Banka Hesap Kapama Dilekçe Örneği

Banka hesap kapama dilekçe örneği  kullanılmayan hesapların kapatılması adına doldurulması gereken bir belgedir.

Hesap kapatma dilekçe örneği doldurulmasının ardından banka şubesine veya genel müdürlüğüne gönderim yapılmalıdır.

Banka Hesap Kapatma Dilekçe Örneği 

Banka hesap kapatma dilekçe örneği  aşağıdaki gibi boşluklar doldurularak hazırlanabilir. Bankanıza göre adres bilgileri oluşturulabilir.

“Banka Adı Genel Müdürlüğü’ne;

Bankanızın,  “Şehir Adı” şubesinde bulunan  “Hesap Numarası” numaralı banka hesabımın kapatılması konusunda gereğinin yapılmasını arz ederim.

İsim Soyisim 

İmza

Tarih  (Gün, Ay, Yıl)

T.C Kimlik Numarası:……

Müşteri Adresi:

Başvuranın Cep Telefonu “

İnternet Şubesinden Banka Hesap Kapatma

Banka hesap kapatma işlemlerini bankanızın dijital bankacılık işlemlerinden yapabilmektesiniz. Bir internet hesabınız yoksa yeni oluşturabilir ve hesap kapatma işlemlerini kendiniz yapabilirsiniz. Eskiden açılmış olan hesapları kapatarak hesap kullanım ücreti bölümüne maruz kalmamış olursunuz.

Banka Hesabı Açık Kalırsa Ne Olur?

Kullanılmayan hesap kapatılmazsa bakiyesi sıfır olsa bile aylık cüzi bir miktar yansıyabilmektedir. Müşterilere bu ödeme çekilmeden önce bilgi verilmektedir. Fakat biriken işlem ücretleri konusunda ek bir ödeme yapmamak için önceden önlem alabilirsiniz. Uzun süre kapatılmayan hesaplarınızda bazı durumlarda ödeme talep edilmeyebilir. Güncel durumunu bankaya sorabilirsiniz.

E-Devlet Banka Hesap Kapatma

E devlet üzerinden bankanızın sayfasına yönlendirilmektesiniz. Kimlik numarası ve şifrenizle giriş yapmadan önce ana sayfada sağ kısımdaki kategorilerde internet bankacılığı bölümünü kullanmanız gerekmektedir. Banka internet bankacılığı kullanılarak işlemler sürdürülmektedir.

Hesap durumu ve kullanım amacı kapsamında bankanızın hesap kapatma talep koşulları değişebilir. Doğrulama talep edilen hallerde gereken belgeleri bankaya teslim etmeniz gerekecektir.

Kurumsal Hesap Kapatma

Bireysel ve kurumsal hesap kapatma işlemlerinde taleplerinizi açık bir şekilde görevlilere iletmelisiniz.  Bankaların ATM birimlerini de hesap kapatmak için kullanabilirsiniz. Konuyla alakalı bilgilendirme metinlerini okuyabilir, müşteri hizmetlerinden detay öğrenebilirsiniz.

Fazla Hesabı Kapatmamak Avantaj Olabilir mi?

Geçmiş dönemlerde var olan hesaplarınız, acil para işlemlerini başka bir hesaptan yapmanız gerektiğinde avantajlı olabilir. Kapatma işlemleri öncesi ne gibi hizmetler alabileceğinizi bankadan kontrol edebilirsiniz.  Hizmet olasılıkları kapsamında diğer hesabınız için kredi kartı, bankamatik kartı talep edebilirisiniz. 

Bankamatik kartlarından bazıları kullanılmayan hesaplar için alternatif bir hesap artısı sunabilmektedir. Bankayla ilişkileriniz genelde iyiyse bu alanda avans para gibi detayları kullanabilirsiniz.

Bankaya Gitmeden Online Hesap Kapatma 2023

Bankaya gitmeden şube telefonları üzerinden hesap kapatma  işlemi yapılabilir. Dijital ortam harici mobil uygulama indirerek de yine hesap kapatma talebinde bulunabilirsiniz. Telefon kullanacakların da müşteri hizmetleri numarasıyla bu talepte bulunmaları mümkündür.

1. İş Bankası Hesap Kapatma

Türkiye İş Bankası hesabınızı kapatmak için müşteri hizmetleri telefonu 0850 724 0724’ü arayabilirsiniz. Yönlendirmeleri takip ederek ve telefona ne yapmak istediğinizi söyleyerek sonuç alabilirsiniz.

2. Ziraat Bankası Hesap Kapatma

Banka hesap kapatma ücreti vermeksizin Ziraat Bankası hesap kapatma işlemlerini 444 00 00 telefonu üzerinden yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu