Kefilsiz Kredi Kartsız Beyaz Eşya Veren Firmalar 2023

Ticari senetlerin tanıtımı Türkiye’de mali reformların başlangıcı olarak kabul edilebilir. Serbestleşme sonrası, senetler birçok kişi arasında hızla yaygınlaşmıştır. Elbette kefilsiz kredi kartsız beyaz eşya veren firmalar da senetlerin avantajlarından yararlanmaktadır.

Senet Nedir?

Ticari bir senedin ne olduğu hakkında bir fikir edinmek için bu senaryoyu hayal edin; Bir restoranda öğle yemeği yediniz ve adisyon 50 lira tuttu. 100 lira olarak ödeme yaptınız ancak kasiyerin para üstünü size verme şansı yok. Bu durumda kendisine bir senet yazıyorsunuz ve bir ay içinde restorandan aynı tutarda bir kez daha yemek yiyebileceğinizi belirtiyorsunuz. Restoran da bunu onaylıyor.

Kefilsiz Senetle Eşya Almak Mantıklı mı?

İşte aynı sistemi beyaz eşya alışverişlerinizde de kullanabilirsiniz. Kefilsiz ve kredi kartsız olarak beyaz eşya satın alabilirsiniz. Bu, size senetlerin ne olduğu hakkında bir fikir vermek için bir örnekti. Senetler genellikle yüksek bir değere karşılık gelen alışverişlerde verilir. Bir senet formunda yayınlanan kağıtlar teminatsız para piyasası aracıdır.

Senetlerle toplanan para genellikle çok büyüktür. Yaygın olarak bir firma tarafından diğer işletme firmalarına, sigorta şirketlerine, emeklilik fonlarına ve bankalara verilir. Yönetmelikler fonları riske atmak istemediğinden, sadece iyi kredi notuna sahip firmaların senet vermesine izin verir. Bu da kefilsiz kredi kartsız beyaz eşya satın alırken bu olanağı sunan firmalara güvenebileceğinizi gösterir.

Teknik olarak, diğer kaynaklara kıyasla daha fazla fon sağlar. İhraç eden firmaya senedin maliyeti, ticari banka kredisi maliyetinden daha düşüktür. Serbestçe aktarılabilir bir yapıya sahip olması nedeniyle likiditesi yüksektir, ayrıca geniş bir vade aralığı daha fazla esneklik sağlar. Senet oldukça güvenlidir ve kısıtlayıcı bir koşul içermez.

Şirketler ilave fonlarını senetlere kaydedebilir ve aynı zamanda iyi getiri elde edebilirler. Ticari evraklar sürekli bir fon kaynağı oluşturur. Bunun nedeni, vadelerinin, ihraç eden firmanın ihtiyaçlarına göre uyarlanabilmesidir. Yine, vadesi dolan bir senet, yeni senedi satarak geri ödenebilir.

Yalnızca finansal açıdan güvenli ve yüksek puan alan kuruluşlar, senetler yoluyla ödeme alabilir. Yeni ve orta dereceli kuruluşlar bu yöntemle ödeme seçeneği sunma konumunda değildir. Senetler ise alınabilecek para miktarı, fon tedarikçileri ile belirli bir zamanda mevcut olan indirilebilir likidite ile sınırlıdır.

Ayrıca Yeni Evlenen Kişilere Düğün ve Beyaz Eşya Desteği 2023 adlı makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Hangi Firmalar Kefilsiz ve Kredi Kartsız Beyaz Eşya Satar

Hemen hemen bir çok kişinin en çok merak ettiği konulardan birisi olan, kefilsiz ve kredisiz beyaz eşya satan firmalar şöyledir;

Mutlu Evim

  • SGK primi ile çalışan bir kişi olmalısınız.
  • Alışverişlerinizi internet üzerinden senet seçeneği ile yapabilirsiniz.

Öz Şanal

Öz Şanal ile Alışverişlerinizi internetten yapabilir ve beyaz eşyalarınızı senet seçeneği ile satın alabilirsiniz.

Yiğit Alışveriş Mağazaları

Yiğit Alışveriş Mağazaları İnternet üzerinden beyaz eşya alışverişi yapmak istediğinizde ödeme kısmında senet seçeneği sunan bir mağazadır.

Evkur Taksitle Ödemeler

Sanal mağazalar dışında herhangi bir beyaz eşya mağazasına giderek de senetle alışveriş yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Evkur mağazaya size kefilsiz kredi kartsız beyaz eşya satıp satmadıklarını sormaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu