En Kaliteli ve Kullanılması Kolay Jöle, Wax ve Spreyler 2023

Kullanılması en rahat, kolay ve kaliteli wax marka ve ücretleri aşağıdaki gibidir.

  • Purple Wax- Matte Past 100 ml: 141.60 TL
  • Osis+Mess Up Mat Şekillendirici Krem Wax 100 ml: 122.90 TL
  • Agiva Saç Düzenleyici Pudra 02 Set Tutuş: 27.90 TL
  • Schwarzkopf Got2b Gentleman Şekillendirici Wax 100 ml: 70.98 TL
  • Ostwint 05 Stone Heads Saç Şekillendirici Toz Wax Mavi 20 ml: 42.50 TL
  • Passionate Şekillendirici Saç Pudrası 20 Gr Turuncu: 55.50 TL
  • Osis Wax 100 ml: 125.25 TL
  • Bonhair Wax Styling 140 ml: 25.50 TL
  • Fnx Barber Ultra Hard Wax 150 ml: 29.00 TL
  • Taft Ultimate Güçlü Tutuş ve Kristal Parlaklık Sağlayan Wax 75 ml: 75.00 TL

Saç Düzeltici Ürünlerin Zararları Nelerdir?

Saç düzeltici ürünlerin zararları nelerdir? Saçların her zaman bakımlı olması kişilerin güzel görünmesini sağlar. Saç düzeltici cihazlar saçların düzgün görünmesini sağladığı için bayanlar tarafından çok tercih edilmektedir. Peki bu saç düzleştiricilerin zararları bulunur mu sorusunun yanıtı olarak çok kullanılması durumunda saçların kırılmasına neden olur.

Yüksek ısı ve yüksek basınçla saçlarda sürtünmeye bağlı olarak bütün ürünler saçların dökülmelerine ve kırılmalarına neden olur. Saç düzeltici maşalar yüksek ısı vermesi nedeniyle saç derisine zarar vererek saçların dökülmesine neden olur.

Saç düzeltici kremlerin içerisinde yoğun olarak formaldehit adı verilen tehlikeli kimyasal madde bulunmaktadır. Formaldehit ismi verilen madde saçları düzeltirken çok fazla bekletilmesi veya yanlış kullanım sonucu saçlarda yanma olur ve kopabilir. Saçların düzleştirme işlemlerinde saçlarda bulunan keratin maddesi eksilme yapar.

Bunun sonucu olarak saçlar incelir. Yani saçların dökülmesine neden olur. Genel olarak saç düzleştirici maşaların kullanımı sonucu, fazla ısı ve yetersiz korumanın olması nedeniyle saçlar kuru ve kıvırcık bir hal alır. Bunun sonucu olarak da saçların incelmesi ve kırılması meydana gelir.

Jöle, Wax ve Saç Spreyleri Döküntü Veya Beyazlatma Yapar mı?

Jöle, wax ve saç spreyleri döküntü veya beyazlatma yapar mı? Jöle, wax ve köpük gibi saç düzenleyicilerin çok eskiden beri saçları döktüğü söylenirdi. Halbuki saçların dökülmesine neden saç jölesi olmadığı gibi saçların dökülme nedeni genetik olmaktadır. Saçın dış kısmı ölü olmasından dolayı saçlar kesilirken ağrı yapmazlar. Saç dökülmesi kişide genetik ise ergenlik döneminde saçlar dökülmeye başlar.

Saç jölelerini genel olarak genç bireyler kullanmaktadır. Gençlerde erken dönem yaşlarda genetik nedenlerle saç dökülmeleri olduğu için saçların dökülmesinin tek nedeni olarak jöle olarak bilinir. Saç üzerinde uzun süre bekletilen jöle saç derisi üzerinde birikim yapıp saçı ağırlaştırır ve kepek yapabilir. Fakat saçların dökülmesine neden olmaz. Saçların dökülmesine neden olmadığı gibi saçların beyazlamasına da neden olmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu