TikTok Para Kazanma Yolları ve Şartları 2023

Son yıllarda hızla popülerlik kazanan TikTok sosyal medya platformu oldukça yeni ve ilgi çekici bir platform. Hem Android hem de İOS platformlarında aktif olarak indirilebilen TikTok uygulaması aracılığı ile para kazanan bir kitle de mevcut. Youtube, Instagram gibi platformlara göre çok daha yeni olması nedeni ile para kazanma imkanları daha çok olan TikTok hakkında en çok araştırılan konu hakkında konuşalım

TikTok ilk piyasaya sürüldüğü zaman Music.Ly uygulaması adında hizmet vermekteydi. Çin merkezli bir hizmet olan Music.ly daha sonra adını TikTok olarak güncelledi ve reklamlarını yeni marka görünümü ile yapmaya başladı. TikTok özellikle yeni bir sosyal medya platformu olması nedeni ile para kazanmak isteyenlerin ilgi odağı olmakta.

TikTok bir sosyal medya platformu olduğu için para kazanmak için ilk adımda kaliteli ve fazla içerik sahibi olunmalı ve beraberinde takipçi sayınızı arttırmalısınız. TikTok Takipçi kazanmak için aktif olarak sürekli içerik üretiyor ve içeriklerinizin kaliteli olması lazım, kaliteli içerikler sizi her zaman üst seviyelere taşıyacaktır.

Buda sizlerin keşfete düşme oranınızı fazlasıyla arttıracaktır. Keşfete düşmek demek takipçi kazanım oranınızın bir hayli fazla artması ve yavaş yavaş ünlü olmanızı sağlayacaktır. Ve bunlar TikTok üzerinden para kazanabilmenizi fazlasıyla sağlayacaktır.

TikTok Para Hesaplama Nasıl Yapılır?

TikTok temelde büyük takipçi kitlesine sahip kişilerin para kazanma yoluna gittiği bir uygulamadır. TikTok para hesaplama işlemi ise TikTok uygulaması üzerinden ne kadar para kazandığınızı ölçmek için kullanılan bir işlemdir.

TikTok hesabınızı TikTok para hesaplama sitelerinden birine senkronize ederek hesabınızın güncel durumunu, takipçi sayınızın artıp artmadığını ve gönderilerinizin ne kadar para kazanabilecek durumda olduğunu görebilirsiniz.

TikTok hesabınız varsa ve ne kadar para kazandığınızı görmek istiyorsanız size kapsamlı bilgi verebilecek olan takipçi kitleniz hakkında doğru bilgiye sahip olursanız video içeriklerinizi de o doğrultuda yönlendirebilir ve daha fazla para kazanabilirsiniz.

İnfluencer Marketing Hub sayesinde içeriklerinizi rastgele değil hedef kitlenize göre oluşturabilirsiniz. TikTok hesabınızı büyütmek için ihtiyacınız olan tek şey doğru bir analiz. En doğru analiz beraberinde sağlıklı içerikleri de getirir. Hedef kitlenizi ve takipçilerinizin yaş aralığını öğrenin. Hedef kitlenize uygun içerikler hazırlayarak takipçi sayınızı arttırabilir ve takipçileriniz tarafından aktif olarak takip edilen bir TikToker olabilirsiniz.

Tiktok Para Kazanma Yolları
Tiktok Para Kazanma Yolları

TikTok En Çok Para Kazananlar Listesi

TikTok üzerinden para kazanan birçok kullanıcı bulunmakta. Peki Tik Tok en çok para kazananlar kimlerdir? Son zamanlarda çok merak edilen konulardan biri de TikTok en çok para kazananlar listesidir. TikTok üzerinden en çok parayı kazanan kullanıcıların takipçi sayıları ile ölçüldüğü bilinmekte. İşte reklam vererek TikTok en çok para kazananlar listesi 2023 verileri;

 • @LORENGRAY – 35.4M Takipçi
 • @BABYARIEL – 30M Takipçi
 • @ZACHKING – 28M Takipçi
 • @KRISTENHANCHER – 23.1M Takipçi
 • @JACOBSARTORIUS – 21.6M Takipçi
 • @GILMHERCROES – 21.5M Takipçi
 • @FLIGHTHOUSE – 21.3M Takipçi
 • @JAYDENCROES – 19M Takipçi
 • @DOBRETWINS – 18.5M Takipçi
 • @CAMERONDALLAS – 17.9M Takipçi

TikTok en çok para kazananlar listesi 2023 yılında sürekli güncellenmektedir ancak liste genel hatları ile bu 10 fenomen arasında sıra değişikliği ile güncellenmektedir. TikTok fenomenlerinin en çok yaptıkları şey ise aktif olmak. Aktif bir kullanıcı olmadıktan sonra fenomen olmanız bir hayli zor desek yanlış olmaz.

TikTok Sponsor ile Para Kazanma

TikTok Sponsor bulma birçok kişinin para kazanmak için kullandığı yöntemlerden biridir. Para kazanmak için kullanılan en büyük yöntemlerden biri olan sponsor bulma zannedildiği kadar basit değildir. Sponsorlar TikTok kullanıcılarına kendi reklamlarını yapmaları için iş teklif eder. Sponsor bulmak için takipçi kitlenizin sponsorunuzun hedef kitlesi ile aynı olması gerekir. Böylece sponsor tarafından tercih edilen olabilirsiniz.

 • Sponsorlar büyük takip kitlesi olan aktif TikTok kullanıcılarını tercih eder.
 • Böylece sponsorun ürünleri çok daha fazla kişi tarafından görülür.
 • Asıl amacı sponsorun markasını tanıtmaktır. Bunu yapmak için sizin takipçi kitlenizi kullanır.
 • Sponsor bulmak için önce TikTok dünyasında ünlü olmanız gerekir.

TikTok Marka ve e-Ticaret Reklamları ile Para Kazanma

TikTok üzerinden marka ve e-ticaret reklamları yapmanın birden fazla yolu bulunmaktadır. Son zamanlarda gittikçe ünlenen TikTok uygulamasının bir hayli kullanıcısı olması marka sahiplerini reklam yapmak için TikTok uygulamasını kullanmaya itmekte.

TikTok marka ve e-ticaret reklamları daha çok reklam yapmak isteyen firmalar tarafından sıklıkla sorulmakta. TikTok üzerinden marka ve e-ticaret reklamları yapmak istiyorsanız öncelikle hedef kitlenizin takip ettiği TikTok kullanıcılarını tespit etmeniz gerekecektir. Aynı zamanda tespit ettiğiniz TikTok kullanıcılarının ne kadar takipçisi olduğuna da dikkat etmeniz gerekir.

Reklam vermek istediğiniz kullanıcının ne kadar çok aktif takipçisi olursa o kadar çok reklam yapma şansı kazanırsınız demektir. Reklam kapasitesi yüksek olan kullanıcılar aracılığı ile markanızın reklamını yapabilirsiniz. Reklam yapmak için farklı yollar deneyebilirsiniz.

Reklam yapmanın en kolay ve sık kullanılan yolu TikTok kullanıcısına markanızın ürünlerini kullandırtmak olacaktır. Örneğin bir giyim markası sahibi iseniz, markanızın kıyafetlerinden oluşan bir takımı TikTok fenomeni olan kullanıcıya giymesi için teklif edebilirsiniz.

Kullanıcı ile anlaştıktan sonra ürünlerinizi arka planda da gösterebilirsiniz. Eğer markanız bu tarz bir ürün grubundan değil de hizmet üzerine kurulu ise TikTok fenomeninden sizin reklamınızı sözlü olarak yapmasını isteyebilirsiniz. Bu tarz kullanıcıların önerileri de takipçileri tarafından bir hayli değerli görülmektedir.

TikTok Eşya Satma ile Para Kazanma

TikTok üzerinden doğrudan eşya satışı için tanıtım yapılması pek tasvip edilmemektedir. Bununla birlikte fenomenler tarafından reklamı yapılan eşyaların takipçiler tarafından sıklıkla satın alındığı veya izlendiği de bilinmekte.

TikTok üzerinden eşya satmak istiyorsanız öncelikle takipçi sayınızı yükseltmeniz gerekecektir. Takipçi sayınızı yükselttikten sonra eşyalarınızı videolar çekerken görünür bir yere koyabilir veya videoların arasında fazla üzerine düşmeden eşyalarınızı kullanabilirsiniz.

TikTok reklam ve satış işlemleri için tasarlanmış bir platform değildir. Ancak platformun popüler hale gelmesi ve birçok kişi tarafından kullanılması sponsorların ve reklam yapmak isteyenlerin dikkatini çekmiştir. Böylece TikTok üzerinden eşya satma, reklam yapma yolları aranmaya başlandı. TikTok kullanarak doğrudan reklam yapmak birçok kişinin hesabınızı şikâyet etmesine neden olabilir. Bu nedenle reklam yaparken dikkatli olmakta fayda var.

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu