Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023

Almak istediğimiz bir araba, hayalimizdeki ev ya da daha düşük bütçeli ihtiyaçlarımız için bankaların bize sunmuş olduğu vadeler ve miktarı aylık ödeme karşılığı toplu bir şekilde kredi başvurusu ile gerçekleştirebiliyoruz. Peki bankalara nasıl kredi başvurusu yapabiliriz onu anlatmak gerekirse;

KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Kredi başvurusu yapabilmek için birden fazla yol bulunmaktadır. Kredi almak istediğiniz bankanın şubesine giderek, bankanın internet bankacılığı hizmetinden yararlanarak, mobil uygulamasından başvuru yaparak, SMS ile başvuru yaparak ya da ATM üzerinden başvuru yaparak kredi alma şansına sahipsiniz.

BANKA ŞUBESİNE GİDEREK KREDİ BAŞVURUSU

Kredi çekmek istediğiniz bankanın bulunduğunuz şehirde size en yakın olan şubesine giderek sıra alınız. Aldığınız sıra sonrasında kredi başvurunuzu iletirseniz banka yetkilileri çekmek istediğiniz kredi ile ilgili gereken teknik şartnameleri uygulayarak kredi çekim işlemine uygun olup olmadığını kontrol ederler ve sonuca bağlanabilir.

İNTERNET BANKACILIĞI ÜZERİNDEN KREDİ BAŞVURUSU

Bankanızın internet sitesine giriş yaparak sitede bulunan üst kısımda giriş kısmından giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra çekmek istediğiniz kredi ile ilgili başvuru sayfasından kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi başvurusu kısa sürede cevaplanır. Bu başvuru türünde dikkat edilmesi gereken en önemli şey ise girmiş olduğunuz internet sitesinin sahte olup olmadığını anlamaktır. Sahte kurulan internet sitelerinde kişisel bilgilerin çalınması konusunda sıkıntı yaşanmaktadır.

MOBİL UYGULAMA ÜZERİNDEN KREDİ BAŞVURUSU

Bankaların akıllı cep telefonları için hazırlamış olduğu uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalar üzerinden hesabınıza giriş yaparak kısa sürede kredi başvurusu yapabilirsiniz.

SMS BANKACILIĞI ÜZERİNDEN KREDİ BAŞVURUSU

Bankalar çeşitli zamanlarda çeşitli krediler için başvuruları SMS yani kısa mesaj yolu ile alabilmektedir. Bankanızın bu konuda sunmuş olduğu bir hizmet varsa başvuru durumunuzun sonucunu öğrenmek için bankanın hazırlamış olduğu mesaj kodunu ve mesaj numarasını kullanarak SMS üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz.

ATM ÜZERİNDEN KREDİ BAŞVURUSU

Son başvuru türü ise bankaların şehirlerde yer alan ATM cihazları üzerinden yapılabilen kredi başvurularıdır. Bankaya ait kartınızı ATM cihazına takarak kredi başvuru seçeneğinden başvuru yaparak sonucu öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu