Apart Hotel Açma Maliyeti, İşlemleri Ve Kazancı Nedir? 2023

Apart hotel işletme işine girmek için öncelikle güzel bir bölgeden arsa alıp binayı kendi zevkiniz tarzında tasarlayarak inşa edebilirsiniz. Zamanınızı bu kadar harcamak istemiyorsanız hazır apart hotel devren satın alabilir ve ya kiralayabilirsiniz. Apart hotel işletmenin maliyeti oldukça yüksek görünebilir.

Maliyeti yüksek olduğu kadar da gelir getirisi oldukça yüksektir ve bu dengeyi maddi açıdan korur. Güzel bir yerde işlettiğiniz apart hotel size aylık olarak en az 50.000 TL kar kazandırır. Turizm sezonlarında müşterilerden yoğun rezervasyon aldığınızda bu işin ne kadar karlı olduğunu anlayacaksınız.

Apart hoteli diğer normal otellerden ayıran en güzel özellik ev hissi vermesidir çünkü apart hotelde kullanabileceğiniz küçük bir mutfak bölümü vardır ve istediğiniz zaman kendi eviniz gibi rahatlıkla kullanabilirsiniz. İnsanlar için bu rahatlık oldukça önem arz ettiği için yaz ve kış tatillerinde insanlar apart hotelde konaklamayı daha çok tercih ediyor.

Apart Hotel Açmak Mantıklı ve Kaarlımı?

Güzel yerlerde otel ve ya butik açma fikri yıllardır popülerliğini devam ettiren iş fikirleri arasındadır. İnsanoğlu hayatta olduğu sürece yeni yerleri gezip görmeyi her zaman ister be bu da demek oluyor ki otel işletme işinin sonu hiç bitmez. İnsanlar farklı şehir gezdiklerinde ev tutup kiralamayı tercih etme çünkü güven duygusunu oradan alamazlar fakat bir otelde geceyi geçirmek insan için daha güvenlidir.

Bu yüzden apart hotel işletmek de maddi ve manevi olarak oldukça karlı bir iştir. Kar marjı yüksek olması nedeni ile büyük iş adamları genellikle bu işlere yönelir.

Apart Hotel Açmak için Ne Kadar Para Gerekli ve Aylık Kazancı Ne Kadar?

Apart hotel açmak için minimum 500 bin TL gerekir. Tesis ücretleri ve harçlar, turizm belgesi, ruhsat gibi masraflar dahil değildir. Binanın dekorasyonu için harcayacağınız tutarlar sizin tarzınıza göre fiyatı değişir. Örneğin sade görünen dekor amaçlı bir havuz maliyeti 30 bin TL ise siz şirin ve daha görkemli havuz görüntüsü için dekorasyonu yaptırmak isterseniz maliyeti iki katı olabilir.

Apart hotel açma maliyeti oldukça yüksek sermaye gerektirse de gözünüz korkmasın iki kat daha fazla para kazanacağınızı bilmeniz gerekir. İşin maliyeti ne kadar büyük ise kar marjı da o kadar yüksektir. Bu işi yapmayı düşündüğünüzde karşınıza çıkan yüksek rakamlar sizi tedirgin etmesin. Ayrıca devlet ve KOSGEB destekleri yardımlarından faydalanabileceğinizi unutmayın.

Sizin tek düşüneceğiniz konu apart hotelin dizaynı, çalışan elemanlarınızın diksiyonu ve çalışma disiplini, apart hotelin dekorasyonu, temizliği en önemli konudur. Bu konular düzenli şekilde ilerlediğinde müşteri kapasitesinde artışlar olur ve işletme sahibi oldukça yüksek kazançlar elde eder.

Apart Hotel Açmak İçin İlk Önce Nereye Başvurulur?

Öncelik ile Apart hotel sahibi olmak için gerekli belgelerinizi hazırlayıp hotel ruhsatı almak için belediyeye başvuru yapılır. Apart hotel işletme ruhsatının yanında ek olarak turizm belgesi de almanız gerekir. Turizm belgesi ile gerekli evrakları hazırlayarak ilgili bakanlığa başvuru yapılır. Başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde iş yerinizi faaliyete geçirebilirsiniz. Apart hotel ruhsatı, apart hotel açma belgesi ve turizm belgesi aldıktan sonra rahatlıkla iş yerinizde faaliyet göstermeye başlayabilirsiniz.

Apart Hotel Açma İzinleri Nasıl Alınır?

Apart hotel açmak için öncelikle ruhsat sahibi olmanız gerekir. Ruhsat için şahsın kimlik fotokopisi, binanın ikametgah adresi, sabıka kaydı, kira sözleşmesi, yangına dayanıklılık raporu gibi gerekli belgeleri hazırlayarak ruhsat sahibi olmalısınız. Apart hotel belgesi almak için başvuru formu, tapu fotokopisi, noter imzalı kira sözleşmesi belgesi, faaliyet belgesi, sicil tasdiknamesi ile apart hotel belgesi izni alabilirsiniz. İzinler onaylandıktan sonra iş yerinizi faaliyete geçirebilirsiniz

Apart Hotel Ruhsatı Almak için Gerekli Belge ve Evraklar Nelerdir?

İşletme belgesi almak için öncelikle ruhsat başvuru formunuz, işleteceğiniz binanın tapu fotokopisi ve iskan belgesi hazırlamanız gerekir. Ruhsat belgesinin yanında turizm belgenizin de olması gerekir. Ruhsat için şahsın kimlik fotokopisi, binanın ikametgah adresi, sabıka kaydı, kira sözleşmesi, yangına dayanıklılık raporu gibi gerekli belgeleri hazırlayarak ruhsat sahibi olmalısınız. Apart hotel ruhsatınızı aldığınız zaman apart hotel belgesi ile artık iş yerinizi faaliyete geçirebilirsiniz.

Apart Hotel’de Olması Gereken Malzemeler Nelerdir?

Müşteri memnuniyeti kazanmak için ücrete ek açık büfe kahvaltı, güzel bir havuz, göz alıcı konseptler, huzur veren bir bahçe peyzajı ve memnun edici küçük şirin detaylar olmalıdır. Apart hotelin diğer otellerden ayıran en güzel özelliği küçük bir mutfağının olmasıdır. İnsanlar apart hotel tercihini genellikle mutfağı rahatlıkla kullandıkları için tercih ediyor.

Mutfakta bulunan kahve makinesi, su ısıtıcı, cezve, bardak, çatal, kaşık gibi mutfak malzemelerin olması gerekir. Belirli malzemelerin başında odalarda bulunan müşterinin konforu için kaliteli bir yatak, elbise dolabı, küçük bir televizyon, duşa kabin, su ısıtıcı makinesi, fön makinesi, şampuan, sıvı sabun, terlik, temiz havlu, temiz bornoz gibi malzemeler müşteri memnuniyeti için apart hotelde bulunması gereken malzemelerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu