Leke Ben Sildirme Fiyatları 2023

Zamanla yaş ilerledikçe deride bulunan lekeler artma gösterir. Güneş ışığında çok kalındığı zaman benler oluşmaya başlar. Özellikle kadınlarda gebelik, erişkinlik, hormonların değişimi ve yaşlılık lekelerin çıkmasında en büyük etmen olmaktadır. Pegment birikmesi nedeniyle oluşan deri üzerindeki lezyonlar hastaların muayene ve tedavi için başvurdukları neden olarak görülmektedir. Birçoğu zararsız olmasından dolayı ağrıya neden olmaz.

Leke ve leke benlerinin yok edilmesi durumunda birden çok yöntem uygulanır. Çok seçilen süreç kriyoterapi ile dondurma, lazer, koterle yakma ve radyofrekans uygulaması ile plexer işlemi olmaktadır.

Leke ben sildirme fiyatları 2023 benin cinsine, boyutuna, türüne, bulunduğu bölgeye göre ve benin sayısına göre değişim göstermektedir. Özellikli yerde olan benlerin fiyatları farklıdır.

Leke Ben Sildirme Devlet Hastanesinde Yapılır mı?

Ben aldırma işlemi genel olarak estetik kaygı nedeniyle yapılmaktadır. Fakat ben aldırma işleminin altında yatan bazı hastalıklar ve sağlık sorunları bulunabilir. Bu sağlık sorunları dermatoloji ana bilim dalı uzmanlarının işidir. Vücudumuzun güzel görünmesini engelleyen benler büyüyor veya küçülüyorsa yani şekil değiştiriyorsa bunun nedenini iyi araştırmak gerekir. 

Leke ben sildirme Devlet Hastanesinde yapılır mı denildiği vakit, Devlet Hastaneleri leke ve ben sildirme işlemlerini yapmaktadırlar. Ben aldırma işlemi için Devlet hastanesine gittiğiniz zaman karşınıza iki bölüm çıkar. Bunlar, genel cerrahi ve cildiye olmaktadır. Bu iki bölümde kanser riski taşıyan benler alınmaktadır. Ben aldırma işleminin her hangi bir yaş sınırlaması yoktur.

Leke Ben Sildirme Tehlikeli mi?

Birçok kişi ciltlerinde ortaya çıkan benlerin silinmesini tercih etmektedirler. Leke ben sildirme tehlikelimi sorusunu sorarak tedirgin olmaktadırlar. Bunun için büyük bir araştırma halindeler. Tedavisi yapılacak ben çok büyükse sivilcelerin izi gibi çukurluk oluşturabilirler. Bu durum da cerrahinin yaratacağı ize oranla çok küçük izdir. Lazer tedavisi yapıldıktan sonra geçici bir renk değişikliği, kızarıklık meydana gelebilir.

Çok nadir olarak içeride bir hücre kalmış ise yeniden oluşma olanağı yüksektir. Böyle bir durum bir ay sonra ortaya çıkmaktadır. Bu durumda tekrar lazer tedavisi gerekir. Bu konuda çok tecrübeli doktorlar çukur kalmaması için yüzeysel çalışma yaparlar. Derin çalışma olması durumunda, leke meydana gelmez fakat rahatsız edici çukurluklar oluşabilir.

Leke Ben Sildirme İşe Yarıyor mu?

Bazı kişiler cilt üzerinde oluşan lekelerin ve benlerin silinmesi için uğraş vermektedirler. Bu durumda leke ben sildirme işe yarıyor mu araştırmasında bulunmaktadırlar. Cilt üzerinde ortaya çıkan benler çok büyük olmadığı sürece iz bırakmazlar. Cildin üzerinde kabarık halde bulunan benler, hem de deri seviyesindeki lekeye benzeyen benlere etki yaparlar.

Saç sakal ve yüz bölgelerinde oluşan kıl köklerine zararları olmadığı için bu bölge alanlarında iz bırakmazlar. Oldukça pratik bir yöntem olmasından dolayı 30 veya 40 adet ben tedavisi kolay bir şekilde yapılmaktadır. Tedavinin yapılmasından sonra iyileşme hızı çok hızlı olmaktadır. Pansuman yapmaya gerek kalmaz. Doğru yöntem uygulanması durumunda, ben asla yeniden oluşmaz. Gittiğiniz klinikte bütün yöntemlerin doğru uygulandığından emin olmanız gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu