Twitch Nedir? Twitch Yayınları Yaparak Para Kazanmak

Sosyal medya her geçen gün daha fazla kullanıcıya hitap etmeye başladı. Twitch’te bunlardan bir tanesidir. Milyonlarca kullanıcısı olan Twitch’te para kazanmak isterseniz yazımıza göz atabilirsiniz.

Twitch yayınları yaparak nasıl para kazanılır? Oyun oynamayı seviyor ve para kazanmak istiyorsanız Twitch bu konuda sizlere yardımcı oluyor. Twitch platformundan oynadığınız oyunların videolarını paylaşarak para kazanabilirsiniz. Her ay milyonlarca görüntüleme almayı başaran Twitch en beğenlen sosyal medya platformlarından bir tanesidir.

Twitch Nedir?

Twitch nedir? Twitch canlı yayın özelliği bilinir. Yıllardır kullanıcılarına hizmet veren Twitch, dünyanın en iyi oyuncularının yayın gerçekleştirdiği platformdur. Ayrıca twicth üzerinden oyuncular insanlarla iletişim kurarak etkileşimi en üst noktaya çıkarıyor. Dünyanın en beğenilen oyunları burada insanlar tarafından oynanıyor. Bu yayınlarla büyümesine devam eden Twitch platformu üzerinden yapılan yayınlara göre ciddi paralar kazanılabiliyor.

Bu platform üzerinden kullanıcılar istedikleri yayınları gerçekleştirebilir. Canlı oyun görüntülerini izleyicilerine sunan yayıncılar isterlerse Oodcast’te yayınlayabiliyor. ABD merkezli olan Twitch, Türkçe dahil olmak üzere farklı dillerden hizmet verebiliyor.

Twitch Hesabı Nasıl Açılır?

Video oyunlarına ilginiz varsa Twitch üzerinde kendinize bir kanal açabilirsiniz. Twicth üzerinden yayınlarınızı kullanıcılarınıza açabilirsiniz. Oyun oynarken insanların sizin duyması gerekir.

Twitch kanalları 24 saat boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Kaliteli içerikler yaparak kanalınızı büyütebilirsiniz. Twitch’teki ana mantık, video oyunlarını canlı bir şekilde oynamak ve insanlara izlettirmektir. Twicth ek ya da tam zamanlı bir iş olabilir. Birkaç dakikada Twitch hesabı kurabilirsiniz.

Twitch’te Takipçi Kazanma Yöntemleri

Twithc kanalını açtıktan sonra yayın yapmak için herhangi bir engel kalmamaktadır. Twitch’teki sohbet özelliği ile videolarınızı izleyen insanlarla da sohbet edebilirsiniz.

Twitch’te başarılı olmanın ana kuralı oyunlardır. Yayınlarınızda milyonlarca kişinin oynadığı oyunları oynarsanız öne çıkmanız zor olabilir. Fakat az kişinin oynadığı oyunlar öne çıkmanızı sağlayabilir.

Twitch’ten Para Kazanma Yöntemleri

Twitch üzerinde milyonlarca kişi yayın yaparak para kazanıyor. Twitch gelirlerini oyun yapımcıları üzerinden alıyor. Bir oyun şirketi, yeni piyasaya sürdüğü oyunun reklamını Twitch’te yaptırarak ödeme gerçekleştiriyor. Ayrıca oyuncular kazandıkları paranın bir bölümü Twitch’e veriyor. Twitch kontrol panelini kullanarak bir saatlik yayın için kaç adet reklam göstereceğinizi de belirleyebilirsiniz. Gelirleriniz para da Paypal hesabınıza yatar.

Kanalınızı ziyaret edenler reklam engelleyici kullanıyorsa kanalınızdaki reklamları görme ihtimalleri düşecektir. Ayrıca Twitch’te farklı para kazanma yolları da bulunuyor. Popüler bir kanal sahipseniz sponsor alabilirsiniz.  

Takipçi kitleniz arttığında kendi markanızı da oluşturabilirsiniz, Twtich yayınlarında Takipçileriniz size bağış yapabilir. Twitch’teki bağış özelliğini aktif hale getirerek bu yardımların paypal hesabına yatırılmasını sağlayabilirsiniz.

Twitch Para Kazanma Şartları ve Partner Programı

Twitch Partner Programı’da merak edilen konulardan bir tanesidir. Bu program videolarınızı izleyen kişilerin kanalınıza abone olmasını sağlayacaktır. Bu özelliği kullanmak için gelirinizi Twitch ile paylaşmanız gerekir. Bu programı kullanarak ayrıca kendi ürünlerinizi de daha kolay satabilirsiniz.

Aylık sadece 5 dolar ile VIP üyelere özel videolar yapabilirsiniz. VIP üyeler için özel sohbet bölümleri de yapabilirsiniz. Twitch’te milyonlarca yayıncı binlerce partner bulunuyor. Twitch partner olmak için bazı koşulları sağlamanız gerekir. Partnerlik başvuru için aranılan şartlar şu şekildedir;

  • Yayını en az 500 kişi izlemeli,
  • Haftanın belirli saatlerinde en az üç yayın yapmalı,
  • Twitch kurallarına harfiyen uymanız gerekir.

Bilgisayar oyunları oynamaktan keyif alıyorsanız bu keyfi paraya dönüştürebilirsiniz. Twitch’te yayın yapmaya başlamak son derece kolaydır. Yayın sonrasında kullanıcı sayısını arttırarak sizde ekstra gelir elde edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu