Kentkart Bakiye Sorgulama ve TL Yükleme Nasıl Yapılır?

Kentkart Türkiye’de birçok şehirde hizmet veren bir toplu taşıma kartıdır. Ulaşımı çok daha uygun fiyata getiren ve uzun bir süredir halkın kullanımına açık olan Kentkart, oldukça kolay bir şekilde alınabilmektedir. Çeşitli dolum bayilerinden satın alınan kart ile birlikte hızlı bir şekilde kullanıma başlayabilmektesiniz.

Kentkart Bakiye Sorgulama ve TL Yükleme

Kentkart bakiye sorgulama birçok kişinin merak ettiği bir konudur. Bu konu için ise oldukça gelişmiş bir sistem geliştirilerek tamamen dijitale aktarılmıştır.

Kentkart özel uygulaması ve web sitesi sayesinde son derece hızlı bir şekilde bakiye sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilmektesiniz. Bunun yanında eğer ki yakınınızda bir bayi varsa oradan da bakiye sorgulaması yapabilmektesiniz. Böylelikle bakiyenizi istediğiniz şekilde hızlıca öğrenebilirsiniz. İsteyenler kentkart uygulamalarını aşağıdan indirip hem bakiye sorgulama hemde tl yükleme işlemlerini yapabilir;

Kentkart alındıktan sonra içerisine belirli bir miktar bakiye yüklemesi yapılmalıdır. Bu yükleme sonrasında ise gişelerden geçerken bilet ücreti kesilerek yolculuk yapabilmektesiniz.

Peki lira yüklemesini nasıl yapacağız sorusuna cevap verecek olursak dolum bayilerinden diyebiliriz. Kredi kartı ile kentkart TL para yükleme işlemlerinizi dolum bayisi olarak şehrin neredeyse her noktasında kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun yanında kartın bir diğer özelliği olarak da İnternet üzerinden de bakiye yüklemesi yapılabilmektedir. Bu özellik ile birlikte dolum bayilerine gitmeden kendiniz de Kentkart lira yükleme işleminizi gerçekleştirebilmektesiniz.

Genç yaşlı herkes için oldukça faydalı bir hizmet olan Kentkart web bakiye yükleme sistemi sayesinde dolum bayilerinin olmadığı zamanlarda da istediğiniz an bakiyenizi güncelleyebilmektesiniz.

Bu işlemi isterseniz mobil uygulamadan isterseniz de web siteden yapabilirsiniz. Tamamen sizin tercihinize kalmış olan lira yükleme işlemi esnasında da hiçbir şekilde ek ücret kesilmemektedir.

Kredi kartınızdan kesilen tutar net olarak bakiyenize yansımaktadır. İşlem ücretinin kesilmemesi ile de halk tarafından oldukça sık kullanılan web lira yükleme sistemi herkesi memnun ederek uzun bir zamandır kullanılmaktadır.

KentKart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kentkart almak için İnternet sitesinden faydalanabilirsiniz. Kartın özel internet sitesinde kartı almak için nereye başvuracağınız ve başvurmaya giderken yanınızda neleri götürmeniz gerektiği yazmaktadır.

Genel olarak kimlik fotokopisi ve vesikalık fotoğrafın gerektiği bilinmektedir. Bunun yanında eğer ki öğrenciyseniz öğrenci belgesi de gerekebilmektedir. Bütün bu bilgileri Kentkart web sitesinden öğrenebilirsiniz.

Bunun yanında telefonunuzu da Kentkart’a dönüştürebilmektesiniz. Kartın web sitesinde bulunan bu özellik ile birlikte NFC destekli telefonların Kentkart’a dönüşmesi mümkün olmaktadır.

Böylelikle herhangi bir karta ihtiyaç duymadan gişelerden telefonunuzu yaklaştırarak geçebilmektesiniz. Oldukça pratik ve yeni bir özellik olarak gelen bu sistem halk tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle kartın kaybolabildiği durumlarına karşı çok daha kolaylık sağlayan bu özellik sayesinde ulaşım yapmak daha eğlenceli hale gelmektedir.

Kentkart’a ihtiyaç duymadan toplu taşımada araçlarında ulaşım sağlayan bu özelliğin detaylarına Kentkart web sitesinden ulaşabilmektesiniz. Bakiye dolum işlemlerinizi de bu siteden yapabilmektesiniz.

3 Yorum

  1. Kent KArtıma Garanti bankasından para yükledim . Ama otobüste kartımda bakiye olmadığı sebebiyle para çekmedi. Garanti bankasında para ödenmiş olarak görünüyor

  2. Kent kart mobil uygulamaya giriş yapamıyorum parametreler eksik hatası veriyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu