Ziraat Bankası Kredi Kartı Aidatları ve Aidat İadesi 2023

Ziraat Bankası müşterilerine sunmuş olduğu kredi kartlarından yıllık aidat ücretini bazı kartlarından alırken bazı kredi kartlarından almamaktadır. Ziraat Bankası diğer bankaların müşterilerine vermiş olduğu kredi kartlarının yıllık aidat ücretinden çok daha düşük bir ücret almaktadır. Yıllık aidat ücretinin düşük olması birçok kişinin Ziraat Bankası kredi kartları yıllık aidat ücreti konusunda araştırma yapmasına vesile olmuştur.

Biz de bu yazımızda Ziraat Bankasından aldığınız Kredi kartlarında ödeyeceğiniz yıllık aidat ücretleri ile aidat ücreti olmayan kredi kartları listeleyeceğiz. Eğer Ziraat Bankasından kredi kartınız yoksa ve kredi kartı almayı düşünüyorsanız, Ziraat Bankasının müşterilerine sunmuş olduğu kredi kartları ve özellikleri başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Yıllık Aidat Ücreti

Bildiğiniz üzere Ziraat Bankası müşterilerine öğrenciler dışında tek bir kredi kartını sunmaktadır. Kendi içerisinde özelliklerine göre 3 farklı seçenek ayrılmış olan bankkart Klasik, Gold ve Platin olmak üzere müşterilerim kullanımına sunulmuştur. İşte bu kartın yıllık aidat ücretleri;

Kredi KartıYıllık Aidat Ücreti
Bankkart0₺
Bankkart Gold39,50₺
Bankkart Platinium47,75₺

Eğer Ziraat Bankası’ndan bankkart klasik kredi kartına alırsanız yıllık aidat ücreti olarak 10 Türk lirası ödersiniz. Eğer biraz daha yüksek limitler ile bankacılık işlemlerini halletmek istiyorsanız alabileceğiniz olan Gold Kart yıllık aidat ücreti olarak 39 Türk lirası almaktadır. Hem tüm kredi kartları işleminden yararlanmak hem de asistan hizmetlerinden yararlanmak isteyen Ziraat Bankası müşterilerine verilen bankkart platin kredi kartı için yıllık aidat ücreti 47 Türk lirasıdır.

ziraat bank kart aidat ücretleri

Ziraat Bankası’ndan alınabilen bu 3 kartın aslı sizde dururken ek kart alma talebiniz doğrultusunda klasik kart için 11 Türk lirası Gold kartın ek kartı için 19 Türk lirası ve platin kartın ek kartı için 10 Türk lirası ödemeniz gerekmektedir.

Eğer aidat ücreti ödemek istemiyorsanız ve daha kısıtlı Bir kredi kartı ihtiyacınız varsa Ziraat Bankası’ndan aidatsız kredi kartı alabilirsiniz. Son olarak gençlere yönelik denilen Ziraat Bankası Genç kredi kartı yıllık 15 Türk lirası aidat ücreti ile işlem görmektedir.

Kısacası yukarıda saydığımız tüm kredi kartları Ziraat Bankası’nın müşterilerine vermiş olduğu kredi kartlarıdır. Bu kredi kartlarından birini aldığınız zaman yıllık aidat ücretlerini ödersiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır?

Kredi kartları aidatı iade konusunda yapılan yasal düzenlemeler ve mahkeme kararı ile oluşan aidat iade süreci birçok bankanın farklı süreç izlemesine yol açmıştır. Genellikle diğer bankalar kredi kartlarının 1 sene boyunca açık kalması şartı ile kredi kartı aidatlarını iade etmekteydiler.

Ya da yapılan başvuru sonucunda en fazla geriye dönük olacak şekilde ödenen aidat tutarları başvuru sonrasında hesaplara iade edilmektedir. Ziraat Bankası’nda ise kredi kartı aidatlarının geri iadesi konusunda çok daha farklı bir yol izlenmektedir.

Aidat iade başvurusu yapabilmek için bazı şartları sağlamanız gerekmektedir. Öncelikle aidat iade başvurusu 16 Şubat 2018 tarihinden itibaren geçerli olan kart ücretleri için yapılabilmektedir.

Eğer SMS bankacılığını kullanmak koşulu ile aidat iadesi istiyorsanız, AIDATIADE yazın bir boşluk bırakarak kredi kartınızın son 6 hanesini yazın ve 4757 numarasına yollayın. Lakin burada dikkat edilmesi gereken konu SMS göndereceğiniz numara, kredi kartınıza tanımlanmış olan numara olmalıdır.

Ziraat Bankasına yapacağınız kredi kartı aidat iade başvuru sonrasında banka yetkilileri size kredi kartınızın Bankkart Combo olacağını söyleyeceklerdir. Ziraat Bankası’nın müşterilerine sunmuş olduğu bankkart Combo aidat iadesi isteyen kişilerin hesabına aidat ücret tutarı kadar Combo lira yükleyerek alışveriş yapabilmelerine imkan sağlamaktadır. Örneğin 4 sene boyunca Ziraat Bankası’ndan almış olduğunuz kredi kartının aidat ücretini ödediniz.

4 sene boyunca yapmış olduğunuz ödeme 200 Türk lirasıdır varsayalım. İade talebini sonrasında hesabınıza 200 Türk lirası Combo yüklenerek alışverişlerinizde ve harcamalarınız da 200 lira fazladan bir limitiniz olacaktır.

Yani Ziraat Bankası size Ödemiş olduğunuz aidat ücretini nakit olarak geri vermemektedir. Sonuç olarak ödemesini yapmış olduğunuz aidat ücretleri iadesi için internet bankacılığı, mobil bankacılık ya da şube bankacılığı üzerinden başvuru yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

8 Yorum

  1. Ziraat bankasının halen daha kart aidati kesintisi yapması talepte dezavantajli olmasına neden oluyor.

  2. Ziraatbankkart buay 49 tl.aidat üçreti kesmiş lütfen iade ediniz.Aksi taktirde kartlarımı ve hesabını kapatacağım

  3. 4446 7707 3668 2446 nolu kredi kartıma 21.03.2020 tarihinde 49.00 lira borç yazıldığını son ekstrede gördüm kesilen kart ücretinin iadesini rica ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu