Emekli Maaşınız İçin Banka Değişikliği Nasıl Yapılır?

Emekli maaşında banka değişikliği yapmak isteyenler için bu yazı açıklayıcı olabilir. Çok basit yöntemler eşliğinde banka değişikliği yapabilirsiniz.

Emekli maaşında banka değişikliği için bankaya uğramanız gerekir. Bankaya uğrayıp maaşınızın bu alandan alınıp başka bir bankaya talep edilmesi isteğinde bulunabilirsiniz. Özellikle bazı bankalar çok az bulundukları için para çekme bakımından da belli sıkıntılar ortaya çıkar. Emekliler de bu zorluktan kurtulmak için banka değişikliğine gider.

Banka ile İrtibata Geçmek

Banka ile irtibata geçip anında bu duruma bir açıklık getirebilirsiniz. Banka size bu konuda anında yardımcı olacaktır. Banka değişikliği için bire bir banka ile konuşmak yapmak gerekir. Bu konuşma sonucunda talebin neden gerçekleştiğini dile getirmeniz istenir.

Eğer bu talep karşılanırsa buna uygun olacak şekilde sizin de talebiniz yerine getirilir. Özellikle neden böyle bir şeye ihtiyaç duyduğunuz banka tarafından takip edilir. Eğer bu duruma onay verilirse değişiklik yapılır.

Online Olarak Değişiklik Yapmak

Bu değişikliği online olacak şekilde de yapabilirsiniz. Eğer bankaya gidemiyorsanız online bir ortamda müşteri temsilcisi sizlere yardımcı olur. Online banka değişikliği için tek yapmanız gereken şey bankanızın müşteri temsilcisi ile irtibata geçmektir.

İrtibata geçtikten sonra en kısa süre içinde size gerekli şekilde yardımcı olunur. Değişiklik talebi alındıktan hemen sonra işleme konur. İşlem sonucunda da kısa süre içinde banka değişiklik işlemi gerçekleşmiş olur.

Banka Değişiklik Süreci

Banka değişiklik sürecinde ilk etapta talebiniz alınır. Talep alındıktan sonra ise işleme konur. Bu işlem gereği hangi bankadan maaş almak istediğiniz sorulur. Banka değişikliğinde diğer bankaya da gidip işlem yapmanız gerekecektir.

Her iki bankada da işlem yaptıktan sonra değişiklik tamamlanmış olur. Üstelik değişiklik sürecinde maaş aksaması durumu da yaşanmaz. Maaşınız günü geldiği zaman aynı şekilde yatmaya devam eder. Bu konuda hiç bir mağduriyet yaşanmaz.

Değişiklik işlemi uzun bir zaman dilimine yayılmaz. Çok kısa bir zaman dilimi içinde sizlere yardımcı olunur. Böylece banka değişikliği işlemi sonucunda bankadan tamamen ilişiğiniz kesilip yeni bankaya aktarım yapılır.

Emekli Maaşı Değişikliği Promosyonu Sunan Bankalar

Günümüzde dünya genelinde yaşanan ekonomik sorunlar bankların kredi müşterisi azaltmıştır. Bankalar ise bu durumu karşı farklı bir alternatif yöntem geliştirmiştir.

Genel olarak günümüzdeki bazı bankalar emeklilere; maaşlarını kendi bankalarından almaları takdirde promosyon sunmaktadır. Böylece bankaların emekli müşterileri artmış oluyor. Günümüzdeki bazı bankaları emekli maaş promosyonu özellikleri şunlardır;

Yapıkredi Bankası

Yapıkredi bankası günümüzde emekli promosyon sistemi ilk olarak uygulayan bankalardan birisidir. Genel olarak yapı kredi bankası 3 yıl maaşlarını kendilerinden alınması şartı ile emeklilere sunduğu promosyon sistemi şudur;

  • Aylık gelirleri 1500 TL olanlara; 1300 TL
  • Aylık gelirleri 1500 ile 2500 TL olanlara 1650 TL
  • Aylık gelirleri 2500 TL ve üstü olanlara 2000 TL promosyon sunmaktadır.

Garanti Bankası

Genel olarak Garanti Bankası emekli promosyon hizmetlerini şu şekilde sunmaktadır;

  • 1500 TL’ye kadar aylık gelir kazanan emeklilere promosyon olarak 1300 TL sunulur.
  • 1500 ile 2500 TL aylık gelirleri arasında olanlara promosyon olarak 1650 TL ödeme yapılır.
  • 2500 TL üstü olanlara ise; 2000 TL promosyon sunulmaktadır.

Vakıfbank

Günümüzdeki pek çok banka gibi Vakıfbank emekli promosyon sistemini uygulamaktadır. Vakıfbank 1500 TL aylık gelirine sahip olanlara; 500 TL promosyon sunuyor. 1500 ile 2500 TL arasında olan emekli maaşlarına; 625 TL promosyon sunuyor. 2500 TL üstü için de 750 TL promosyon sunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu