Hangi Bölge Ağrıları İçin Hangi Dualar Okunmalı 2023

Halk arasında baş ağrısı çok sık görülen bir hastalık olarak kişinin günlük verimliliğini düşürmektedir. Baş ağrıları genel olarak stres ve kaygı nedeniyle meydana gelmektedir. Kişiler yapacakları duaları kalp ile inanarak yapması gerekir. İnanarak yapılan her dua Allah tarafından kabul edilir. Peygamber efendimiz baş ağrısı için okunacak dua olarak şunları okumaktaydı.

Başınız ağrıdığı vakit elini başınıza koyarak Haşr Suresinin 21. Ve 22. Ayetini okuyunuz.

Diğer dua ve sureler olarak ise Fatiha suresi, İhlas suresi ve felag sureleri okunması durumunda şifa bulunulur. Okumuş olduğumuz duaları inanarak okumamız durumunda derhal şifa buluruz.

Diş Ağrısı Baş İçin Okunacak Dua

Diş ağrısı baş için okunacak dua okunması durumunda dua okunurken sağ elinizin işaret parmağınızı ağrıyan dişinizin üzerine koyun ve ağrı geçinceye kadar okumaya devam ediniz.

 • La ilahe illa hüve rabbül arşil aziymi. Üskün eyyühel vecu billezi in yeşe yüskinnirriyha feyazlelene ravadike ala zahirini ve leh uma sekene filleyli vennehari ve hüvessemiul aliymü.
 • Fatiha suresi, İhlas suresi okunması durumunda diş ağrıları kesilmektedir. İnanarak okunması gereken dualar ile hasta kişiler şifa bulurlar.

Bacak Ağrısı İçin Okunacak Dua

Peygamber efendimiz bacak ağrısı için okunacak dua da elini ağrıyan yere koyup 3 defa besmele çekerek 7 defa Euuuzu bi izzetillahi ve kudretihi min şerri maaa ecidu ve uhaaaziru.

Peygamberimizin okuduğu diğer dua ise şöyledir.

 • Vücudumda duyduğum ağrının şiddetinden ve sakındığım, korkmuş olduğum şu acıdan,sızıdan ve ağrıdan Allah’ın gücüne ve kudretine sığınırım.
 • Diğer bir dua ise şöyle okunmaktadır. 3 defa bismillah denir ve 7 kez E’uzu bi izzetil-lahi ve gudretihi min şerri ma ecidu ve uhaziru.
 • Bu duaların yanında isterseniz Haşr suresini okumakta faydalıdır.
 • Diğer yandan, ErRafi esması okunmalıdır.

Kol Ağrısı İçin Okunacak Dua

Kol Ağrısı için okunacak dua da ilk olarak besmele çekilip 7 defa Bismillahi Euzü bi izzetillahi ve kudretihi min şerri ma ecidü min vece haza.

 • Ya Men Lehu Kemalün La Yüdrek. 3 defa okunur.
 • Ya men lehu sifatün la tübeddel. 3 defa okunur.
 • Ya men lehu kadaun la yüred. 3 defa okunur

Peygamber efendimizin okumuş olduğu şifalı duaları biz şifa verecek diyerek inanarak okumamız gerekir. İnanarak okumak şifa kaynağıdır.

Eklem Ağrıları İçin Okunacak Dua

Eklem ağrıları birçok kişide oldukça fazla görülmektedir. Bu eklem ağrıları için okunacak dua şöyle olmaktadır. Şu an hissettiğim ve istemediğim hastalığın kötülüğünden Allah’ım sana inanarak sığınırım.

Diğer bir dua ise şöyledir. Sağ elinizi ağrıyan yere koyarak 7 defa Allah’ım bana mnussalat olan bu hastalıktan senin vereceğin şifa ile iyi olmayı istiyorum. Allah’ım senin kuvvetli şifandan bana da nasip eyle. Senin vereceğin şifadan bu hastalıktan kurtar beni Amin.

En Nafi esması, El Muheymin esması, ve Errauf esması okunması gerekir.

Kas Ağrısı İçin Okunacak Dua

Kas ağrısı için okunacak dua insanların şifa almasında çok yararlı olmaktadır. Dualar okunmadan önce ağrıyan yere sağ el konulur ve besmele çekilir. Daha sonra fatiha okunur ve 7 defa Allahümme ezhib anni süe ma ecidü duası okunur.

 • Diğer yandan Yasin suresinin 78. Ayetten başlayıp sonuna kadar bir şişe zeytinyağı üzerine 40 defa okunması gerekir.
 • Euzü bi izztillahi ve kudretihi min serrima ecidü ve ühaziru duası 70 defa okunması durumunda derhal şifa bulunulur.

Başka bir dua ise şöyle olmaktadır:

Ey büyük Allah’ım beni kendi devan ile derman eyle. Tarafıma kendi şifan ile şifa ver. Beni iyileştir ve beni hastalıklardan uzak eyle. Daha fazla dua’ya BURADAN ulaşabilirsiniz ..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu