Dünya’nın Kimsenin Gitmek İstemeyeceği 10 Tehlikeli Yeri

Dünya’nın kimsenin gitmek istemeyeceği, canlılar için tehlikeli olan dünyanın en tehlikeli yerlerini sizler için derledik.

Dünya’nın en tehlikeli yerleri olarak bilinen birden fazla yer bulunmaktadır. Bu tehlikeli yerler kimsenin ziyaret etmek istemeyeceği, görmek istemeyeceği yerler arasındadır. Dünya üzerinden gezilip görülecek birçok güzellik olsa da görülmemesi gereken tehlikeli bölgeler de bulunmaktadır. İşte Dünya’nın kimsenin gitmek istemeyeceği 10 tehlikeli yeri…

1.Yılan Adası

Dünya’nın en tehlikeli yerleri arasında yer alan Yılan Adası, yılanlar ile dolu bir bölgedir. Brezilya’da bulunan bu ada, girişi yasak olan bölge olarak ilan edilmiştir. Zehirli yılanlar ile kaplanmış olan bu ada insanoğlu için oldukça tehlikeli bir yerdir.

2.Afar Üçgeni

Doğu Afrika’da yer alan Afar Üçgeni Etiyopya sınırları içerisinde bulunmaktadır. Erta Ale yanardağına yakın olan Afar Üçgeni lavlarla dolmuş havuzlara sahip olması ve deprem riskinin bulunması nedeniyle oldukça tehlikeli bir alan.

3. Ölüm Vadisi

Kamchatka Yarımadası’nda Rusya’da bulunan Ölüm Vadisi en tehlikeli yerlerden bir tanesidir. Bunun nedeni ise bölgede yer alan toksik gazlardır. Tüm canlılar için tehlikeli olabilen toksik gazlar solunduğunda kişilerde kısa sürede baş dönmesi, mide bulantısı gibi şikayetlere sebep olmaktadır. Bölgede yer alan bitkilerin ve hayvanların giderek azalması da bu nedenle ortaya çıkmıştır.

4.Madidi Ulusal Parkı

Madidi Ulusal Parkı Bolivya’da yer alan bir milli parktır. Ölümcül cennet olarak adlandırılan bu park dışardan bakıldığında oldukça normal görünen bir yerdir. Fakat bu yerin bu denli tehlikeli olmasına sebep olan durum milli park içerisinde yer alan bitkilerin ve hayvanların zehirli olmasıdır. Dünyanın en büyük parklarından biri olması ve farklı canlı türlerine ev sahipliği yapması tehlikeli olduğu gerçeğini etkilememektedir.

5. Washington Dağı

Washington Dağı Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan dünyanın en tehlikeli bölgelerinden bir tanesidir. Amerika Birleşik Devletleri’nin en yüksek dağlarından biri olan bu dağ dondurucu soğuğunun yanı sıra kuvvetli rüzgârları ile bilinmektedir. Kuvvetli rüzgârları ve dondurucu havası nedeniyle bir insanın hayatta kalamayacağı bölgeler arasındadır.

6.Bikini Atolü

Bikini Atolü, Marshall Adaları’nda yer alan tehlikeli bölgelerden biridir. Bunun nedeni ise bu bölgenin verimli kullanılamaması nedeniyle deney sitesi haline getirilmesi ve bölgede gerçekleştirilen deneylerin bölgenin radyasyon seviyelerini oldukça yukarı çıkarmasıdır. İnsanların burada kısa süre bulunarak kansere yakalanma ihtimali oldukça yüksektir.

7.Natron Gölü

Dünya’nın tehlikeli yerlerinden Natron Gölü, Tanzanya sınırları içerisinde yer almaktadır. Dışarıdan bakıldığında da farklı gözükebilen Natron Gölü, özellikle temas edildiğinde kişilere ciddi zararlar vermektedir. Bunun nedeni gölün üst kısmında yer alan tuz tabakasıdır. Tuz tabakasına temas etmenin ölümcül olduğu söylenmektedir. Bunun yanı sıra gölün yaydığı sülfür gazi nedeniyle de zarar görmek mümkün.

8. Ölüm Vadisi (Amerika Birleşik Devletleri)

Rusya’da olduğu gibi ABD’de Ölüm Vadisi olarak adlandırılan bir yer bulunmaktadır. Ölüm Vadisi olarak adlandırılmasının sebebi vadinin bir insanın uzun süre hayatta kalamayacağı bir sıcaklıkta olmasıdır. Bir kişinin bu vadide susuz şekilde 1 gün hayatta kalabilmesi bile mümkün değildir.

9.Danakil Çölü

Danakil Çölü, Afrika’da bulunan çöllerden biridir. Bu çölün tehlikeli olma nedeni ölüm vadisine benzer şekilde sahip olduğu yüksek sıcaklıklardır. Merak edilen yerler arasında bulunsa da belli koşullar sağlanmadan gidilmesi önerilmeyen yerlerden bir tanesidir.

10. Sinabung Volkanı

Sinabung Volkanı, Endonezya’da bulunan tehlikeli yerlerden biridir. Dünya’da gidilmemesi gereken yerler arasında bu volkan da yer almaktadır. Bunun nedeni ise aktif bir volkan olması, her sene aktifleşmesi ve de yaydığı gazlar sebebiyle çevredekilerin ölümüne neden olabilmesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu