müzede sergilenmekte olan birbirinden çok farklı değerli, kıymetli sanat eserleri ve birçok tarihi eserlerin yanında çok etkileyici bir deniz manzarası ile kendinden bahsettirmektedir.

6-Roseau Botanik Bahçeleri

Roseau kentinin popüler yerlerinden birisi de Roseau Botanik Bahçeleri yer almaktadır. Çok farklı renklerden oluşan çiçek ve bitki çeşitleri ile dolu olan botanik bahçelere gelip kuşların cıvıl cıvıl sesleri içinde keyifli, huzurlu, zevkli yürüyüşler yaparak ve düzenlenen aktivitelere katılarak harika ve hoş vakitler geçirebilirsiniz.

7-Damajagua ve Ciguapa Şelalesi

Dominik Cumhuriyeti’nde bulunan Damajagua ve Ciguapa Şelalesi Tropik ormanın tam içinde yani kalbinde bulunmakta olan muhteşem ve harika bir şelaledir. Enfes  bir manzara sizleri beklemektedir. Bu şelaleye turlar ile katılıp şelalenin harika ve muhteşem görünümü karşısında huzur ve mutluluk hissedersiniz. Hatta şelaleye girip yüzede bilirsiniz.

8-Samana Bay

Samana Bay harika ve muhteşem bir koy olmaktadır. Los Haitises Milli Parkı yakınlarında olan koy görülmeye değecek bir yer olmaktadır. Çok harika manzarası olan bu koy da çok rahat ve huzurlu bir tatil yapabilirsiniz. Ormanların içinde yer alan bu koy da mağaralar, akan nehirler, denizi ve balinaları da görebilmektesiniz. Sevdikleriniz, arkadaşlarınız, dostlarınız ve aileniz ile harika bir tatil keyfi yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu