Devlet Hastanesi Saç Ekim Fiyatları Ve Kalitesi Nedir?

Günümüzde birçok insanın ortak sorunu haline gelen kellik sorunu saç ekim operasyonu ile kavuşabiliyor. Fakat saç ekimi işlemi oldukça masraflı bir operasyondur. Saç ekimi maliyetlerini karşılamaya maddi günü olmayanlar ise devlet hastanelerinde saç ekimi operasyonun yapılıp yapılmadığı konusu üzerinde araştırma yapıyor. Sizlerde saç ekimi operasyonu için devlet hastanelerinden hizmet almayı düşünüyor olabilirsiniz. Bu nedenle bu konuyu iyi araştırmanız sizin için faydalı olacaktır.

Türkiye’nin hemen hemen tüm il ve ilçelerinde en az bir tane devlet hastanesi bulunmaktadır. Bu hastanede yapılan her türlü muayene tedavi ve cerrahi operasyonu ücretleri devlet tarafından SGK aracılığı ile ödenir. Bunun için özel bir neden olmadığı sürece çoğu insan ilk önce devlet hastanelerinden sağlık hizmeti almaktadırlar.

Devlet hastanelerinin hepsinde saç ekimi yapılsaydı, insanlar ilk olarak tercihlerini devlet hastanelerinden yana kullanacaklardır. Ancak günümüzde Türkiye’de bulunan devlet hastanelerinin sadece iki tanesinde saç ekimi operasyonu yapılmaktadır. Kellik sorunu da günümüzde ciddi bir sağlık problemi olduğundan dolayı devlet hastanelerinde yapılan saç ekimi ücreti SGK tarafından karşılanmaktadır.

Saç Ektirme Aşamaları Nedir?

Saç ekimi operasyonu öncelik ile ufak bir hazırlanma aşaması, anestezi işlemi yapılması, plan proje greft alma, kanal açma ve saç kökleri ekme olacak şekilde 5-6 aşamadan oluşmaktadır. Saç ekimi aşamaları operasyonun gerçekleşeceği günü, saç analizi, kan testi saçları tıraş edilmesi ile başlamaktadır. Ardından bir planlama aşamasına geçilir.

Kafanın hangi bölgesine ne kadar greft gerektiğinin hesaplaması yapılır. Daha sonra saçlar için ön saç çizgisi ayrımı belirlenerek, saç ekimi operasyonu başlatılır. Saç ekimi lokal anestezi ile yapılmaktadır. Bu aşamadan sonra donör olarak belirlenen bölgeden greft alınarak, ekilecek alana kanalları açılmaya başlar. En son aşamada da alınan saç kökleri bu kanallara ekilerek saç ekimi operasyonu tamamlanır. 

Devlet Hastanesinde Saç Ektirilir mi?

Saç ekimi yaptırmak bazı insanlar için lüks ihtiyaç gibi gelebilir. Fakat kellik sorununa en garantili çözüm olduğu için kelliği sorun edenler için mecburi bir durum olmaktadır. Üstelik kellik soruna takıntılı olanlar için çok önemli bir konu olmaktadır.

Saç ekimi için bütçesi yetersiz olanlar bu işlemi devlet hastanelerinde yaptırmaktadır. Fakat saç ekimi operasyonunda profesyonellik ve hijyen çok önemli olduğundan dolayı özel hastanelerde steri ortamlarda yapılması daha faydalıdır. Ayrıca özel hastanede yaptırmak isteyenler randevu alarak birkaç ay kadar beklemesi gerekir.

Devlet Hastanesi ve Özel Hastanelerde Saç Ekim Fiyatları Nedir?

Devlet hastanelerinde ücretsiz olarak yapılan saç ekimi özel hastanelerde oldukça maliyetli olmaktadır. Özel hastanelerde yapılan saç ekim özel hastanelerde bin saç teli için 6 bin Türk lirası ile 8 bin Türk lirası arasında bir ücret ödemek zorunda kalırsınız. Fakat devlet hastanesinde bu işlemi ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz. Ancak Türkiye’nin tüm devlet hastanesinde saç ekimi operasyonu yapılamamaktadır.

Saç Ekim Sonrasında Saçlar Ne Zaman Yıkanmalıdır?

Saç ekimi sonrasında saçların yıkanma süresi tamamen kişide yapılan operasyonun durumuna göre değişmektedir. Genel olarak baktığımızda 2 ile 4 gün arasında değişiklik göstermektedir. Saç ekimi operasyonundan sonra en az 4 gün beklemenin gerekebilir.

Zaten operasyonu sonrası saç ekim uzmanın saçın yıkanma zamanını saç ekim yöntemine bireyin saç ekimi operasyonu sırasında ve sonrasındaki durumuna ve operasyon sonrasında oluşabilecek komplikasyonları göz önünde bulundurarak en doğru zamanı belirleyecektir.

Saç Ekim’i Sonrası Jöle ve Tarzı Ürünler Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Saç ekimi sonrası sağlıklı saçlara sahip olmak için operasyon sonrasında dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. En az üç ay kadar çok dikkatli ve özenli olmalısınız. Özellikle jöle, sprey benzeri ürünleri en az 3 ay kullanmamanız gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu