Nisaninique Gezilecek En Güzel Yerler

Kuzey Amerika da Venezuela kuzeydoğusunda ve Atlantik Okyanusu’nun batısında yer alan Martinique gezilecek en güzel yerleri ile adeta herkesi büyülüyor.

Matinique gezilecek en güzel yerler sayesinde pek çok kişi tatil yapmanın keyfine vararak çok daha eğlenceli zamanlar geçireceksiniz. Yaşamın tam olarak sakinliği, nefes kesen doğa güzellikleri ve masmavi suların göz kamaştıran güzelliği karşısında çok daha fazla heyecan duymak kaçınılmaz olacaktır.

Sevdikleriniz, aileniz ya da en yakın arkadaşlarınız ile yapacağınız en güzel seyahat yerlerinin başında gelen ülke başınızı dinlemek için son derece ideal olmaktadır. Martinique gezilecek en güzel yerleri şöyle sıralayabiliriz;

1 – Les Anses d’Arlet

Kaplumbağaları, muhteşem plajları ve dinlendirici atmosferi ile adanın huzur veren bölgelerinden biri olan Les Anses d’Arlet her hali ile kendine bağlıyor. Yüzmeyi ve şnorkel kullanmaktan zevk alanların en çok ziyaret ettiği koyların başında gelmektedir.

2 – Sainte Anne

Deniz kenarında yer alan restoranları, şahane manzarası ve huzur veren atmosferi ile adanın en güzel yerleri arasında bulunan Sainte Anne ülkenin en şirin bir sahil kasabası olmaktadır. Martinique tatilini burada yapmak isteyenler için son derece ideal olup zamana renk katacak olan bu kasabayı kesinlikle görmeden ayrılmak hiç doğru olmaz.

3 – Fort de France

Martinique ülkesinin başkenti olan Fort de France ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Konaklama tesisleri ve restoranlar bakımından adanın diğer yerlerine göre daha zengin olan şehri olmaktadır. Biraz bakımsız ve karmaşık bir görünüme sahip olmasına rağmen kesinlikle görmeye değer yerler arasında yer almaktadır.

4 – Sainte- Luce

Yaklaşık olarak 10 bin kişinin üzerinde yaşayanların bulunduğu küçük bir sahil kasabası olan Sainte- Luce ülkenin Fransız deniz aşırı bölümünde yer almaktadır. Sainte- Luce kasabasına gidildiğinde sevimli plajları ve Trois- Rivieres köyünü göremeden tatil bitmiş sayılmaz.

5 – Les Trois İlets

Tatilinde su sporlarına ilgisi olan gezginlerin ve tüm tatilcilerin en gözde yeri olan Les Trois İlets adanın en popüler turistik yerleşim yerlerinin başında gelmektedir. Rüzgarlı havası, nefes kesen manzarası, tertemiz ve berrak sulara sahip olan plajları ile kasaba göz almaktadır. Hareket ve eğlenceden zevk alanlar için son derece ideal bir seçim olacaktır.

6 – Le Morne Rouge

Sain Pierre şehrinde yer alan Le Morne Rouge enfes doğası ile öne çıkan bir kasaba olmaktadır. Şehir yaşamından uzaklaşıp daha dingin bir yere kaçmak isteyenlerin en uğrak adresi olarak bu kasaba ilk sırada gelmektedir. Tatil süresi boyunca bungolv evlerde konaklamak isteyenler için son derece cazip gelecektir.

7 – Caravelle Yarımadası

Caravelle Yarımadası sarp kayalıklara sahip olan alanları ile bölgeye olan ilgi daha fazla olmaktadır. Ormanlık alanları, bakir ve korunaklı koyları ile ülkede yer alan bitki ve hayvan türlerini keşfetmek çok daha eğlenceli zaman geçirmeye yardımcı olacaktır. Ülkede görmeden geçirilmemesi gereken en güzel yerlerin ilk sırasında bu bölge gelmektedir.

8 – Pelee Dağı

En son olarak 1932 yılında püsküren bir yanardağa sahip olan Mount Pelee ( Pelee Dağı ) 1397 metre yüksekliğe sahip olmaktadır. Adaya gidildiği zaman Atlantik Okyanusu ve Karayip Denizi’nin şahane panoramik manzarasını izlemek mümkün olacaktır. Bu dağ çevresinde yer alan trekking turlarına katılarak çok daha keyifli anılara imza atmış olacaksınız. Pelee Dağı ülkede göremeden geçilmemesi gereken en güzel ve farklı bölgelerin başında gelmektedir. Tatili tam olarak yapmak isteyenler için ülke son derece ideal bir seçim olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu