Üzerimde Büyü Ve Nazar Olduğunu Nasıl Anlarım? 2023

İslam inancı da dahil olmak üzere pek çok inançta nazar, büyü, kem göz vb. kötü enerjilerin varlığına inanılır. Üzerimde nazar var mı ya da üzerimde büyü var mı diye soran kişiler, sebepsiz yere gerçekleşen olaylardan dolayı kötü enerji etkisinde kaldıklarını hissederler. Bu enerjiler, gönderildiği yani etkisi altına aldığı kişi ya da kişilerin hayatlarını olumsuz yönde etkiler.

Bu etkiler o kadar büyük derecede gerçekleşir ki kişi, kendi düşüncelerinin ve kurallarının dışına çıkabilir, sahip olduklarını kaybedebilir, istemediği biriyle evlenebilir, hastalanabilir ve hatta yakınlarını dahi kaybedebilir. İş hayatından tutunda, kişinin sağlık durumunu ve sosyal hayatını bile etkileyebilecek derecede büyük sorunlar meydana getirebilir.

Üzerimde Nazar ve Büyü Var mı?

Üzerimde büyü var mı diye düşünen biri, bunu düşünmesine sebep olacak olaylar yaşıyor demektir. Örneğin; hangi işe girse sebepsiz yere işten ayrılıyorsa, hiçbir sorun yokken insan ilişkileri bozuluyor ve özel hayatı kalmadıysa, sürekli parasını kaybediyor ve giderek maddi zorluklar yaşamaya başladıysa büyü ve nazar olduğu düşünülebilir. Ayrıca aldığı her ürün bozuluyor ya da kayboluyor ve kişi bir daha bulamıyorsa bu da nazar olduğuna işarettir.

Üzerinizde Nazar ve Büyü Olduğunu Gösteren İşaretler

 • Sebepsiz yere ağlamaya başlamak
 • Sürekli olumsuz düşüncelere kapılmak
 • Olmayan olayları düşünmek ve olmuş gibi hissetmek
 • Sahip olunan eşyaların zarar görmesi
 • Giderek fakirleşmek
 • Ağır sağlık sorunları yaşamak
 • Hiçbir işte başarılı olamamak
 • Garantisi olan işlerin bile bozulması
 • Hiçbir planı uygulayamamak
 • Sürekli uyku hali ve isteksizlik
 • Aşırı üşengeçlik
 • Kötü rüyalar görmek
 • İşlerin hiçbir şekilde rast gitmemesi
 • İnancın zedelenmeye başlaması

Üzerimde Nazar ve Büyü Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Üzerimde nazar ve büyü olduğu nasıl anlaşılır diye düşünenler yukarıda listelenen belirtilere dikkat etmelidir. Zira bu belirtilerden en az 3 tanesi devamlı olarak gerçekleşiyor ve kişinin tahammül seviyesini aşıyorsa, büyü var demektir.

Kişi artık kendinde değil ve bambaşka bir insana dönüşmüşse, düşündükleri ve uyguladıkları farklıysa, uykusuzluk çekiyor ya da sürekli uyuyorsa, bir şeylere yeniden başlamaya kalkıyor fakat daha başlamadan hüsrana uğruyorsa, kendini çaresiz hissediyorsa büyü olduğundan şüphelenmek yersiz olmamaktadır.

Maalesef ki hayatımızdaki bazı insanlar bu tür kötü enerjilere başvurarak, kişilerin kaderlerini değiştirmeye çalışmaktadırlar. Fakat büyü yapan da yaptıran da sonunda kendisi kaybetmektedir. Neticede kötü enerjiler aracılığı ile yapılan bu uygulamalar, dönüp dolaşıp büyüyü yaptıranın kendisini de bulmaktadır.

Nazar ve Büyü Bozma Duası

Özellikle büyü bozma duası diye bir şey yoktur. Kaldı ki ilim sahibi olmayan kimse büyü bozmaya kalkmamalıdır. Her ne kadar büyüye inanmayan kişi sayısı çok olsa da büyünün var olduğu bir gerçektir ve büyü yapabilmek için kötü enerjilerle anlaşma yapılmaktadır. Bu ilme sahip olmayan kişiler, büyünün ne için ve nasıl yapıldığını bilmemektedirler.

Bundan dolayı büyü bozma işlemi yapmaya kalkarlarsa sonuç çok daha kötü olabilmektedir. Bu konularda bilgi sahibi olmayanların En Çabuk Kabul Olan Dualar adlı makalemize göz atmalarını tavsiye ederiz. Burada henüz büyü belirtilerini yavaş yavaş hissetmeye başladığımızda yapılması gereken en basit önlem Nas ve Felak surelerini yatmadan önce 7 kere okumaktır.

Bu sureler, özel enerjiler barındırır ve büyüye maruz kalan kişiye kalkan görevi görür. Böylelikle ya büyü kişiye ulaşamaz ya da etkisi çabuk geçer. Nazara maruz kalan kişilerde Nazar duasını 7 defa okumalıdırlar. Eğer Vücutta ağır ve şiddetli ağrılar bulunuyor ise Hangi Bölge Ağrıları İçin Hangi Dualar Okunmalı adlı yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Büyü ve Nazardan Nasıl Kurtulabilirim?

Nazardan korunmak için her gece 7 defa Nazar duası okumak çok etkili olacaktır. Böylece yüce Allah’ın bizlere korunmamız için gönderdiği kalkanı devreye sokmuş oluruz. Fakat büyü söz konusu olduğunda yapılacak eylem değişmektedir.

Öncelikle büyüye maruz kaldığını düşünen kişi sirkeli su ile evini silmelidir. Bu işlemden sonra bile pozitif bir hisse kapıldığını görecektir. Ardından abdestli bir şekilde, her gece 7 defa Nas ve Felak sureleri okunmalıdır. Ayrıca böyle bir durumda zikirler de çok etkilidir. Tüm bunların dışında eğer ki büyü çok etkiliyse ilim sahibi bir kişiye danışılmalı ve “Sâd” Sûresi’nin 41. âyeti ve “Mu’minûn” Sûresi’nin 97 ve 98. âyetleri uzun uzun dinlemelerini şiddetle öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu