Bedava Bitcoin Kazanmanın En Popüler 5 Yolu 2023

Bitcoin piyasası, bazı düşüşleri saymazsak oldukça yüksek seyrediyor ki bunda en büyük katkıda şüphesiz insanların ilgisi ve popüler kültürün bir parçası haline gelmesinden kaynaklanıyor. Sınırsız ve sansürsüz bir dijital para kavramı insanlar açısından büyük bir devrim olarak algılanıyor. Geniş bir alan ile herkes kendi yatırım durumuna göre belli başlı paralar kazanabiliyorlar.

Bu kazanma yolu da genellikle çok ciddi çabalar gerektirmediğinden birçok insan bu yola başvuruyor fakat her piyasa da olduğu gibi para kazanmanın yolunu daha da kısaltmak için bazı yasal olmayan dolandırıcılık niteliği taşıyan (kumar oynayarak Bitcoin kazanma vb.) yollara başvurabiliyorlar.

Bu yazımızda bunlara yer vermeyeceğiz. Daha güvenilir ve yasal olan insanları biraz da olsa ferahlatacak belli bir kazanç sağlayacak çoğu insan tarafından yasal olarak denenmiş Bitcoin kazanmanın yollarını ele alacağız. Daha özgür ve devrim niteliğinde olan dijital paranın kurallara uygun olan stratejiler barındırması daha sağlıklı olacaktır. Sizinle bu stratejilerden beş tanesini yalın anlaşılır bir dil ile aşağıdaki gibi ifade etmeye çalıştık.

1. Bitcoin Muslukları

Bir Web sitesi veya uygulama biçiminde sunulan sistemlerdir. Bu sistemlerde yapmanız istenilen belli başlı küçük görev niteliğinde şeyler vardır Örneğin: reklam izleme, bir butona tıklama, çark çevirme, sorulara cevap verme, oyun oynama, videoları oynatma vb.

Bu görevleri yaptıkça her birinin belli bir karşılığı olan Bitcoin  ödülleri kazanabilirsiniz. Tam zamanlı işleri olanlar için pek elverişli bir kazanma yolu değildir. Daha çok belli aralıklı serbest vakti olanlar için çokta dikkat gerektirmeyen sade ve basit bir yol ile Bitcoin kazanımı sağlanmasında yararlı olabilecek bir yoldur.

2. Ticaret ile Bitcoin kazanmak

Yasal ve uygun bir yoldur. Kripto para nedir diye sorduğunuz zaman, Genel mantığı kripto para piyasası ucuzken yatırım yapmak belli bir yükselişe geçtiği zaman ise satmaktır. Basit fakat dikkat ve farkındalık gerektiren bir yoldur. En sevilen ya da popüler olarak tutulan kripto paraların birimlerini yakından izleyip takip ederek bu yol ile alım ve satımlar yapılır. Güvenilir bir borsa seçimi de bu noktada oldukça önem arz eden bir konudur.

3. Bitcoin Kazanmak için Çalışmak

En basit Bitcoin kazanma yoludur diyebiliriz. Bununla birlikte oldukça da yasal bir yoldur. Mesleğiniz be olursa olsun ( Öğretmen, doktor, mühendis, pazarlamacı, işletmeci vb.) Bitcoin alıp çalışmanıza bir engel teşkil etmemektedir. Belli başlı hizmetler karşılığında Bitcoin kazandıran birçok platform ve Web sitesi vardır. Örneğin; Counality, BİTWAGE, 21.co

4. Kredi Yolu ile Bitcoin Kazanmak

Bitcoin paralarınız ile ilgilenecek vakti olmayanlar için bir kenarda bırakanlar için yararlı bir yoldur. Bitcoinlerinizi ödünç olarak bırakma imkanı sağlayan birçok platform vardır. Burada önemli olan platformun kurallarını özümsemek ve bunlara uygun hareket etmektir.

Bununla birlikte ödünç vereceğiniz borçluyu da araştırarak ve dikkatli bir biçimde seçmeniz gerekmektedir. Ödünç verdiğiniz kişi hakkında detaylı bilgilere sahip olmanız gerekir. Daha önce bu şekilde bir ödünç pazarlığı olup olmadığını bilmenizde faydalı olacaktır.

5. İnsanlar ile Yardımlaşarak Bitcoin Kazanmak

Araştırma alanında kendinize güveniyorsanız bu oldukça yararlı bir yol olacaktır. Bitfortip adı ile hizmet veren bu uygulama bazı ipuçları üzerinden sunduğunuz yardımlar karşılığında ödemeler yapar. Oldukça özgür bir alan tanıyan bu uygulamada herkes birbirine sorular sorup cevaplar talep edebilir Bitcoin alıp satabilirler. 

Kişiler arası iletişime dayalı bir Bitcoin pazarı diyebiliriz. İnsanlar birbirlerine karşı güven ve saygı çerçevesinde yardımseverlik bilincini biraz da olsa Bitcoin piyasasına bu yol ile yansıtmış olacaklardır.

En Çok Kazandıran Bitcoinler 2023 adlı makaleyi incelemek için TIKLAYIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu