Kredi Kartı Alamıyorum Diyenlere Kesin Çözümler 2023

Konu Başlıkları

Kredi kartı başvurusu yaptınız ve başvurunuz reddedildi. Peki şimdi ne olacak? Kredi kartı başvurunuzun reddedilmesi çok da iyi bir durum değildir. Kredi kartı başvurunuz reddedildikten sonra yaptığınız şeyler, kredi notunuzu daha fazla incitmemek için önemlidir.

Onay alıp almayacağınızı görmek için daha fazla kredi kartı başvurusunda bulunmaktan kaçının. Ne kadar çok kredi kartı başvurusu yaparsanız, reddedilme olasılığınız o kadar yüksek olur. Bunun nedeni, kredi raporunuzla ilgili ek araştırmaların sizi çaresiz göstermesine neden olmasıdır. Bu nedenle kredi kartı başvurunuz reddedilirse, başka bir kredi kartı için başvurmadan önce biraz beklemek en iyisidir.

7 ila 10 iş günü içinde, bankanızın kredi kartı başvurunuzu neden reddettiğine dair bir dilekçe ya da mail alırsınız. Örneğin, reddedilme sebebi kredi raporunuzdaki bir şey, son ödemeler veya yüksek kredi kartı bakiyeleriyle ilgili olabilir. Bu durumda, içeriğindeki bilgilerin doğruluğundan emin olmak için kredi raporunuzun ücretsiz bir kopyasını almaya hakkınız vardır.

Kredi notunuz nedeniyle reddedilirseniz, bankanız kredi raporunuzun bir kopyasını ve kredi puanınıza katkıda bulunan en önemli faktörleri gönderir. Ayrıca, geliriniz veya çalışma geçmişiniz gibi, kredinizle ilgisi olmayan bir nedenle de reddedilebilirsiniz.

Kredi Kartı Puanınızı Öğreninin

Kredi kartı başvurunuz, kredi raporunuzdaki bilgiler nedeniyle reddedildiğinde, kararda kullanılan kredi raporunun ücretsiz bir kopyasını istemek için belirli bir süreniz vardır. Kredi raporlarınızı diğer bürolardan görüntülemek isterseniz, ayrı olarak talep etmeniz gerekir.

Kredi raporunuzu talep ettikten sonra, kredi kartı başvurunuzun reddedilmesine neden olabilecek hataları tartışabilirsiniz. Kredi raporunuz güncellendikten sonra, bankanızdan kredi kartı başvurunuzu tekrar gözden geçirmesini isteyin.

Kredi kartı başvurunuz reddedildiğinde bankaların ücretsiz bir kredi notu göndermesi gerekmektedir. Olumsuz eylem kredisi raporunun aksine, ücretsiz kredi notunuzu almak için hiçbir şey yapmanız gerekmez. Banka, kredi kartı başvurunuzu reddettikten sonra otomatik olarak göndermelidir.

Ücretsiz kredi notu ayrıca kredi puanınızı etkileyen birkaç faktörü, örneğin çok yüksek bakiyeleri veya çok az taksit hesabını listeler. Olumsuz eylem bildiriminin yanı sıra, kredi puanınız, neden reddedildiğinizi daha iyi anlamanızı sağlayacaktır. Başvurunuzun bir dahaki sefere onaylanma olasılığınızı artırmak için kredi puanınızı artırmaya çalışın.

Kredi kartınızın başvurusu reddedildiyse, kredi notunuz kötü olabilir. Ödenmemiş tahsilatlar ve yüksek kredi kartı bakiyeleri, bir kredi kartı için onay almadan önce düzeltilmesi gereken şeylerdir.

Kredinizi notunuzu düzeltmek için kredi raporunuzu başlangıç ​​noktası olarak kullanın. Hatalara itiraz ederek, vadesi geçmiş hesaplara yetişerek, yüksek bakiyeler ödeyerek ve yaptığınız yeni kredi başvurusu sayısını en aza indirerek kredi notunuzu artırmak kolaydır.  

Bireysel kredi kartlarına kıyasla anlaşmalı kartların düşük bir kredi puanınız olsa bile onaylanması genellikle daha kolaydır. Bir mağaza kredi kartı için başvuruyorsanız ve onayladıysanız, muhtemelen düşük bir kredi limitine sahip olursunuz.

Neyse ki, satın alımlarınıza ve ödeme geçmişinize bağlı olarak zaman içinde kredi limitinizi artırabilirsiniz. Mağaza kredi kartlarındaki faiz oranları genellikle daha yüksektir, bu nedenle ekstre ödemeleri konusunda ekstra dikkatli olun.

Bakiyenizde pahalı masraflar ödememek için alımlarınızı minimum oranda tutun ve tam ödeme yapın. Bir anlaşmalı kredi kartı kullanmak akıllıcadır. Kredi puanınızı artırmanıza ve gelecekte daha iyi bir kart almaya hak kazanmanıza yardımcı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu