Instagram Aylık 10.000₺ Para Kazanma Yolları 2023

Instagram üzerinden aylık 10.000₺’e kadar para kazanma yöntemleri ile ek gelir kazancı imkanı vardır. Pek çoğumuzun kullandığı çok önemli bir sosyal medya aracı. Bunun para kazandıran bir hesap haline dönüştürmek de sizin elinizde. Günde 500 milyondan fazla insan Instagram’a giriyor. Sadece Türkiye’de en az 10 milyon Instagram kullanıcısı var. Bu kadar kullanıcı, büyük bir gelirin habercisi aslında. Çok büyük bir satış mecrası olan Instagram’dan nasıl para kazanılır? Bu yazıda öğrenebilirsiniz.

Instagram Neden Reklam için Bu Kadar Tercih Ediliyor?

Instagram reklamların çok tercih edilme sebebi; Pek çok iletişim araçlarında reklamlar, bir yanı eksik olarak yapılıyor. Örneğin, radyoda görüntü yok, toplu taşıma araçlarında ses yok, billboard reklamlarda ses yok, sadece görüntü var. Hem sesin hem de görüntünün olabildiği tek mecra internet ve televizyon.

Televizyon reklamları çok pahalı, sadece bir kez yayınlanacak 10 saniyelik bir reklam için tamı tamına 25 bin lira isteyebiliyorlar. Bu açıdan internet ve sosyal medya ucuza mal edilebilecek reklam araçlarından biri.

Instagram Reklam Fiyatları 2023

Instagram’da bir hesap açtınız diyelim, ne kadar para kazanacağınızı belirleyen etmen nedir? Elbette hesabınızın takipçi sayısı ve aktiflik. Aktif bir hesap çok önemli, çünkü geçtiğimiz günlerde 100 bin takipçi olmasına rağmen sadece 25₺ hikâye paylaşan çok insan gördüm, çünkü sayfanın aktifliği 20k bir sayfa ile aynıydı.

Instagram’da temel olarak 100 bin takipçi, 75₺ reklam fiyatı sunmasını sağlar. Ancak sayfanın aktifliği iyiyse, çok daha iyiyse bu ücret 150 TL’ye kadar da çıkabilir. Yani 1 milyon takipçili bir hesap bir tek paylaşım için 750₺ isteyebilir ve gayet doğaldır bu.

Instagram Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Instagram’da hesap açmak ve büyütmek oldukça zor bir iş, ancak hesabınızı olur ki büyütürseniz, gerçekten çok güzel kazançlar sizi bekliyor diyebilirim. Instagram’dan para kazanabileceğiniz çok fazla metod var aslında, aşağıda o yöntemler;

  1. Reklam alarak para kazanmak
  2. Herhangi bir bağlantıya trafik göndererek para kazanmak
  3. Satış ortaklığı yapmak
  4. Satış yaparak para kazanmak
  5. Başka sayfalara gönderilen takipçi başı para isteyerek para kazanmak

Instagram ile Reklam Alarak Para Kazanmak

Instagram reklam ile kazanma yöntemi en yaygın para kazanma çeşididir. Genelde reklamlar sizi bulsa da bazen sizin reklam verenin ayağına gitmeniz gerekebilir. Çeşitli kampanyalar yaparak reklam hizmeti verebilirsiniz. Ancak ayda 10’dan fazla reklam içerikli bir gönderi paylaşmayın. Zamanla takipçinin aktif kullanıcı sayısı düşecek, eskisi kadar yüksek ücretlerle reklam alamayacaksınız.

Bağlantıya Trafik Göndererek Para Kazanmak

Bilirsiniz, link kısaltma siteleri vardır. Bu siteler tıklanan link sayısı olarak bir miktar para öderler, genelde bu para düşüktür 5 ya da 10 kuruş gibi. Ancak çok sayıda takipçiniz varsa genel olarak çok fazla tıklama alacağınızdan, tıklama başı ücretler sizi pek germez. Sadece bununla sınırlı da değil elbette, bir web sitesi veya youtube kanalına veya bir Instagram hesabına yönlendirerek de tıklama başı kazanç elde etmek mümkün.

Satış Ortaklığı

Instagram’da para kazanabileceğiz bir yöntemdir. Diyelim ki, gezi rehberi tadında bir sayfanız var. Tatil veya gezi turları veren bir sayfanın paylaşımlarını yaparak para kazanabilirsiniz.

Sizden giden ziyaretçi bir satın alma yaparsa, elde edilen cironun yüzde 5’i ile yüzde 30’lık bir kısmını isteyebilirsiniz. Yakın zamanda bir sayfa bu şekilde 63 bin liralık bir ciro yaparak, tek bir paylaşımla 8 bin lirayı aşan bir para kazanmıştı.

Satış Yaparak Para Kazanın

Büyük sayfalara reklam vererek, var olan işinizi Instagram’a taşıyabilirsiniz. Sürekli olarak büyük sayfalara verilen reklamlar olumlu sonuçlanırsa, sizlerde iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

Instagram Takipçi Kasarak Para Kazanmak

Büyük Instagram sayfalarına sürekli olarak yazılan şeylerden biridir bu. Başka bir sayfayı kastığınız kullanıcı başına ücretlendirerek reklam yapıp para kazanabilirsiniz. Örneğin, X adlı bir sayfanın reklamını yaptığınızda, karşı hesaba 10 bin takipçi giderse, bunun için 300-600 TL gibi bir ücret isteyebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz bir şekilde kullanıcı adı ve şifre gerekmeksizin Instagram takipci,beğeni ve izlenme kazanmak için TIKLAYIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu