Konya ATUS Elkart Bakiye Sorgulama ve TL Yükleme İşlemleri

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından halka sunulan toplu taşıma hizmeti Atus adı verilen bir sistemden yürütülmektedir. Bu sistem içerisinde Elkart başvurusu, kart bakiye yüklemesi, kart bakiye sorgulaması ve diğer her türlü işlemin yapılması mümkündür. Toplu taşıma araçlarının kullanımı için gerekli olan Elkart başvurusu da online bir şekilde yapılarak adrese teslim bir şekilde gönderilmektedir.

Atus Kart Dolum Yerleri Nerede?

Elkart içerisinde biten bakiyeyi tekrar yenilemek gerekmektedir. Bu durumda ise Atus bakiye yükleme noktaları oldukça iyi iş çıkarmaktadır. Şehrin dört bir yanında bulunan bu bakiye yükleme noktaları bayi şeklinde olup birçok kişiye fayda sağlamaktadır.

Yetersiz bakiye durumları ile karşılaşmamak için bu dolum bayilerinden faydalanarak kartınızın içerisindeki bakiyeye lira yükleyebilmektesiniz. Atus bakiye yükleme noktaları da genel olarak geç saatlere kadar açık olup hizmet vermeye devam etmektedir. Böylelikle hiçbir vatandaş mağdur kalarak toplu taşımadan mahrum kalmamaktadır.

Konya ATUS Elkart Online TL Bakiye Yükleme

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan bir sistem olarak bakiye dolum bayileri haricinde de Elkart’a bakiye yüklemesi yapılabilmektedir. Etrafta herhangi bir bakiye dolum bayisi bulunamadığında online edolum.konya.bel.tr/yukleme adresinden dolum olarak TL yüklemesi yapabilmektesiniz.

Atus web sitesinde ve mobil uygulamasında olan bu sistem sayesinde kredi kartınız ile birlikte Elkart’ınıza bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Böylelikle Atus bakiye yükleme noktaları olmadan da istediğiniz zaman istediğiniz bakiye tutarını anında kartınıza yükleyebilmektesiniz.

Bu online bakiye yükleme işleminden de herhangi bir işlem ücreti kesilmemektedir. Kredi kartınızdan yapacağınız online bakiye yükleme işlemleriniz ile kredi kartınızdan alınan tutarın tamamı Elkart’ınıza aktarılmaktadır. Günün her saatinde bu işlemi gerçekleştirerek kartınızdaki bakiyeyi daima yenileyebilirsiniz.

Atus tarafından oluşturulan bu online bakiye yükleme sistemi sayesinde şehir dışından gelirken de İnternet aracılığı ile bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Böylelikle şehir içinde olmadan da kartınıza para aktarmış olursunuz.

Konya ATUS Elkart Bakiye Sorgulama

Konya ATUS elkart bakiye sorgulama işlemi online olarak atus.konya.bel.tr/atus/bakiye-sorgula üzerinden yapabilirsiniz. Ayrıca Elkart ile ilgili yapılacak olan işlemlerin son derece pratik olması adına oluşturulan Atus mobil uygulaması uzun bir süredir halkın hizmetine açık bir şekilde işlemektedir. Uygulama içerisinde bakiye yükleme ve bakiye sorgulama işlemleri yapabilmektesiniz.

Bunun yanında da Atus bakiye yükleme noktaları hakkında da haritalı bir şekilde teknik destek sağlayan uygulama kullanıcılarına oldukça fazla kolaylık sağlamaktadır. Şehir içindeki otobüslerin de nerede olduğunu gösteren uygulama gün içerisinde toplu taşıma araçlarının kalkış saatlerini de vermektedir. Kullanıcıları için son derece kolaylık sağlayan uygulama uzun bir süredir halk tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Uygulamayı ücretsiz bir şekilde cep telefonunuza indirebilirsiniz. Hızlı bir şekilde giriş bilgilerinizi de girdikten sonra istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından özel olarak hazırlanan uygulama sayesinde artık hiçbir şekilde sıkıntı yaşamadan ulaşım sağlayabileceksiniz. Kartınızın bakiyesini de istediğiniz zaman kolay ve hızlı bir şekilde kontrol ederek gerektiği zaman bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu