Kredi Kartı Limiti Arttırma Hızlı Limit Yükseltme 2023

Kredi kartı limitinizi nasıl yükselteceğinizi öğrenmek ister misiniz? Birincisi ve en önemlisi, neden kredi kartı limitinizi artırmak istediğinizi kendinize sorun. Bir alışveriş çılgınlığında gidip kullanamayacağınız şeyleri satın almak istiyorsanız, tekrar düşünmeniz gerekebilir. Kendinize ve bankaya, limit yükseltme talebi onayı için kartınızı nasıl sorumlu bir şekilde kullanacağınızı bildiğinizi kanıtlamanız gerekir.

Kredi Kartı Limit Yükseltme Hilesi Var mı?

Kredi kartı limit yükseltme hilesine başvurduysanız, kendinizi en az 6 aydır iyi bir müşteri olarak gösterdiğiniz anlamına gelir. Limitinizi tüketiyorsanız, ödemeleri geciktiriyor veya ödemeleri kaçırıyorsanız, onay şansınız olmayabilir. Bununla birlikte, kredi kartı kullanımının altın kurallarını izleyen akıllı tüketicilerden biriyseniz, aşağıdaki yöntemler ile kredi limitinizi yükseltmek çok da zor olmayabilir.

  • Kredi kartı limitini yükseltmek isteyenler, bu işlem için öncelikle ya internet üzerinden başvuru yapmalılar ya da kendilerine en yakın karta ait banka şubesine gitmeliler.
  • Burada şunu aklınızdan çıkarmamanız gerekir ki, kartınızın limitini yükseltmeden önce bütçenizi gözden geçirmelisiniz. Çünkü kart limiti artırım işlemlerinde düzenli bir gelirin olmasına bakılmaktadır.
  • Düzenli ödemelerini yapan müşteriler ve otomatik fatura ödeme gibi yapanlar zamanla kart limitlerin kendilinden arttığını görebilir. Hızlı limit yükseltmek isteyenler farklı bankalardan başvuru yapabilirler.

Yüksek Limitli Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Olur?

Bazen, tamamen yeni bir kart başvurusu yapmak, en basit seçenektir. Çünkü her bir kart, hedef demografisine bağlı olarak kendi kredi limiti sınırına sahip olabilir. Bir banka seçebilir, başvurabilir, yeni kartınızı alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Ya da mevcut bankanıza yeni bir kart için başvurabilirsiniz. Ortalamadan daha iyi bir kredi puanınız olduğunu varsayarsak bunu yapabilir ve başlangıçta talep ettiğinizden çok daha fazlasını elde edebilirsiniz.

Kredi Kartı Limit Yükseltme için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Acil durumunuz olduğuna dair bankaları ikna etmeye çalışabilirsiniz. Hikayenizle ilgili empati kuracaklarını düşünebilirsiniz. Bu durumda tekrar düşünmekte yarar vardır. Bankaya neden daha yüksek limitli bir karta ihtiyaç duyduğunuzu söylemeyin, neden bunu hak ettiğinizi belirtin. İşte bunun nedenlerinden bazıları:

  • X yıldır / aydır sadık bir müşterisiniz ve hiçbir ödemeyi kaçırmazsınız. (6 aydan daha az bir süredir müşteriyseniz, bir limit artışı istemeyin.)
  • Bakiyenizi her ay tam olarak ödersiniz.
  • Her zaman asgari ödeme tutarından daha fazlasını ödersiniz.
  • Mevcut limitinizin yüzde 30’unu veya daha azını kullanıyorsunuz.
  • Ödemelerinizi her zaman zamanında yapıyorsunuz.
  • Geliriniz yakın zamanda artmış olabilir.

Kredi Kartı Limiti Ne Kadar Yükseltilebilir?

Çok fazla kredi kartı limit artışı istemek, reddedilmenize neden olabilir ve yeniden başvurmak için birkaç ay daha beklemeniz gerekebilir. Dahası bu durum banka tarafından bir kırmızı bayrak olarak görülebilir. %10-25 arasında bir artış bekleyebilirsiniz. Müşteri temsilcisine ne kadar artış talep etmeniz gerektiğini sormayın. Kredi kartı şirketleri çalışanlarının size bu tavsiyeyi vermelerini yasaklamaktadır. %10 ila 25 arasında bir artış hedeflemek idealdir.

Bu yüzden 1000₺ bir limitiniz varsa, ek 250₺ bir artış umabilirsiniz. Ancak bu kesin bir kural değildir. İyi bir kredi limitine sahip olanlar önemli ölçüde daha fazla limit artışı elde edebilirler. Her durum birbirinden farklıdır. Önemli miktarda fazla bir artış alırsanız, yeni kredi limitinin sizi aşırı harcamaya teşvik etmesine izin vermeyin.

Kredi Kartı Limiti Hızlı Arttırma

Bankalar genellikle her altı ayda bir hesapları inceler ve iyi durumda olan hesaplar doğal olarak düzenli aralıklarla limit artışı alırlar. Her zaman zamanında ödeme yaparak iyi bir müşteri olmaya devam edin ve eğer yapabiliyorsanız, ekstrenizi her ay tam olarak ödeyin. Sonrasında, sorumlu bir tüketici olarak kazandığınız kredi limiti artışını talep etmeye hazır olursunuz.

Hatta buna gerek kalmadan bankanız sizinle iletişime geçerek kart limitinizi artırmayı teklif edecektir. Daha yüksek bir limitin sizi daha fazla harcamaya yapmaya teşvik edebileceğini anlayın. Harcama alışkanlıklarınızı limit yükseltme sonrasında değiştirmeyin. Sadece acil durumlar için kredi kartınızı kullanmaya devam edin ve limit kullanım oranınızı her zaman %30’un altında tutun.

Bu kurallara uymak, sağlıklı bir kredi puanı elde etmek için uzun bir yol kat etmenizi sağlayacaktır. Sonrasında bankanıza başvurarak limit artırımını onaylatabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. İyi günler benim kartımın limiti 4600 ben bunu 5100 e çıkarmak istiyorum .Mobil uygulamadan talep edilen yeni kart limiti denilince 5100 mü yazmam gerek yoksa istediğim artış tutarı ( 500) mü ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu