Heyecanlı ve Bol Kavgalı En İyi 10 Dövüş Filmi Önerisi 2023

İnsanlar boş zamanlarını film izleyerek geçirmeyi tercih etmektedir. Pek çok farklı türden film çekilmektedir. Aksiyon, macera, dram, romantik, komedi, bilim kurgu, fantastik, gerilim, animasyon gibi türler herkes tarafından sevilerek izlenmektedir. Bazı insanlar aksiyon ve macera türlerine özellikle ilgi duymaktadır.

Film tercihini ruh halimize göre yapmaktayız. Gülmek istediğimiz zaman komedi filmleri tercih ederiz. Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak için heyecan ve bol kavgalı harika 10 dövüş filmi önerisi paylaşacağım. Monoton giden hayatından bu şekilde biraz uzaklaşmış olacaksınız.

Başta Hollywood olmak üzere pek çok film endüstrisinde sıklıkla çekilen bir türdür. İzleyicilerin yoğun ilgisi vardır. Çekilmesi en zor olan türlerden biridir. Profesyonel sahneler izleyici için çok değerlidir. Aktörlerin en çok dublör kullandıkları türdür.

Şiddet içeriği bol olan bu tür çocuklarda olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlar içermektedir. Yetişkinlerde de şiddet dürtüsü oluşturabiliriz. Sık sık izlemeniz tavsiye edilmez. Tüm dünyadan güzel örneklerin olduğu listeyi sizinle paylaşacağım. Kısa kısa filmlerden yazımızda bahsedeceğiz.

Asla Pes Etme – Never Back Down

2008 yılı yapımı aksiyon konulu filmdir. İçerisinde bolca dövüş sahneleri bulunmaktadır. Aksiyonun yanında dram türüdür. 115 dakikalık filmdir. Başrolü Sean Faris canlandırmaktadır. Filmde güzel oyuncu Amber Heard rol almaktadır.

Amerikan yapımı filmde farklı şehre taşınan gencin okulda yaşadıkları, karıştığı kavgalardan sonra eğitim alarak iyi bir dövüşçü olmasını konu edilir. Oyuncular film için eğitim almışlardır. Heyecan ve bol kavgalı harika 10 dövüş filmi önerilerinden ilkidir. Dövüş sahneleri oldukça başarılıdır. İyi seyirler.

Kan ve Kemik – Blood and Bone

2009 yapımı aksiyon konulu filmdir. Amerikan yapımıdır. 93 dakikalık filmde bolca dövüş sahnesi yer almaktadır. Başrolü Michael Jai White canlandırmaktadır. Sert dövüş sahneleri ile başarılı bir filmdir. Sık sık dövüş sahneleri vardır. Filmin konusu dostuna söz veren adamın sözünü tutmak için dövüşmesidir.

Oyuncular film için eğitim almışlardır. Filmde Eamonn Walker, Kimbo Slice, Gina Carano yer almaktadır. Filmin yönetmeni Ben Ramsey’dir. Heyecan ve bol kavgalı harika 10 dövüş filmi önerilerinden ikincisidir. Filmde dövüş sanatlarından güzel sahneler izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Ejderin Üç Fedaisi – Enter the Dragon Filmi

1973 yılı yapımı aksiyon konulu filmdir. Dövüş sanatlarından sıkça ögeler barındırır. Çin yapımı bir filmdir. 122 dakikalık filmde sıklıkla dövüş sahneleri bulunmaktadır.

Başrolü efsane aktör Bruce Lee canlandırmaktadır. Jackie Chan bu filmde figürandır. Heyecan ve bol kavgalı harika 10 dövüş filmi önerilerinden üçüncüsüdür. Filmde dövüş sanatlarından çok güzel sahneler izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Yip Man – Ip Man

2008 yapımı 122 dakikalık aksiyon ve biyografik filmdir. Savaş sanatları ustası lakabı Ipman olan ustanın hayatını konu edinmektedir. Başrolü Dennis To canlandırmaktadır. Filmde bolca dövüş sahnesi bulunmaktadır.

Filmin devam filmleride bulunmaktadır. Heyecan ve bol kavgalı harika 10 dövüş filmi önerilerinden dördüncüsüdür. Filmde dövüş sanatlarından güzel sahneler izleyebilirsiniz. İyi seyirler

Ong Bak

2003 yapımı film 108 dakikalıktır. İçerisinde bolca dövüş sahnesi bulunmaktadır. Film Tony Jaa başrolü canlandırırken tanınan oyuncu Mum Jokmok da filmde yer almaktadır. Seri filmdir. Köyünde kutsal kabul edilen nesnenin çalınması üzerinde nesneyi geri almak için harekete geçen genç adamın hayatı konu edinilmektedir.

Filmi yönetmeni Prachya Pinkaew dir. Heyecan ve bol kavgalı harika 10 dövüş filmi önerilerinden beşincisidir. Filmde dövüş sanatlarından güzel sahneler izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Yenilmez

2002 yapımı aksiyon konulu film 96 dakikadır. İçerisinde bolca dövüş sahnesi bulunmaktadır. Başrolde Wesley Snipes yer almaktadır. Yönetmen Walter Hilldir. Film seri filmdir. Dövüş sanatlarını konu edinmektedir. Filmde Peter Falk, Wes Studi, Fisher Stevens, Ed Lover yer almaktadır.

Oyuncular film için dövüş dersleri almışlardır. Filmi izlemek için yaş sınırı konulmuştur. Heyecan ve bol kavgalı harika 10 dövüş filmi önerilerinden altıncısıdır. Filmde dövüş sanatlarından güzel sahneler izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Kardeşler – Brothers

2009 yapımı filmdir. Film 105 dakikalıktır. İçerisinde bolca dövüş sahnesi bulunmaktadır. Başrolde Jake Gyllenhaal vardır. Filmde abi kardeşin hayatı konu edilmiştir. Oyuncu kadrosunda Natalie Portman, Bailee Madison, Sam Shepard yer almaktadır.

Filmin Hindistan uyarlaması da vardır. Heyecan ve bol kavgalı harika 10 dövüş filmi önerilerinden yedincisidir. Filmde dövüş sanatlarından güzel sahneler izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Hint Versiyonu Kardeşler – Brothers

2015 yapımı aksiyon drama konulu filmdir. 156 dakikalık filmde bolca dövüş sahnesi vardır. Başrolde sevilen oyuncu Akshay Kumar, Sidharth Malhotra yer almaktadır. Filmde Jacqueline Fernandez, Jackie Shroff da yer alırken film müzikleri de oldukça beğenilmiştir.

Filmin konusu iki erkek kardeşin hayatıdır. Dövüşçü olan abi kardeşin yollarının kesişmesinden bahseder. Oyuncular film için zorlu bir eğitim almışlardır. Film yönetmeni Karan Malhotra’dır. . Heyecan ve bol kavgalı harika 10 dövüş filmi önerilerinden sekizincisidir. Filmde dövüş sanatlarından güzel sahneler izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

The Quest – Özgürlük Savaşı

1996 yapımı aksiyon konulu filmdir. 95 dakikalık filmde bolca dövüş sahnesi bulunmaktadır. Başrolde efsanevi aktör Jean‑Claude Van Damme yer almaktadır. Filmde Abdel Qissi, Janet Gunn, Roger Moore yer almaktadır.

Eğitim görerek dövüşçü olan adamın hikayesi anlatılmaktadır. Heyecan ve bol kavgalı harika 10 dövüş filmi önerilerinden dokuzuncusudur. Filmde dövüş sanatlarından güzel sahneler izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Dövüş – Fighting

2009 yapımı aksiyon dram konulu filmdir. 105 dakikalık filmde bolca dövüş sahnesi yer almaktadır. Filmin konusu farklı şehre yaşamaya gelen gencin eğitim alarak dövüşçü olması konu edinilir. Başrolde karizmatik oyuncu Channing Tatum yer almaktadır.

Filmde Terrence Howard, Zulay Henao, Luis Guzmán yer almaktadır. Filmin yönetmeni Dito Montiel dir. Heyecan ve bol kavgalı harika 10 dövüş filmi önerilerinden onuncusudur. Filmde dövüş sanatlarından güzel sahneler izleyebilirsiniz. Ayrıca ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz Oskarlık Filmlerin Çekildiği 10 Gezilecek Yer adlı yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu