Yağ Yakıcı Takviyelerin Bilinmeyen Yönleri ve Zararları

Yaz aylarının sonlarına doğru gelmiş olsak da vücut geliştirmek veya kilo verme çabalarımız asla son bulmaz. Diyet spor ve egzersiz hem zayıflamanıza yardımcı olurken hem de zayıflamadan kaynaklı ide ve göbek sarkmalarını gidermeye yardımcıdır. Ancak daha hızlı zayıflamak için yağ yakıcı takviyeler almayı tercih ederisiniz. Ama bunların sağlıklı olduğuna ne kadar eminsiniz. 

Probiyotik ve aktif kömürlerin şişkinliği yok ettiği ve ödeme savaş açarak ince bir bele sahip olmanızı ve sinbiyotik ve enzimler de v bel çevresindeki yağları yakmayı iddia ediyor. Ancak bunlar gerçek mi, nasıl etkilere sahiptir gibi sorular da halk sağlığı üzerinde cevabı net bilinmesi gereken önemli sorular haline gelmiştir. İşte yağ yakıcı besinlerin bilinmeyen yönleri ve zararları….

Dolaşım Sistemini Zayıflatıyor

Yağ yakan besin takviyeleri yan etkileri arasında sağlık açısından en tehlikeli olanı ise dolaşım sisteminin zayıflatması, kalp atışını hızlandırıp tansiyonu yükseltmesidir. Çünkü bu takviyeleri vücudunuzu ısıtıp metabolizmanızı da hızlandırarak kilo veremeyen yardımcıdır. Kilo kaybını sağlamak için daha yüksek dinlenme hızında yağ yakılmasını sağlar.

Fakat bunu yaparken kalp atışı hızını artırır ve kan basıncı hızına etki eder. Özellikle zayıf kan dolaşımına neden olduğundan dolayı kalp krizi felç ve inme hızını da artırarak insan sağlığını tehlikeye sokar. Ayrıca yağ yakıcı takviyeler içi ölümcül olabilecek bileşenler içerdiği iddia ediliyor. Zayıflama takviyeleri aynı zamanda diğer ilaçlar ile etkileşime girebilir. Bu yüzden piyasadan herhangi bir yağ yakıcı besin ya da zayıflama ürünleri alırken mutlaka doktora danışarak almanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Yaşam Tarzına Dikkat Edilmiyorsa, Bu ürünler de Net Bir Sonuç Vermez!

Eğer mevcut yan etkilerden kaçınmak için yağ yakıcı besin tavsiyeleri alırken öncesinde tüm önlemleri almanız gerekmektedir. Özellikle takviyelerin alırken etiketinde belirtilen dozdan daha fazla almamalısınız. Ayrıca diyet egzersiz ve yaşam tarzı seçimlerinizde de değişiklik yapmıyorsanız bu takviyelerin hiçbir etkisi göremezsiniz.

Gerçekten Kilo Verdiriyor Mu?

Yağ yakmaya etkili takviyeleri, kan basıncı artırıp kalp krizi ve felç gibi hayatı tehlikeye sokan hastalıklara neden olsa da bunların bazıları gerçekten kilo verdirme etkisine sahiptir. Ancak çok az yan etkileri bulunan doğal yağ yakıcı ürünlerin tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. 

Yeşil çay özü gibi doğal içerikli maddeler metabolizmanızı hızlandırıp, daha düz ve küçük bir mideye sahip olmanızı sağlar. Yağ yakma hedefinizi güçlendirmek için ebegümecini tercih edebilirsiniz. Bu doğal ürünlerin daha az yan etkileri bulunsa da diyet ve egzersizi asla geçemezler.

Hedefiniz sağlıklı yağ yakmaktan yana ise diyet ve egzersizi yapmak bol bol su içmek, yüksek şekerli ve kalorili gıdalardan uzak durmak daha doğru bir seçenek olacaktır. Yağ yakmak için kısa yollar arayışı içerisindeyseniz, diyet ve egzersiz yapmayı alışkanlık haline getirmiyorsanız bu yağ yakıcı takviyeleri hiçbiri başlı başına yeterli olmamaktadır.

Söz konusu sağlıklı zayıflamak ise hemen kısa yola güvenmek ve kulaktan dolma bilgiler ile önüne gelen tüm takviyeleri kullanmak sağlığınız açısından pek doğru değildir. Diyet ve egzersiz ile hedefinizdeki kiloya ve vücuda daha kısa sürede ve sağlıklı bir şekilde kalıcı olarak sahip olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu