Axess ve Wings Kredi Kartı Aidat Ücretleri ve İade Alma 2023

Her müşteri bankayı tercih etmeden önce axess ve wings kart aidat ücreti konusunda araştırma yapar. Bizler de Akbank’tan kart alıp aidat konusunda bilgi almak isteyen kişiler için araştırma yaptık. Akbank’ın sağladığı kartlar ve bu kartlara istediği aidat ücretleri konusunda derlediğimiz bilgileri sizler ile paylaşıyoruz.

Akbank müşteri çeşitliliğine göre kartlar vermektedir. Bu farklı kart modelleri her müşteriye göre değişebiliyor. Her kartın ayrı bir özelliği olduğunu da unutmamak gerekiyor. Bu farklı kartların yıllık hizmet ücreti yani aidatı farklılık gösterebilir. Siz de Akbank tercih etmek istiyorsanız hangi kartı kullanacağınızı seçmelisiniz.

Bizler biraz bu kartlardan bahsedelim. Axess Gold, Axess Platinium, Axess Öğrenci, Axess Klasik ve Axess Free kartlarıdır. Bu kartların bazısında kart aidat ücreti bulunurken bazılarında herhangi bir ücret yoktur. Siz de bu kartlar hakkında daha detaylı bilgi istiyorsanız aşağıda ki yazıyı incelemeye başlayabilirsiniz.

Axess Kart Çeşitleri ve Ücretleri

Yapacağınız her alışverişe chip para kazanabilir sonrasında bu chip paraları istediğiniz her yerde harcayabilirsiniz.

  • Axess kartı kullandığınız yerde firmanın size sağladığı taksit olanağından yararlanabilirsiniz.
  • Asıl kartınızın yanı sıra aynı özelliklere sahip bir de ek kart avantajına sahipsiniz.
  • Şubeye gitmeden mobil bankacılık ile nakit ihtiyacınızı hızlı bir şekilde karşılayabilirsiniz.
  • Acil nakit ihtiyaçlarınızda 12 aya varan taksitlerle avans kullanabilirsiniz.
  • Tamamen ücretsiz sms ile 500₺ paraya sahip olabilir sonrasında 9 aya varan imkanlarla geri ödeme sağlayabilirsiniz.
  • Axess nakit avans ile zor zamanlarınızda yanınızda
  • Diğer bankalara olan borçlarınızı axess ile taksitlendirip ödeyebilirsiniz.
  • Otomatik ödeme ile faturalarınızı yatırabilirsiniz.
  • Peşin yaptığınız alışverişleri sonradan taksitlendirebilirsiniz.
  • Body Card ile kart güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

Axess kart Akbank’ın ilk kartıdır. Siz de bu kartı almak istiyorsanız yıllık 134 TL aidat ücreti ödemelisiniz. Eğer biraz daha yüksek özellikleri olan daha detaylı bir kart kullanmak istiyorsanız Axess Gold kart kullanabilirsiniz.

Axess Wings Kart Ücreti Nedir?

Axess Wings kartın da yıllık aidat ücreti 150 TL’dir. Ben yüksek miktarda harcama yapmaktayım diye düşünüyorsanız Axess Premium kartını kullanmalısınız. Buradaki Akbank kart aidat ücreti ise yıllık 169 TL olarak belirlenmiştir. Son olarak Axess Kobi kartını kullanabilirsiniz bu kart Kobi sahiplerine verilmektedir.

Bu kartın yıllık ücreti 175 TL olarak listeye yansımaktadır. Eğer ben yıllık kart ücreti ödemek istemiyorum diyorsanız Axess Free Card kullanabilirsiniz. Çünkü bu kartın herhangi bir ücreti bulunmuyor. Öğrenciler ise 31 TL yıllık aidat ödeyerek Axess Öğrenci kartını kullanmaya başlayabilirler.

Wings Kart Avantajları

Wings adı verilen bu kart, kredi kartının tüm özelliklerini taşırken en önemli özelliği ise uçuş bileti almanız konusunda size büyük avantajlar sağlamasıdır. Eğer bir nedenle sık sık uçak yolculuğu yapıyorsanız Wings kart kullanımınız sayesinde yıl içerisinde bazı uçuşlarınızı bedavaya getirebilirsiniz.

akbank wing özellikleri nedir

Akbank ile anlaşmalı iş yeri ve mağazalardan yaptığınız alışveriş sonucunda chip para kazanırsınız. Wings kartınız varsa bu chip paralar mil puanına dönüştürülür. Ayrıca her aldığınız uçuş bileti de size mil puanı kazandırır. Biriken mil puanlarınız ile uçak bileti alabilirsiniz.

Eğer Akbank Wings Kart almak istiyorsanız başvuru yapmak için en yakın Akbank şubesine giderek başvuru yapınız. Yaptığınız başvuru sonrasında gerekli işlem adımlarını tamamlayın. Şartları sağlamış bulunursanız Wings kart sahibi olmuş oluyorsunuz.

Akbank Gold Kart ve Free Kart Aidat Ücretleri

Akbank sürekli ve yüksek miktarlı harcama yapan müşterilerine Gold kart sunarken aidat ücreti ödeme yapmak istemeyen daha düşük miktarlarda harcama yapan ve daha düşük özellikli olarak Free kart dağıtmaktadır. Bu 2 kartın aidat ücretleri ve özelliklerini karşılaştıracak olursak;

Siyah üzerine altın sarısı renklerle tasarlanmış oldukça şık bir kart olan Gold Kart, 150 TL yıllık aidat ücretine sahip bir karttır. Kartın özelliklerine baktığımız zaman Axess anlaşması olan işyerlerinden yaptığınız alışverişlerde chip para kazanılıyor. Kazanılan chip paralar yine aynı iş yerlerinde harcanabilme özelliğine sahip.

Klasik olarak fatura ödeme talimatı, havale – EFT işlemleri, ek kart çıkartma, taksitlendirme gibi özelliklere sahipken bunun yanında taksitli avans çekebilme, SMS ile para gönderip, para çekebilme, fon yönetimi, alışverişlerinize taksit isteme, işsizlik sigortası gibi birçok farklı özelliği kapsıyor.

Eğer Akbank Gold Kart almak istiyorsanız en yakın bir Akbank şubesine gidip başvuru yapınız. Başvuru sonrası sizden istenen adımları tamamladıktan sonra ekstrem bir problem çıkmasa 15 gün içerisinde yeni kartınıza kavuşmuş olursunuz.

Akbank müşterilerine yönelik aidat ücreti istemeyen kart olarak Free Kart’ı sundu. Free kart alan Akbank müşterileri yıllık aidat ücreti ödememektedir. Axess üyesi olan iş yerleri ve mağazalardan yapılan alışverişlerde de chip kazanılabiliyor.

Ek taksit ya da ödemelerinizde erteleme isteme şansınızın bulunması da aidat ücreti olmayan bir kart için oldukça iyi. Free kart almak için en yakın Akbank şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz için istenilen işlem adımları tamamlandığı zaman kısa süre içerisinde kart tarafınıza ulaştırılacaktır.

Axess Kart Aidatı Nasıl Geri Alınır?

Müşterisi olduğunuz Akbank Axess kredi kartına ait 10 yıla kadar geri iade olarak aidat bedelini alabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yöntemleri deneyiniz. İlk adımda internetin gücünü kullanarak iade talebinde bulunabilirsiniz. Akbank resmi internet sayfasından şikayet hattı kısmından talebinizi yerine getirebilirsiniz.

Eğer bu işlem sonuç vermezse çeşitli sosyal ağ sitelerinden Akbank profillerine mesaj göndererek talepte bulunabilirsiniz. Bu kısımda da bir sonuç elde demezseniz eğer şikayet etme platformlarına şikayet konunuzu açarak banka yetkililerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

2. adımda ise Akbank müşteri hizmetlerini arayarak iade talebinde bunabilirsiniz. Bu kısımda Akbank zaten size yardımcı olacaktır. Zaten emsal karar olduğu için taleplere karşı genellikle olumsuz cevap verilmemektedir.

Lakin bu kısımda da sonuç alamazsanız en yakın banka şubesine gidin Bu noktada paranızı alma şansınız oldukça fazladır. Yukarı kısımda gelişime açık farkları belirledin. Tüm bu istek düzeninden sonra bir sonuç alınmamışsa yapılacak tek şey ödeme belgeleriniz ve dilekçenizdir.

Dilekçeyi Tüketici Hakem Heyetine teslim ederek sürecin sonlanmasını bekleyin. Tüketici hakem heyeti karar verme konusunda hızlı bir kurumdur. Bu dilekçe sonrasında haklı görüldüğünüz mesajı 2 ile 7 gün arasında gerçekleşir.

Hesabınıza yatması ise 1 ile 3 ay arasında değişmektedir.  Böylece toplamda 10 yıl boyunca geriye yönelik aidat ödemelerinizi geri alabilirsiniz.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu