İŞKUR Evde Paketleme İşi ile Evde Para Kazanma 2023

Enflasyon oranlarının her geçen gün arttığı ülkemizde halk ek işlere yöneliyor. Bu sayede ek gelir elde fırsatı bulunuyor. İŞKUR evden çalışmak isteyen yüzlerce kişiye iş sağlıyor. Siz de günde birkaç saat evden çalışarak aile bütçesine katkıda bulunabilirsiniz. Gelin bakalım evde paketleme işi yaparak nasıl para kazanılır? Evde yapabileceğiniz diğer işler nelerdir?

İŞKUR Evde İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İŞKUR evde çalışmak isteyenlere paketleme, ütüleme, dikiş gibi işer bulma imkânı sunuyor. Nikâh şekeri, toka, sabun gibi ürünlerin paketlenmesinin yanı sıra tekstil ütüleme, davetiye zarflama ve evde sabun yapımı gibi işler de mevcut.

İŞKUR evde iş başvurusu yapabilmeniz için üye olmanız gerekir. Henüz üye değilseniz İŞKUR’un internet şubesine girerek “üye ol” butonuna tıklamanız yeterlidir. İnternet üzerinden başvurmak istemezseniz en yakın İŞKUR şubesine giderek de üye olabilirsiniz.

Şubeye gitmeniz meslek danışmanınızla birebir görüşme fırsatı bulmanızı sağlar. Bu sayede gereken tüm işlemleri eksiksiz bir şekilde yapabilirsiniz. Sisteme kaydınız tamamlandıktan sonra paketleme ve benzeri işler geldiğinde telefonunuza mesaj gelecektir. Size uygun ilana kolayca başvurabilirsiniz. 

İŞKUR Evde Ek İş Başvuru Formu için Detaylar

İŞKUR’a üye olduktan sonra evde ek iş başvuru formu doldurmanız gerekir. Bazı işler için yetkinlik belgenizin olması istenebilir. Eğer daha önce gittiğiniz kurslardan aldığınız eğitim sertifikaları varsa meslek danışmanınıza mutlaka bildiriniz. Doldurduğunuz başvuru formu iş bulmanızı kolaylaştıracaktır. Evde yapılan işlerden kazanacağınız ücret hızına bağlı olarak değişecektir. Verilen işi ne kadar çabuk bitirirseniz yeni işlerin gelmesi o kadar kısa sürecektir.

Ayrıca Bkz; İŞKUR Girişimcilik Destek Kursları ve Sertifika Belgesi

İŞKUR Kuru Yemiş Paketleme İşi

Evde yapabileceğiniz işlerden biri de kuru yemiş paketlemedir. Firma tarafından satışa sunulacak çekirdek, badem, leblebi gibi kuruyemişlerin özenli bir şekilde paketlere yerleştirilmesi işlemidir. Tek başınıza ya da çocuklarınızla beraber kolaylıkla yapabilirsiniz.

İŞKUR tarafından evinize gönderilecek paket içerisinden kuruyemişler, tartı ve firmanın paketleri çıkacaktır.  Bulunduğunuz ilde evlere bu işten veren firmalar olabilir. Her firmanın ödeme politikası farklıdır. Kiloya ya da paket sayısına göre ücret belirlenecek, haftalık, aylık ya da iş bitiminde ödeme yapılacaktır.

  • İŞKUR’da paylaşılan ilanlara başvurmadan önce şartları iyi okuyunuz.
  • İletişim bilgilerinden firmaya ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.
  • Şartların size uygun olduğunu düşünüyorsanız siteden başvuru yapabilirsiniz.
  • Başvuru sırasında ön yazı eklemeniz diğer başvuranlar arasında ön plana çıkmanızı sağlar.

İŞKUR Gıda Paketleme İşi

Satılmak istenen gıda ürünlerinin paketli olması bozulmasını ve tozlanmasını önlemektedir. Bu sayede ürünler daha uzun süre dayanırken, açıldığında taze ve temiz şekilde tüketilebilir. Gıda paketlemesi işi için kurutulmuş meyve, çikolata, çay ve kahve gibi ürünler verilmektedir. İŞKUR internet sitesine girerek paketleme işçisi (gıda) ilanlarından şehrinizdeki işleri bulabilirsiniz. 

  • Ürünlerin bozulmaması için uygun sıcaklık şartlarında saklanması gerekir.
  • İşi size verecek olan kişiden saklama koşulları ile ilgili mutlaka bilgi alınız.
  • Küçük çocuğunuz varsa ürünlere ulaşamayacağı bir yere saklayınız.

İŞKUR Triko Paketleme: Maske, T-Shirt ve Çorap

Son zamanlarda en çok kullandığımız ürünlerden biri olan maskeler paket içerisinde satılır. İhtiyaca yetişmekte zorlanan maske üreticileri evlere iş vererek talebi karşılamaktadır. Bunun dışında T-shirt ve çorapların da paketlenmesi için İŞKUR tarafından eve iş verilir. Paketlenen ürünler son kez kontrol edildikten sonra alıcılara dağıtılabilir demektir.

Piyasada çok sayıda dolandırıcı vardır. Mağdur olmamak için size evde iş vereceğini söyleyerek para talep eden kişilere itimat etmeyiniz. Kurumsal bir firma size iş vermek için kapora gibi isteklerde bulunmayacaktır.

İŞKUR Tekstil Ütüleme ve Dikiş Yapma İŞİ

İŞKUR ilanlarında bulunan ve tekstil fabrikalarında üretilen gömlek, nevresim takımı, perde ya da etek gibi ürünlerin paketlenmeden önce ütülenmesi gerekir. Bu sayede müşterinin gözüne çok daha güzel görünecektir. Ürünün üretiminde kullanılan kumaşın türüne göre ütüleme yapılması gerekir.

Ütünün ayarını yanlış yaparsanız kumaşa zarar verebilir. Bu gibi istenmeyen durumlarla karşılaşmamak için işi aldığınız kişi ya da firmaya tüm detayları sorunuz. Gömleklere düğme, kazaklara arma gibi dikim işleri de yapabilirsiniz. Sizden kol, gövde gibi kısımları örülen kazakların dikilmesi de istenebilir.

Ürünün durumuna göre makinada ya da elde dikmeniz gerekebilir. Evden her ne iş yaparsanız yapın düzgün yaptığınız sürece düzeltme istenmeyecek, iş verilirken size öncelik verilecektir.

İŞKUR Davetiye Zarflama ve Nikâh Şekeri İşi

Özel günleri insanlara duyurmak için basılan davetiyelerin zarflara koyulması gerekir. Evlenecek iki insanın sevdiklerini düğünlerine çağırmak için bastırdıkları davetiyeleri zarflara koyma işini yapabilirsiniz. İŞKUR ile evde yapabileceğiniz bu iş sayesinde para kazanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra nikaha gelecek kişilere verilecek şekerleri paketleyebilirsiniz. Paketi kurdele, nikahı yapılacak kişilerin isimlerinin yazılı olduğu kart ya da boncuk gibi ürünlerle süsleyebilirsiniz. Yapıştırma için ihtiyacınız olan silikon tabancası size verilebilir ya da evinizde olması işin şartlarından biri olabilir.

İŞKUR ile El İşlemeleri ve Boncuk Dizme

İŞKUR ilanlarında Nakış, kanaviçe gibi el işlemeleri çok rağbet görmektedir. Bu ürünler çeyizlerde ve evlerde kullanılmak üzere tercih edilir. Örtü üzerine işlendiğinde kullanılan alanda modern ya da vintage bir görünüm elde etmek mümkündür. Lavabo ve mutfakta kullanacağınız havlular üzerinde de işlenmektedir.

Eğer el işlemeleri konusunda kendinize güveniyorsanız vakit kaybetmeden iş arayabilirsiniz. Evinizde televizyon izlerken bir yandan da iş yapabilirsiniz. Bir diğer yapabileceğiniz iş de boncuk dizmedir. Her şehirde bulmanın mümkün olmadığı işi genellikle Organize Sanayi Bölgeleri’ndeki üretim yerlerinde bulabilirsiniz. 

İŞKUR Örgü ve Dantel İşleri

Evlenecek kızların çeyizlerini süsleyen dantel işlerini evinizde yapabilirsiniz. Verilen modeli kısa sürede örebilirim diyorsanız bu iş tam size göre! İŞKUR tarafından örgü işi kazak, atkı, şapka ya da çanta yapılması için evlere iş verilmektedir. Kıyafetlerin küçük bir bölümünde örgü detayı varsa bunu yapmanız da sizden istenebilir. İstenen modele göre tığla ya da şişle örgü örülebilir.

Hemen hemen herkesin evinde olan bu malzemelerin dışında örmeniz için gereken yün ve ipler size verilecektir. Bu şekilde iş yapmanın evdekiler ve firma sahipleri için birçok avantajı vardır. Firmalar için evde yapılmak üzere iş vermesi daha uygun maliyetlerle işin tamamlanmasını sağlamaktadır. İŞKUR’un bu imkanı evde çalışanlar için ise gün içerisinde birkaç saat çalışma, ev ortamında iş yapabilme, diploma ve benzeri gerekmemesi gibi avantajları vardır. 

İŞKUR Evde Sabun Yapımı ve Paketleme

Sabuna olan ihtiyaç korona virüsünün ülkemizde de görülmesiyle oldukça yaygınlaşmıştır. Özellikle doğal malzemeden üretilen sabunlar çok daha fazla talep görmektedir. Evde sabun yapımı ve paketleme işi için gereken malzemeleri size verebilecek firmalar vardır. İŞKUR üzerinden bu işleri yapan firmaları bularak irtibata geçebilirsiniz. Yaptığınız sabun başına ücret kazanabilirsiniz. 

İŞKUR Evlere İş Veren Firmalar Nelerdir?

Dışarı çıkmayarak korona virüsten korunmak isteyenler için evden çalışmak iyi bir tercih olacaktır. Mevcut işiniz evden çalışmaya imkân vermiyorsa ya da işten çıkarıldıysanız evden para kazanabilirsiniz. İŞKUR’la evlere iş veren çok sayıda firma vardır. Nikâh şekeri, sabun, takı, çikolata ve kulak çubuğu üreten firmalar evlere iş vermektedir. Verilecek iş çeşitleri şehirlere göre farklılık gösterecektir. 

Artan müşteri taleplerine yetişemeyen firmalar çözümü evlere ek iş vermekte bulmuştur. Bu sayede kısa sürede daha fazla iş, daha az maliyetle tamamlanabilmektedir. 

Diğer Evde Para Kazanma Yöntemleri Nedir?

Evde para kazanabileceğiniz daha birçok yöntem vardır. Makale yazma işi bunlardan biridir. Belirlenen konuda 300 ila 1000 kelime arası yazmanız size para kazandırabilir. Firmalardan ya da tek başına çalışan kişilerden iş alabilirsiniz. Genellikle ücret 100 kelime üzerinden belirlenmektedir. Eğer yabancı diliniz varsa çok daha yüksek ücretler kazanabilirsiniz. 

Evde yapılabilecek en güzel işlerden biri de yazılım alanında yapabileceklerinizdir. Firmalara internet sitesi kurma, var olan internet sitesini düzenleme gibi işlerden iyi gelir kazanabilirsiniz. Dilerseniz kendi internet sitenizi kurarak yemek tarifi, kendin yap konulu yazılar paylaşabilirsiniz. Evde yaptığınız ürünleri ya da hazır ürünler alarak siteniz üzerinden satarak da gelir elde edebilirsiniz. 

4 Yorum

  1. Merhabalar ben evde paketleme işi yapmak istiyorum düzenli çalışırım bana ulaşırsaniz sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu