En Çabuk Kabul Olan Dualar Hangileri

Musallat yaşayan kişilerin anında yapması gereken tek şey dua etmektir. Allah’a sığınmaktır. Bu durumda kişinin okuması gereken dualar bulunmaktadır. Musallat yaşayan kişinin okuması gereken etkili dualar hadis kaynaklarında belirtilmektedir.

Okunacak bu dualar okuyacak kişi kalpten gelecek şekilde inanarak okuması gerekir. Musallat yaşayan kişinin okuyacağı en etkili birçok dua bulunmaktadır. Bunların içerisinde en etkili olanları Nas suresi, Ayetel kürsi ve felak sureleri olmaktadır. Bu üç dua anında okunması gerekir. Bu dualar şunlardır.

 • Allahım! Senden onların önünü kesmeni ve onların bana verecekleri zarardan sana sığınırım.
 • Allah isminin anılması ile beraber, yerde ve gökte hiçbir şeyin zarar veremeyeceği Allah’ın adıyla. O her şeyi bilen ve işitendir.
 • Ey büyük kainatı yaratan rabbim, içindekileri ve dışındakileri yaratan rabbim, güneşi, ayı, yıldızları yaratan geceyide gündüzüde gündüzü geceyide ilimlerin sahibi allahım.. Bana bu vesvese veren vesvese cinlerin şerinden vesvesesinden sana sığınıyorum.. Allahım, allahım, yarabbim. Ben zayıfım güçlü olan sensin, gücün kuvvetin kudretin sahibi sensin senin gücünün üstünde güç yok allahım, Yarabbim sen kendini nasıl biliyorsan ben sana o sekilde iman ediyorum ey gücün kuvvetin sahibi allahım onları benden uzaklaştır..

Zengin Olmak İçin Okunacak Dualar

Dini inancımıza göre fakirlik ve yoksulluk da yalnızca Allah’ın takdiri ile olur. Dualar edilip, zikirler çekilmesinden sonra Allah’dan istenenler hala gerçek olmadıysa veya daha iyisi ve güzeli verileceği için ya da imtihandan dolayı beklemektedir.

Allah’dan helal olacak şekilde bol rızık isteyen kişi buna inanarak dualarını yapması gerekir. Kuran’ı Kerim’de yer alan ayette şöyle demektedir: ‘’Eğer çokça şükrederseniz, size olan nimetlerimi fazlasıyla artırırım’’ Rızık bereketi ve zengin olmak için okunacak dualardan birisi de Vakıa suresidir. Her gece yatmadan önce Vakıa suresini okuyan kimseye ebediyen sıkıntı ve fakirlik gelmez. Diğer bir duada Esmaül Hüsna ve karınca duasıdır. Bu duaları kalpten gelecek şekilde inanarak okunması gerekir.

Kaza Beladan Korunma Duaları

 • Bu dünya imtihan dünyasıdır. Kul başına gelen musibetlerden ve belalardan dolayı çok sabırlı olması gerekir. Zira Allah Kuran’ı Kerim’de şöyle demektedir. Sizleri biraz korku ve açlıkla, canlardan ve mallardan eksilterek sizleri sınayacağız. Bu dünyada ahiret dünyasını kazanmak için musibetlere ve belalara sabretmemiz gerekecektir. Kaza beladan korunma duaları olarak akşam ve yatsı arası 1000 adet İhlas okuyup dua eden kişi beladan kurtulur.
 • Diğer bir duada Allah’ım seni ben rabbim olarak bilirim. Senden başka tanrı yoktur. Sana inandım. Sen yücesindir. Senin istediğin ve dilediğin olur. İstemediğin olmaz. Güç ve kudret sendedir.
 • Kaza ve belalardan korunmak için günde 500 defa la havle vela kuvvete illa billah demesi gerekir.

İşimde Başarılı Olmak İçin Dualar

Bu dünya aleminde herkes iş hayatında birçok zorluklarla karşı karşıya olmaktadır. İslam dininde bu zorluklarla baş edebilmek ve iş hayatında başarılı olmak için birçok dua bulunmaktadır. İşimde başarılı olmak için dualar oldukça fazladır. Her işe başlarken besmele çekilerek başlanmalıdır. Besmele çekildikten sonra, Kehf suresinin 10. Ayetini okumak gerekir. Kehf suresinin Türkçe anlamı ise ‘’Allahım! Bize kendi katından rahmet ve bereket ver ve işimizi kolaylaştır’’ Diğer dualar ise şunlardır.

 • Femen yüridillahi en yehdiyehü yeşrah sadrahü li!l islam.
 • Allah’ım senin kolay kıldığından başka kolay yoktur. Ancak sen istersen zor olanı kolay hale getirirsin.
 • İnşirah suresi
 • 77 defa ya basıt celle celalühü denilmesi gerekir.

Çaresiz Ve Dardayken Okunacak Dualar

Kendinizi çaresiz ve darda kaldığınızı anladığınız durumda Allah’a edilecek birçok dualar bulunmaktadır. Bu duaları Peygamber efendimizde okumuştur. Dualar Müslüman kişiler tarafında Allah’a edilir. Kendinizi darda ve çaresiz hissetmeniz durumunda yapılacak tek şey Allah’a sarılmak olacaktır. Çaresiz ve dardayken okunacak dualar şunlardır.

 • Allah’ım beni bütün sıkıntılarımdan kurtar. Şüphesiz ki senin her şeye gücün yeter. Beni de en hayırlara vesile olacak şekilde kurtar.
 • Şu duayı kişi sabah, öğlen ve akşam vakitlerinde yedi defa okuması gerekir. Ve zennuni iz zehebe mugadıben fe zanne en len nakdire aleyhi fe nâda fiz zulumati en la ilahe illa ente subhaneke inni kuntu minez zalimin.

Hastanede Yatan Birisi İçin Okunacak Dualar

Hastanelerde yatan kişilerin acılarını dindirmek amacıyla yapılacak birçok dualar bulunmaktadır. Bu okunacak dualar sonucu yatan hastanın iyileşmesi veya acılardan kurtulması sağlanmış olunur. Hastanede yatan birisi için okunacak dualar şunlardır. Bu duaları okurken kalpten gelecek şekilde ve inanarak okunması uygun olur.

 • Allah’ım bu hastanede yatan kardeşimizin hastalığına şifayı anca sen verirsin. Bu dünya da senin şifandan başka şifa yoktur.
 • Allah’ım hasetçi insanların gözünden bu hasta kardeşimize şifa vererek kurtar.
 • Yüce rabbim bu hastalarımıza acil şifalar nasip eyle ki bu hastalıklardan kurtulsun. Senin vereceğin şifadan başka şifa yok bu dünyada. Senin vereceğin şifalara muhtacız.
 • Allah’ım sen şifa vericisin senin vereceğin şifanla bu hasta sıhhat bulsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu