Gezilecek 8 Yer İle Öğrenci Şehri Amsterdam

Her zaman en çok konuşulan ve her yerde adı geçen gezilecek 8 yer ile öğrenci şehri Amsterdam pek çok öğrencinin hayalini kurduğu şehirdir.

Gezilecek 8 yer ile öğrenci şehri Amsterdam dünyanın her yerinde ziyaretçilerin gelmesine neden olmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra öğrencilerin tercih ettiği bu şehirde en çok gezmeye doyulmayan şahane 8 yer şunlardır;

1 – Van Gogh Müzesi

Amsterdam’a gelince görmeden gidilmemesi gereken yerlerin başında Van Gogh Müzesi çok önemli bir yere sahip olmaktadır. Hollanda’nın en önemli şehirlerinden biri olan Amsterdam’a olan ilgi her geçen gün daha da artmaktadır. Müze hem resmi hem de kültür bakımından tüm beklentileri içinde barındırmaktadır.

Müze içinde toplam olarak 200 tane resim bulunmakta ve resimler ünlü ressamlarda tarafından yapılmıştır. Japon eseri çok fazla olan yerde 500tane çizim ile taslak yer almaktadır. Genel olarak müzenin ziyaretçileri içinde sanat severler daha fazla olmaktadır.

2 – Anne Frank Huis

Anne Frank Museum olarak bilinen Anne Frank Huis şehri ziyaret den pek çok yerli ya da yabancı turist tarafından beğeni ile ziyaret edilmektedir. Özellikle Anne Frank yıl dönümlerinde insanların ziyaret etmeyi tercih etmesi ile şehre önem katmaktadır.

Tarih ile iç içe olan müze Anne Frank ile bilinen hikayesi ve çok eski bir tarih müzesi olarak bilinmektedir. Müze iki farklı şekilde görmeye değer olan yerlerin başında yer almaktadır.

3 – Devlet Müzesi

Amsterdam içinde yer alan en çarpıcı ve en önemli müzelerin başında olan Devlet Müzesi içinde sanat, zanaat, tarih ve diğer alanlarda yer alan parçalar yer almaktadır.

Pek çok Ressam Rembrandt tablosu müze içinde ziyaretçilerin beğenisine sunulmaktadır. Müzede 1400 ile 1900 zamanları arasında yer alan 5 bin tane resim bulunmaktadır. Her yıl resimler sergilenen resimlere olan ilgi çok fazla olmaktadır.

4 – Rembrandt Evi

Rembrandt Evi şehrin en gözde yerlerinden biri olarak çok sayıda kişinin ilgisini çekmektedir. Bu yer ressam Rembrandt 17. yüz yılının izlerini taşımakta ve yaklaşık burada 20 yıl kadar yaşamıştır. Evin dekorasyonu son derece ilham kaynağı olabilecek şahane bir yer olmaktadır.

5 – Jordaan

Jordaan çiçekli balkonları ile kanal boyunca sıralanmış olan binalarda yer alan pek çok cafe gece boyunca eğlenmenin mümkün olduğu en güzel yerlerden biri olmaktadır. Bu bölgede gezerken huzur bulacak ve keyif alacaksınız. Her zaman yerli ya da yabancı turistlerin görmek istedikleri yerlerin başında yer almaktadır.

6 – Red Light District

De Wallen olarak da bilinen Red Light District herkesi hayran bırakacak olan yerlerden biri olmaktadır. Kırmızı ışıklar ile donatılmış olan bölge şehrin tam ortasında yer almaktadır.

Hayallerin bölgesi olarak bilinen bu yere olan ilgi her geçen gün daha fazla olması turistlerin tercih sebebi olmaktadır. Geceleri ışıkları ile bölge çok daha başka olmakta ve insanları kendine hayran bırakmaktadır.

7 – Stedelijk Museum

1895 yılında açılan Stedlijk Museum tam olarak modern bir sanat müzesi olmaktadır. Çok fazla merak uyandıran ve son derece keyif alınması mümkün olan yerlerin başında gelmektedir. Modern bir sanat evi olan müzeyi gezmekten kesinlikle keyif alacaksınız.

8 – Madame Tussauds Müzesi

Madame Tussauds Müzesi şehrin en fazla görülmesi gereken yerlerin başında yer almakta ve turistler tarafından uzun kuyruklar oluşmaktadır. Bal mumu olan heykellerin yer aldığı müzede insanlar hayranlıklar gezilerini tamamlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu