Akdeniz’de Uzun Patara Plajı

Akdeniz’in en uzun plajı Patara dünya genelinde dikkatleri deniz severler tarafından üstüne çeker. Mavi tutkunları için Patara plajı idealdir.

Akdeniz’in en uzun plajı Patara ile mavi rengine doyabilirsiniz. Uzun bir plaj olmasından kaynaklı olarak her dönem sıklıkla tercih edilen plajlar listesinde baş sırayı alıyor. Dünyanın her yerinden Patara plajına yoğun bir ilgi vardır.

Akdeniz bölgesinin inci plajı olarak Patara plajı bilinir. Özelliklede son zamanlarda Patara plajı dünya genelinde daha çok dikkat çekmiştir. Çünkü Patara plajı genel olarak çevresine hem deniz hem de tarihi güzellikleri sunar. Tarih ve mavi sevenler için Patara plajı mutlaka önerilir. Çoğu zaman gündüz mavinin akşamları ise tarihi güzelliklerin keyfi çıkarılır. Ayrıca yeşillikleri ile de ayrı bir görsel şölen katar.

Tatillerini doyasına yaşamak isteyenler için Patara plajı ve çevresi tavsiye edilir. Patara plajı uzun olmasına rağmen hijyenik koşulların sağlandığı bir plajdır. Özelliklede son zamanlarda hijyenik koşullara daha çok dikkat edilmeye başlandı.

Akdeniz’in En Güzel Plajı; Patara

Yaz tatillerini doğa güzellikleri ile geçirmek isteyenlere sıklıkla Patara plajı önerilir. Turizm bakanlığında en güzel plajlar listesinde Patara plajıda yer alıyor. Akdeniz’de en güzel plaj Patara plajı ile güzelliklere doyamazsınız. Hem tarihi hem mavi hem de yeşil güzellikleri ile Patara plajı birleşmiş durumdadır. Özelliklede kısa süreli tatilleri hepsi bir arada bulunsun isteyenlere Patara plajı önerilir.

Genel olarak Patara plajında sıklıkla doğa güzellikleri yer alır. Bu yüzden de dünya genelinde Patara plajı yabancı turistleri çeker. Ayrıca merkeze yakın konumu ile oldukça avantajlı bir plaj türüdür. Uzunluğu ise; yaklaşık olarak 12 km kadardır. Sahil yolu üzerinde çevreye keyifli anlar sunar.

Patara Plajı Konumu

Patara plajının avantajı sadece en uzun plaj olması değildir. Ayrıca konumu itibari ile de avantajlı plaj çeşitlerindendir. Genel olarak Patara plajı konumu Antalya şehrinin Kaş ilçesindedir. Kaş sahil yolunda Patara plajına varabilirsiniz. Ayrıca Patara plajına gider iken Patara Antik kentinin içinden geçersiniz. Önce tarihi eserler ile karşılaşır; ardından mavinin güzellikleri ile Patara plajına varırsınız.

Genel olarak Patara plajı Muğla şehrinin Fethiye ilçesine yakındır. Fethiye sahil yolu üzerinden de Patara plajına ulaşmak mümkündür. Pek çok deniz sever ise genel olarak rotalarını Kaş, Patara plajı ve Fethiye şeklinde yapar. Böylece her an Patara plajına yakın alanlarda tatil yapılır. Özelliklede yabancı turistler için yakı çevre ile etkileşim kurarak mavi tatil yapmak daha çok değerlidir.

Patara Plajı Ve Antik Tarih

Genel olarak bakıldığında Patara kelime eski bir kelimedir. Likyalılar döneminden kalma bir kelimedir. Patara Likyalılara göre yazıt ya da sikkelerde kullanılan addır. Günümüzde özelliklede eski bir yerleşim yeri olan Kaş bölgesindeki antik tiyatroda Patara kelimesi kullanılır. Yine aynı eski yerleşim yerine ait olan uzun plaj için de Patara plajı denilir. Bu yüzden de günümüzde Patara plajı ve antik tarih sıklıkla eski yerleşim alanlarını anlatır.

Günümüzde deniz sevenler tarihi bir yolculuk yaşamak için Patara plajını tercih ederler. Patara plajı ve antik kentiyle birlikte Kaş hem deniz hem de tarihi turizmini birlikte sunmaktadır. Ayrıca Patara plajına caretta caretta adlı kaplumbağalar yumurtalarını bırakıyorlar. Bu yüzden de dünya genelinde önemli plajlar arasında yer alır.

Patara Plajı Ve Kullanım Saatleri

Genel olarak plajların belli bir kullanım saatleri bulunur. Günümüzde Patara plajı ve kullanım saatleri nettir. Sabah 08.00 ile akşam 19.00 arasında Patara plajı kullanıma açıktır. Kullanım saatleri dışında Patara plajı caretta carettalara ait olur. Plaja giriş müzekart ile ücretsiz sağlanır. Ayrıca otopark alanı da mevcuttur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu