Oskarlık Filmlerin Çekildiği 10 Gezilecek Yer

Oskarlık filmlerin çekildiği 10 gezilecek yer farklı yerleri gezip görmekten hoşlanan kişilerin merak ettiği konular arasındadır.

Oskarlık filmlerin çekildiği 10 gezilecek yer konusunda araştırma yapmaya devam eden bir kişi iseniz birçok farklı yerleşimle karşılaşmanız da mümkün olacaktır. Sevilen filmlerin çekildiği yerler hem yapımcılar tarafından hem de izleyenler tarafından çok önemli sayılan bir konusudur. Oskar alan filmlerin çekildiği sevilen yerlerden bazıları ise şu şekilde paylaşılmıştır;

Lincoln Anıtı

Sevilen Oskarlık filmlerin çekildiği yerler arasında yer alan Lincoln anıtı olarak bilinmektedir. Bu yerleşim uzun zaman önce, Washington D.C’de filminin çekildiği bir bölgedir. Özellikle de Forrest Gump filminin en sevilen sahnesinin çekildiği bu yerleşim, daha sonralarda da birçok film sahnesinde ev sahipliği yapmış yerlerden de bir tanesi olarak bilinmektedir.

Kananaskis Şehri- The Revenant Filmi

Oskarlık film çeşitleri arasında yer almakta olan The Revenant filmi, bir dönemin en çok ses getirmeyi başaran yapımlarından da bir tanesi olarak bilinmektedir. 2015 yılında Kanada’da çekilmiş olan bu film sayesinde; hem en iyi yönetmen, hem en iyi sinematografi hem de en iyi erkek oyuncu ödülü alınmış ve başarısı bir kere daha gözler önüne serilmiştir. Özellikle de soğuk iklimlerin belirtilmek istendiği film türlerinde, genel olarak bu yerleşimin tercih edildiği de verilen bilgiler arasında yer almaktadır.

Brooklyn

Dünyanın en çok ses getiren yapımları arasında yerini almaya devam eden Brooklyn filmi de kişilerin en çok ilgisini çeken yapımlar arasında yerini almaya devam etmiştir. 2016 tarihine çekilen bu film, isminden de anlaşılacağı üzere; Brooklyn görüntülerini anlatan filmlerden bir tanesidir. Filmin çekildiği bölge ise; Coney Adası olarak bilinmektedir. Söz konusu film; hem en iyi film dalında hem en iyi kadın oyuncu kategorisinde hem de en iyi uyarlama senaryo dalında Oskar almış en önemli film türlerinden de bir tanesi olarak bilinmektedir.

Slumdog Millionaire

Taj Mahal bölgesinde çekilen Slumdog Millionaire filmi de ödül alan yapımlar arasında yerini almayı başarmıştır. Hindistan bölgesinde yer alan bu yerleşim, aynı zamanda herkesin görmesi gereken yerler arasında da yerini almıştır. Muhteşem bir yapıya sahip bu bölgede çekilen film birçok alanda Oskar almayı da başarmıştır. Bu dallar; En iyi film kurgusu, en iyi uyarlama senaryo, en iyi görüntü yönetmeni ödülü, en iyi yönetmen, en iyi film gibi önemli ödülleri almış filmlerden de bir tanesi olarak bilinmektedir.

La La Land Filmi

La La Land filmi de bir dönemin en çok ses getiren film türlerinden bir tanesi olarak bilinmektedir. Filmin çekildiği yer ise; Los Angeles yerleşimidir. Bu bölgede birden fazla film çekilmiş ve önemli olaylar konu edilmiştir. 2016 yılında sinema severlerle buluşan bu film, görüntü kalitesiyle de birçok kişinin dikkatini çekmeyi başaran yapımlardan bir tanesidir. Filmin Oskar aldığı dallar ise şu şekildedir; En iyi film müziği ödülü, en iyi yapım tasarımı, en iyi kadın oyuncu ödülü, en iyi yönetmen ödülü, en iyi film ödülü olarak bilinmektedir.

The Pursuit Of Happyness

The Pursuit Of Happyness filmi de bir dönemin en çok dikkat çeken yapımlarından bir tanesi olarak bilinmektedir. San Francisco bölgesinde çekilen bu film, Amerika Birleşik Devletleri’nin gözde yerlerinden bir tanesinde izleyicinin karşısına geçmiştir. 2006 yılında beyaz perdeye taşınan bu film, Oskar ödülü alan önemli yapımlardan da bir tanesidir. Oskar tarafından aldığı ödül ise; en iyi erkek oyuncu dalında olmuştur. Bu nedenle filmin birçok kişi tarafından sevildiği de verilen bilgiler arasındadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu