Hametan Krem Ne İşe Yarar? Güncel Fiyatları 2023

Cilt vücudumuzunuz örtüsüdür. Bu yüzden vücudumuza İyi bakmak, gerektiğinde tedavisi için doğru ilacı kullanmak çok önemlidir. Hametan krem pek çok kişinin cilt tedavisinde kullanılan önemli kremler arasında yer almaktadır. Hametan krem nereye sürülür ne için kullanılır ve fiyatları birçok kişinin merak ettiği sorular arasındadır. Cilde sürülerek tedavi amaçlanan bu krem bitkisel içeriği ile çoğunlukla kullanılan kremler arasında bulunmaktadır.

Hametan Krem Nereye Sürülür Ne İçin Kullanılır?

Hametan kremin içeriğinde bulunan sihirli ceviz sayesinde cilt sorunlarının giderilmesinde önemli bir etkiye sahiptir. Sihirli ceviz aynı zamandan cadı fındığı olarakta bilinmektedir. Hametan krem nereye sürülür ne için kullanılır kısaca bahsedelim.

Hemen hemen vücudun her bölgesinde rahatlıkla kullanılan Hametan krem, cilt renginin eşitlenmesinde ve cilt lekelerinin giderilmesinde oldukça etkilidir. Bunun yanı sıra ciltte bulunan sivilcelerin tedavisinde kullanılmaktadır. Sivilce lekelerinin ciltte oluşturduğu lekelerin giderilmesinde Hametan krem düzenli kullanımlarda oldukça etkilidir.

Hametan krem, cilde vuran iltihapların kurutulmasında önemli rol oynamaktadır. Bununla birlikte yanık tedavisinde kullanılmaktadır. Güneşin olumsuz etkilerinden korunma amacı ile de Hametan krem oldukça rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.

Ayak ve vücut çatlaklarının giderilmesinde hücre yenileyici etkisini göstermektedir. Ameliyat sonrası izlerin giderilmesinde inanılmaz sonuçlar vermektedir. Özellikle yatalak hastalarda görülen bası yaralarının tedavisinde uygulanmaktadır. Bebek ve yetişkin pişiklerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Hametan Pomad ve Krem Arasındaki Farklar Nedir?

Hametan pomad ve krem olmak üzere 2 ayrı seçeneği bulunan cilt kremidir. Mavi olan Hametan pomad, sarı olan ise Hametan krem olarak üretilmektedir. Hametan pomad, kreme göre daha yoğun ve yağlı bir yapıya sahiptir. Ancak Hametan krem, sadece su bazlı ve daha hafif içeriklidir. Hametan pomad yanık ve yara tedavisinde daha etkiliyken, su bazlı olan krem içeriği günlük kullanımlar için daha idealdir.

Hametan Krem Yüze Sürülür mü?

Bilindiği üzere Hametan krem 2 çeşit olarak üretilmiştir. Bu yüzden bu krem çeşitlerinin ayrımının doğru yapılması gerekir. Yağlı ve yoğun olan Hametan pomad yüzde kullanım halinde ağır gelebilir ve yağlandırabilir. Krem içeriğinde üretilen sarı krem Hametan krem yüze sürmek için uygundur. Krem formatlı olan Hametan cildinizi nemlendirir ve daha sağlıklı görünüm kazandırır. Günlük kullanım için Hametan kremi gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

Hametan Krem Sivilce, Akne ve Siyah Noktaya İyi Gelir mi?

Hametan krem genel anlamda cilt sorunlarını giderek çok etkili sürülebilir bir ilaçtır. Hametan krem sivilce, akne ve siyah nokta giderici olarak kullanılabilmektedir. Düzenli bir şekilde kullanacağınız doğal içerikli krem, sivilceleri tedavi edeceği gibi, akne ve siyah nokta oluşumunu da engelleyecektir. Yüzde oluşan cilt sorunlarına karşı Hametan krem oldukça faydalı bir ilaçtır. Yüzde oluşan cilt sorunlarında Hametan krem kullanımı ideal olacaktır.

Hametan Krem Fiyatı 2023

Hametan kreminizi tüm eczanelerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Hametan krem fiyatı gramajına göre değişkenlik göstermektedir. Eğer 30 gr. Hametan pomad alacaksanız 11₺. Biraz büyüğü olan Hametan pomad 50 gr. 13.27₺ Hametan krem ise 13.55₺ olarak tüm eczanelerden alınabilmektedir.

Hametan Krem İçeriği Nedir?

Hametan krem tamamen doğal bitkilerden üretilmiştir. Hametan krem içeriği cadı fındığının ham maddesi olan hamamelis bulunmaktadır. Bu madde sayesinde doku yenileme, iltihap giderme ve yaralarda kanama rahatlıkla durdurulabilmektedir. Bunun yanı sıra Hametan krem içeriğinde yumuşatıcı yoğunlaştırıcı olarak setil alkol ve bakteri oluşumunu engelleyici sorbik asit kullanılmaktadır.

Hametan Krem Kullananlar Yorumu

Hametan kullanan kişilerin çoğu memnuniyetini bildirmektedir. Kullananlar arasında özellikle sivilce, akne, leke gibi cilt kusurlarının giderilmesinde adeta mucizevi sonuçlar gözlemlenmektedir. Cildi nemlendiren etkisi ile pek çok kullanıcının cilt çatlaklarını azalttığı görülmektedir. Cilt kuruluğu olan kişilerde cildin rahatlamasını sağlamaktadır. Bu yüzden Hametan krem birçok kişinin vazgeçilmez klasiği haline gelmiştir.

Cildi yenilemesi, leke giderici özelliği ile ileri yaşlarda çok yararlı etkisi olduğu kullanıcılar tarafından belirtilmiştir. Ameliyat izlerinde ve yaraların iyileşmesinde de önemli bir role sahip olduğundan pek çok kullanıcı tarafından memnun edici sonuçlar sağlamıştır. Bebek ve yetişkin pişiklerinde kısa sürede etki etmesi ile kullanıcının güvenle kullanmasına neden olmaktadır.

Hametan Krem Yan Etkileri Neler?

Hametan kremin belirli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak alerjik reaksiyonu bulunan kişilerde olumsuz bir takım yan etkiler oluşturmaktadır. Hametan kremi sürdükten sonra cilt döküntüsü yaşıyorsanız, yüz dil, dudak ve gırtlak bölgelerde şişlik oluşmuşsa mutlaka kreme karşı alerjik bir durum ortaya çıkmış demektir.

Bu gibi durumla mutlaka hastaneye müracaat edilmelidir. Elbette ki bu kreme alerjik bir reaksiyon çok nadir olarak görülmektedir. Bunun yanı sıra Hametan krem asla göz ile temas edilmemelidir. Böyle bir durumda gözün bol su ile yıkanması önerilmektedir.

Hametan Krem Nasıl Kullanılır?

Hametan kremin kullanımı oldukça kolaydır. Cilt sorunu yaşadığınız bölgenin temiz olduğuna emin olduktan sonra fındık büyüklüğünde bir parça Hametan kremi cildinize dairesel hareketlerle yedirin. Krem cildiniz tarafında kısa sürede emilerek etkisini gösterecektir. 

Hametan krem sürüldükten sonra kolayca emildiğinden rahatsız edici bir krem yapısı bulunmamaktadır. Bebeklerde çok ince bir tabaka olmak kaydı ile pişik bölgelerine uygulanabilmektedir. İhtiyaca uygun olarak Hametan krem günde 2 defa sabah ve akşam olacak şekilde uygulanması önerilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu