Deniz Bank EFT Saatleri, Sorgulama, Limitleri ve İptali 2023

Denizbank, 1997 yılında ülkemizde kurulan özel bankalardan biridir. Yabancı sermayeli olması ile de bilinir. Bankacılık alanında yetkin hizmetleri ile birçok müşterisi bulunan Denizbank, EFT ve Havale işlemleri için de tercih edilen bankalardan biridir. EFT işlemi; bankalar arası para transferi yapmak için yapılan işlemdir. Açılım ise Elektronik Fon Transferi anlamına gelmektedir.

Denizbank EFT Nasıl Yapılır?

Denizbank aracılığı ile EFT yapmak için Denizbank İnternet şube, mobil şube, ATM veya banka şubelerini kullanabilirsiniz. Bu kanallardan herhangi biri ile EFT işlemlerini gerçekleştirmek mümkün. Mobil şube veya internet şubesi ile EFT işlemi yapmak için takip etmeniz gereken bazı adımlar var. Öncelikte mobil şube veya internet şubesine kendi kullanıcı profiliniz ile giriş yapın.

Karşınıza gelen ekrandaki menüden Transferler kategorisine tıklayın. Açılan yeni sayfada EFT bölümünü göreceksiniz. EFT seçeneğine tıklayın. Göreceğiniz ekranda EFT işlemlerini yapabilmeniz için sizden bazı bilgiler istenecektir.

Bu bilgileri doğru girmek hatalı EFT işlemi yapmamak için bir hayli önemli. Karşı tarafın IBAN bilgilerini ve göndereceğiniz para miktarını gerekli kutucuklara ekledikten sonra onaylamanız yeterli olacaktır. Akabinde işleminiz tamamlanır.

Denizbank EFT İşlemi Ne Kadar Sürer?

Denizbank EFT işlemi zannedildiği gibi uzun süren işlemlerden biri değildir. Aksine oldukça kolay ve pratik bir süreci mevcut. Müşteri banka şubesi, internet şube, mobil şube veya ATM aracılığı ile yaptığı EFT işlemini eğer çalışma saatleri içerisinde gerçekleştirirse işleminin tamamlanma süreci 5 ile 25 dakika arasında sürmektedir. Onaylanma süreci uzadığında banka ile iletişime geçebilir ve EFT işleminin durumu sorgulanabilmektedir.

EFT işlemlerinin zaman almasının en büyük nedeni yapılan her işlem için Merkez Bankası onayının zorunlu olmasıdır. Akabinde herhangi bir EFT işlemi için aradaki süreç Merkez Bankası tarafından gelecek onayın beklendiği süreçtir. Çalışma saatleri dışında yapılan EFT işlemleri en yakın çalışma saatinin başlaması ile birlikte kısa zaman sonra tamamlanmaktadır.

Denizbank EFT Sorgulama

Denizbank EFT sorgulama işlemlerinizi banka şubelerinden, mobil şubeden veya internet şube aracılığı ile yapabilirsiniz. İşleminizi bu kanallar aracılığı ile gerçekleştiremiyorsanız telefon bankacılığı kullanabilir, müşteri hizmetlerinden faydalanarak EFT sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Denizbank EFT sorgulama işlemleri için aramanız gereken telefon bankacılığı numarası: 0850 222 08 80

Denizbank EFT Saatleri

Denizbank EFT işlemleri iş günlerinde sabah 09.00 ile akşam 17.00 arasında yapılmaktadır. Mesai saatleri içerisinde yapılan EFT talepleri yaklaşık 5 ile 25 dakika arasında onaylanarak işlemler tamamlanmaktadır. Tatil günlerinde EFT işlemleri bir sonraki iş gününe kadar tamamlanamaz.

İş gününün yarı tatil ilan edilmesi durumunda ise sabah 09.00 ile 11.00 arasında yapılan EFT işlemleri aynı gün tamamlanabilmektedir. Mesai saatleri içerisinde yapılmaması nedeniyle tamamlanamayan EFT işlemleri için müşterinin ilk iş gününü beklemesi gerekir.

Denizbank EFT Ücretleri 2023

Denizbank EFT işlemleri için hangi kanal aracılığı ile EFT işlemi gerçekleştirildiğine bağlı olarak farklı ücretler almaktadır. Denizbank EFT ücretleri 2020 yılı için:

Hesaptan Şube Kanalı İle EFT: şube aracılığı ile yapılan EFT işlemlerinde aktarılan para miktarı 1000 Türk Lirasının altında ise 5 Türk Lirası; aktarılan para miktarı 1000 Türk Lirası ile 50.000 Türk Lirası arasında ise 10 Türk Lirası alınır. Aktarılan para miktarının 50.000 Türk Lirasından fazla olması halinde ise 100 Türk Lirası olarak tahsil edilir(Bu miktara BSMV tutarı eklenir.)

  • Hesaptan Şube Kanalı İle Geç EFT: 7.5 Türk Lirası ile 150 Türk Lirası arasında değişmektedir.
  • Kasadan Şube Kanalı İle EFT: 5 Türk Lirası ile 100 Türk Lirası arasında değişmektedir.
  • İsme Gelen EFT: 5 Türk Lirası ile 150 Türk Lirası arasında değişmektedir.
  • Hesaptan Düzenli EFT: 1 Türk Lirası ile 25 Türk Lirası arasında değişmektedir.
  • Hesaptan Yurtiçi Bankalara Giden Altın: 2,3 Türk Lirası ile 5,75 Türk Lirası arasında değişmektedir.

Denizbank Havale Ücretleri

Havale; bir bankanın kendi içerisinde aktarılan para işlemlerini ifade eder. Bir Denizbank müşterisi başka bir Denizbank hesabına para aktarmak için Havale işlemini kullanmalıdır. Denizbank havale ücretleri 2020 yılı itibari ile duyurulmuştur. 2023 Denizbank havale ücretleri;

  • Hesaptan Hesaba Havale için; 2,5 Türk Lirası ile 50 Türk Lirası arasında değişmektedir.
  • Hesaptan İsme Havale İçin; 2,5 Türk Lirası ile 50 Türk Lirası arasında değişmektedir.
  • Kasadan Hesaba Havale İçin; 2,5 Türk Lirası ile 50 Türk Lirası arasında değişmektedir.
  • Kasadan İsme Havale İçin; 2,5 Türk Lirası ile 50 Türk Lirası arasında değişmektedir.
  • Hesaptan Düzenli Havale İçin; 0,5 Türk Lirası ile 12,5 Türk Lirası arasında değişmektedir.

Denizbank aracılığı ile havale yapmak için herhangi bir zaman sınırlaması yoktur. İstenilen her an Denizbank kanalları ile havale yapılabilmektedir. Hafta sonları ve resmi tatiller de içerisinde olmak üzere havale işlemlerinizi beklemeden, iş gününü takip etmek zorunda kalmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Bkz; EFT İptal Etme, Tüm Bankalarda EFT İptali

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu