WhatsApp Son Görüldü Nasıl Gizlenir?

WhatsApp gizlilik konusunda çevrimiçi gizleme, son görüldü gizlemek gibi pek çok farklı yönlerde fazlasıyla kolaylık sağlıyor. Bunun dışında isteyen bireylere işletme hesabı yapmak dahil. Özelikle kullanıcıların uygulamayı en son ne zaman kullandığını gösteren son görülme durumlarını gizli tutma imkânı kullanıcılar açısından çok önemli olmaktadır.

Son görülmeleri kapattığınız zaman yalnızca rehberinizdeki kişilere çevrimiçi olduğunuz zaman görüleceksiniz. Diğer zamanlarda ise sizin uygulamayı ne zaman kullandığınız asla görüntülenmeyecektir. Bunu için öncelikle uygulamaya giriş yapın ve ayarlar kısmına girin.

Hemen ardından hesap tarafına girin. Burada yer alan gizlilik kısmına girin. Daha sonra karşınıza çıkan pencereden son görülme sekmesine girerek buradan da hiç kimse seçeneğini seçtiğiniz vakit WhatsApp son görüldü özelliği kapatılmış olacaktır.

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirmek Mümkün Mü?

Dünya çapında milyarlara kullanıcıya sahip olan WhatsApp her geçen gün de yepyeni güncellemeleri ile kullanıcıların beğenisini topluyor. WhatsApp’ta konuşmaları silip kaybetme özelliklerinin yanı sıra silinmiş olan konuşmaları da geri getirmek gibi bir olanak da bulunuyor. Ayrıca bir çok kullanıcı WhatsApp başkasının mesajlarını okuma yöntemleri aramaktadır.

Öncelikle silinmiş olan konuşmaları tekrar yükleme formüllerinde, hem İOS hem de Android sistemlerinde kullanılabilme özelliğine sahip uygulamada silinmiş olan konuşmaları tekrar yüklemenin birden fazla yolu olmaktadır. Bunlardan biri ayarlama bölgesinden gerçekleşmektedir. Öncelikle WhatsApp sohbet yedeği özelliği ile bu işlemi yapabilirsiniz. Bunun için;

  • Uygulamadan ayarlar menüsüne girin
  • Hemen ardından sohbet ve sohbet yedeği sekmesine girin
  • Google Drive yedekleme sekmesinden yedekleme ayarlarını yapın
  • Mesajları yedekleme için telefonuna Gmail hesabı girip eşleştirmeniz gerekmektedir. Yedekler Gmail hesabında saklanacaktır.

Bir diğer yöntem ise uygulamayı kaldırın ve yeniden yükleyin telefonuna yükledikten sonra uygulamayı kurun ve kurum aşaması sırasında telefon numarasını girdikten sonra WhatsApp yedeğinin geri getir isteyin. Böylece yedeği geri yükleyerek silinmiş mesajları geri getirmiş olacaksınız.

WhatsApp Bilgisayara Nasıl İndirilir?

WhatsApp’ın mobil uygulamasını bilgisayara indirmezsiniz. Fakat WhatsApp web ile bu uygulamayı masa üstü ve laptop gibi bilgisayarlardan da kullanmak mümkün. Bunun için öncelikle WhatsApp web sitesine giriş yapın. Karşınıza çıkan ekrandan WhatsApp web seçin daha sonra cep telefonunuzdan sağ üst köşesinde yer alan üç nokta bölümüne girin ve buradan bağlı cihazlar seçeneğini seçin.

Buradan da cihaza bağla seçeneğini seçerek WhatsApp web URL koduna telefonu tutun ve kodu okutarak WhatsApp web’i aktif hale getirin.

WhatsApp Konum Gönderme Nasıl Yapılır?

WhatsApp konum gönderme özelliği de kullanıcılar tarafından büyük bir beğeni toplamaktadır. Adres bulma konusunda büyük kolaylık sağlayan WhatsApp konum gönderme işlemi için öncelikle uygulamaya girin ve bireysel bir sohbeti ya da sohbet gurubunu seçin.

Daha sonra +ekle sekmesinden girin ve buradan konum>mevcut konumu paylaş sekmesini seçiniz. Bundan sonra mevcut konumu ne kadar zamanda karşı tarafla paylaşmak istiyorsanız ona tıklayın. Seçmiş olduğunuz süre zamanı bittiği vakit paylaşmış olduğunuz konumun paylaşımı son bulacaktır.

WhatsApp Bildirim Gelmeme Sorunu Çözümü

WhatsApp bildirim ve mesaj problemi ile karşı karşıya kalan kullanıcılar genellikle sorunu WhatsApp Şikayet hattı aracılığı ile çözmekte arıyor. Fakat daha kolay yöntemler mevcut. WhatsApp mesaj ve bildirimlerin anlık gelmesini istiyorsanız telefon ayarlarınızın doğru yapılmış olması gerekmektedir. Aynı zamanda telefonunuzun internet bağlantısın olduğundan da emin olmalısınız. Bildirim ayarlınıza izin ver seçeneğini seçmiş olmanız gerekmektedir.

Aynı zamanda uygulamanızda herhangi bir veri kısıtlamasını olup olmadığına bakmanız gerekmektedir. Aynı zamanda WhatsApp web açıksa da bildirim telefonunuza gelmeyecektir. Bunun için uygulamaları tüm cihazlardan çıkış yapmanız gerekmektedir.

Son olarak da uygulamada sohbet ettiğiniz kişi ive kişilerin bildirimleri sessize al seçeneğinin açık olup olmadığını kontrol edin. Yanlışlıkla kişi ve kişilerinizi bildirim ayarlarını sessize aldıysanız bu kişilerden bildirim ve mesaj alamazsınız.

WhatsApp Toplu Mesaj Nasıl Gönderilir?

WhatsApp Sticker ve Çıkartma, Fotoğraf sesli mesaj oluşturmak, belge göndermek ve arama yapmak gibi işlemlerin hızlı ve kolay bir şekilde yapıldığı uygulama akıllı telefon kullanıcılarının çok sık tercih ettiği haberleşme kanalıdır. Her geçen gün de yepyeni özellikler ile kullanıcı kitlesinin genişletmektedir.

Sevdikleriniz ile ister gurup ister de tek kişi halinde bu uygulama üzerinden mesajlaşabilir ya da aram yaparak haberleşebilirsiniz. Toplu mesaj gönderme ede uygulamanın en çok tercih edilen ve kullanıcıların işini kolaylaştıran özelliklerden bir tanesidir.

WhatsApp toplu mesaj göndermek için göndermek için WhatsApp> diğer seçenekler> yeni toplu mesaja giderek mesaj yollamak istediğiniz kişi ve kişilerin seçin. Hemen ardından onay işaretine dokunarak uygulamada toplu mesaj gönderme işleminiz tamamlanacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu