En Avantajlı Kredi Kartı Hangisidir 2023

Gündelik yaşamın vazgeçilmezleri arasında tartışmasız bir biçimde kredi kartları son derece önemli bir yer teşkil ediyor. İnsanlar çok farklı bankaların çok değişik özellikleri olan kredi kartlarını kullanıyor. Son dönemde kredi kartlarında aylık kullananların ödediği faiz oranları ve yine yıllık alınan kredi kartı ücretleri nedeni ile insanlar kredi kartı için başvuru yapacağı zaman belli başlı şeylere düne nazaran çok daha fazla dikkat ediyor.

Tam da bu noktada özellikle en avantajlı kredi kartı veren bankalar ve bu bankaları hangi kredi kartları çok daha avantajlı öğrenmek ve ona göre nihai karar vermek istiyorlar. Bu yazıda da bu konuda da bilgiler verilecektir.

Avantajlı Kredi Kartı Ne Demektir?

Adım adım giderek öncelikli olarak avantajlı kredi kartı nedir sorusunun yanıtını vermek gerekir. Avantajlı olan kredi kartlarının en temel özelliği elbette yıllık kredi kartı kullanım ücretinin alınmamasıdır. Bir diğer husus ise bu kartların kullandıkça çok daha fazla bonus gibi, belli firmalarda indirim ve daha fazla taksit gibi olanaklarının bulunmasıdır. Bu özelliklerin hepsi tek bir kredi kartında olabileceği gibi sadece bir ya da birkaçı da olabilir. Burada çok iyi araştırma yapmak ve sonrasında nihai kararı vermek gerekir.

Öğrenciler İçin Avantajlı Kredi Kartları

Eğer aileler çocuklarına ek kredi kartı çıkarttırmadıysa o zaman öğrencilerin de kullanabileceği kredi kartları vardır. Burada da yine en avantajlı kredi kartı öğrenci için hangisidir sorusuna akla gelir. Aşağıda yer alan kredi kartları öğrenciler için avantajlı olan kredi kartlarından içlerinden bir tanesi seçilerek öğrenciler tarafından kullanılabilir.

En Avantajlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Bonus Genç – Garanti BBVA ile başlarsak; Bu kartta yıllık kullanım ücreti yoktur. Yapılan harcamalara ekstra taksit olanağı vardır. 1 TL 1 bonus gibi bir avantajı da mevcuttur. 18- 25 yaş arası ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri içindir.

İşte Üniversiteli – İş Bankası

Ülkemizde öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversite öğrencileri için olan bu kartta limit 1400 TL değerindedir. Aidat yoktur. Yaş sınırı yine 18-25 arasındadır.

Üniversiteb – TEB

Yıllık 10 TL kart kullanım ücreti alınıyor. Lakin sinema, tiyatro gibi yerlerde yüzde elli indirim bulunuyor. Bonus özelliği olan bir karttır.

Play – Yapı Kredi

18-26 yaş arası lisans ve yüksek lisans öğrencileri içindir. Kredi kartı aidatı yoktur. Harçlık özelliği vardır. Ayrıca 2 gün boyunca çekilen nakitlerde faiz yoktur.

Genç BankKart – Ziraat Bankası

KYK bursu ile okuyan öğrencilerin eğitim hayatı boyunca kullandığı, kart kullanım ücreti olmayan bir kart.

Axess Kampüs Modu – Akbank

18 30 yaş arası lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine verilen bir kart. 12 ay vadeli ücretsiz ve düşük faizli olacak bir biçimde nakit avans çekme olanağı da bulunuyor.

Bireyler için En Avantajlı Kredi Kartları

Şimdi de 2023 senesi itibarı ile kişiler için en avantajlı olan kredi kartlarından bahsetmek gerekir ise bunların en başında Enpara tarafından verilen kredi kartı geliyor. Bu kredi kartında yıllık kullanım ücreti bulunmuyor. Bu kredi kartını kullanan kişinin tavsiyesi ile kart başvurusu yapanlar için ekstra her bir kişi için 50 TL ödül kazanılıyor. Belli yerlerde de özel indirimler mevcut.

Abank: Axess kredi kartı başvurusu yapanlardan ilk yıl kredi kartı kullanım ücreti alınmıyor. Netflix ve Spotify ödemelerine 30 TL puan kazanıyor.

Kuveyt Turk: Sağlam Kart da son derece avantajlı olan kredi kartlarındandır. Kart kullanım ücreti bulunmuyor. Petlas ve İgdaş ödemelerinde faizsiz taksit olanağı bulunuyor.

Garanti BBVA: Flexi Card da yıllık kredi kartı kullanım ücreti olmayan, son derece yüksek bonus veren, seyahat harcamalarına ekstra bonus veren bir karttır.

Şekerbank: Şekerkart adı gibi şeker gibi olan bir karttır. Yıllık kart kullanım ücreti yoktur. Alışverişlerinizi taksitlendirmeniz mümkündür.

Türkiye Finans Bankası: Happy Zero da yine kredi kartı yıllık kullanım ücreti olmayan, anında nakit avans kullanılabilen bir kredi karttır. 120 TL’ye kadar temassız olarak ödeme yapılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu