İhtiyaç Kredisi Nedir? İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2020

Birçok kişi kısa süreli ödemeler ya da belirli durumlar için acil nakit ihtiyacı çekmektedir.

Örneğin düşük miktarda ödenmesi gereken bir borç ya da alınması planlanan bir ürün için gereken nakit ihtiyacını bankalar müşterilerine sunmuş oldukları ihtiyaç kredisi ile yardımcı olmaktadır.

İHTİYAÇ KREDİSİ NEDİR?

Bu nedenle ülkemizde Milyonlarca kişi birçok bankadan çeşitli faiz oranları ve vade oranları dile ihtiyaç kredisi çekmiş durumdadır. Bu sayı her geçen gün artarken en uygun faiz oranlı ihtiyaç kredisi hangi bankadan çekilir sorusuna bankaları karşılaştırarak cevap vereceğiz. Bir küçük bilgi vermek gerekirse karşılaştırmasını yapacağımız tüm bankalarda vade süresi 12 ay olup çekilecek miktar ise 5000 Türk lirasıdır.

Düşük Faizle İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Listemizin ilk sırasında Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olan İş Bankası var.

İşbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı Hesaplama

İş Bankasından 5000 Türk lirası tutarında 12 ay vadeli Kredi çekmek isteyen birisi için %2,20 uygulanmaktadır. Bu kredi çeken birisi aylık 492 Türk lirası ödeme yapar.

Halkbank İhtiyaç Kredisi

Halk Bankasından 12 ay vadeli 5000 Türk lirası Kredi çekmek isteyen birisi ise %1,10 faiz oranı ile aylık 453 Türk lirası ödeme gerçekleştirir.

Ziraat Bank İhtiyaç Kredisi

Bir diğer devlet bankası olan Ziraat Bankası’ndan çekilecek 12 ay vadeli 5000 Türk lirası ihtiyaç kredisi için %1,10 faiz uygulanırken aylık ödeme tutarı 453 Türk lirasıdır.

İng Bank İhtiyaç Kredisi Şartları Nedir?

Özel sektör bankaları arasında en uygun faiz oranı ile ihtiyaç kredisi veren bankalardan biri de ING Bankasıdır. Bu bankadan 12 ay vadeli 5000 Türk lirası ihtiyaç kredisi çeken birisi tüm masraflar dahil aylık 486 Türk lirası öder. Uygulanan faiz oranı ise %2.04’tür.

Teb Bankası İhtiyaç Kredisi Şartları

Türk Ekonomi Bankası %1,65 faiz oranı ile aylık 472 Türk lirası taksitle ihtiyaç kredisini müşterilerine sunmaktadır.

Garanti Bank İhtiyaç Kredisi Şartları Nedir?

Garanti Bankası müşterilerine ihtiyaç kredisi veren bankalar dan bir tanesidir. Garanti Bankası müşterilerine 12 ay vadeli 5000 Türk lirası ihtiyaç kredisi için %2,29 faiz oranı ile aylık 495 Türk lirası taksitle kredi vermektedir.

Garanti Bankası’nın faiz oranına Çok yakın bir şekilde bir oran ile ihtiyaç kredisi veren bir diğer banka ise Yapı Kredi Bankasıdır.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Şartları

Yapı Kredi Bankasından ihtiyaç kredisi çekmek isteyen birisi %2,28 faiz oranı ile aylık 494 Türk lirası taksitle kredi çekebilmektedir. Kredi çekebilmek için dikkat edilmesi gereken olumlu bir kredi notunuzun bulunmasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu