Whatsapp Çevrimiçi Gizleme Nasıl Olur? 2023

Dünyanın her yerinde aktif bir kullanıcı ağına sahip olan Whatsapp, yenilenen özellikleri ile kullanıcılarına avantajlar sunmaya devam ediyor. Görüntülü bir şekilde konuşma, mesajlaşma, sticker ve çıkartmalar aynı zamanda dosya alışverişlerinde sıkça tercih edilen uygulamada çevrimiçi olduğunu saklamak isteyenler olabiliyor. Özellikle çevrimiçi görünürken rahatsız edilmek istemeyen kişiler ‘’Whatsapp çevrimiçi gizleme nasıl olur?’’ sorusunu sorabiliyor.

Whatsapp Çevrimiçi Gizlemek Mümkün Mü?

Whatsapp uygulaması internet bağlantınızın olduğu her yerden giriş yapabileceğiniz bir yapıya sahiptir. Uygulamaya giriş yapıldığında ise kullanıcıların çevrimiçi olup olmadıkları rahatlıkla görülebilmektedir. Whatsapp uygulamasında mesajları okumak istediğinizde çevrimiçi olduğunuz ve mesajları gördüğünüz için çiftli tik işareti oluşacaktır.

Bu durumdan rahatsız olanlar ve Whatsapp çevrimiçi gizlemek isteyenler sadece Whatsapp son görüldü gizleme gibi telefon ayarları ve uygulama kısmından çevrimiçi olma özelliğini kapatabilmektedir.

Whatsapp Son Görülme ve Çevrimiçi Kapatma Nasıl Olur?

Whatsapp hem mobil olarak hem de bilgisayar ortamında kullanılabilir olduğundan dolayı son görülme ve çevrimiçi kapatma işlemlerinin iki cihazda da yapılması gerekmektedir.

Telefonda Whatsapp Son Görülme ve Çevrimiçi Kapatma Nasıl Olur?

 • Whatsapp uygulamasını açın.
 • İOS telefonlarda alt köşede, android telefonlarda ise sağ üst köşede bulunan üç çizgi işaretine tıklayın.
 • Açılan sekme üzerinden ‘’Ayarlar’’ kısmına ve buradan da ‘’Gizlilik’’ butonuna tıklayın.
 • Gizlilik sayfasında ‘’Son Görülme’’ yazılı olan kısma tıkladığınızda 4 seçeneği bulunan bir sayfa açılacaktır. Kendiniz için son görülme ve çevrimiçi durumunuzun görülmesini istemediğiniz kişileri buradan işaretleyebilirsiniz.
 • İşaretlemede herkes yapmanız halinde çevrimiçi ve son görülme durumunuzu kimse göremez. Belirli kişiler sekmesine tıklarsanız sadece sizin seçtiğiniz kişiler çevrimiçi durumunuzu göremeyecektir.

Whatsapp Web’de Son Görülme ve Çevrimiçi Kapatma Nasıl Olur?

 • Waincognito isimli uygulamayı Chrome tarayıcınıza yükleyin.
 • Bu uygulamayı aktif hale getirin.
 • Whatsapp Web üzerinden kendi sayfanıza giriş yapın. Çevrimiçi olduğunuz ve son görülmeleriniz artık görünmeyecektir.

Watsapp Engel Kaldırma Nasıl Olur?

Whatsapp engel kaldırma işlemi için,

 • Whatsapp sayfanız üzerinden ‘’Ayarlar’’ kısmına tıklayın.
 • ‘’Hesap’’ sekmesine tıklayın ve açılan sayfadan ‘’Gizlilik’’ kısmına gelin.
 • ‘’Engellenenler’’ bölümüne tıkladığınızda karşınıza yasaklanmış olan kullanıcıların listesi çıkacaktır. Buradan istemekte olduğunuz bireyin engelini kaldır diyerek numarasını aktif hale getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu