Telefonda Yer Açma Taktikleri 2023

Telefonda yer açmak için telefonunuzda çok fazla kullanmadığınız uygulamaları silmekle başlayabilirsiniz. Genelde bu yöntem kullanılmak istenmeyebiliyor. Bunun yerine kullandığınız uygulamaların daha az yer kaplayan uygulama versiyonlarını bularak onları kullanabilirsiniz.

Böylece hem aynı hizmetten yararlanmış olacaksınız, hem de telefonunuzda yer açılmış olacaktır. Ayrıca kullandığınız telefona göre değişmekle birlikte her telefonun kendine göre sisteminde bulunan uygulamalar vardır.

Bu uygulamaları silmeye çalışsanız dahi silinmezler. Fakat depolamayı azaltabilmek adına bu uygulamaları uygulama kısmında bulup devre dışı bırak seçeneğiyle neredeyse silmiş kadar olabilirsiniz. Böylece artık telefonunuzda daha az yer kaplamış olacaklar.

Yeterli Alan Yok Problemi Nasıl Giderilir?

Bunu gidermek için illaki bir şeyler silmek gerekmektedir. Üsttede bahsettiğim gibi öncelikle daha az yer kaplayan uygulamaları tercih edebilirsiniz. Ardından çekilen fotoğraflardan bir şeyler silebilirsiniz. Bunu yaparken kendi fotoğraflarınızı silmek tabii ki istemezsiniz. Bunun için aynı olan fotoğrafları ve bulanık fotoğrafları silebilirsiniz.

Bunun dışında telefonda en çok yer kaplayan şeylerden biri de videolardır. Telefonunuzda bulunan videoları bilgisayarınıza atarak telefonunuzdan silebilirsiniz. Böylece telefonunuzda ciddi derecede yer açılmış olacaktır. Telefonunuzda tüm bunları yaptığınız ve yer açtığınız halde bu bildirimden kurtulamıyorsanız telefonu yeniden başlamanız gerekmektedir. Çünkü telefon uygulamaların silindiğini göremiyor olabilir. Yeniden başlattığınızda yüksek ihtimalle telefonunuzdaki sorun da çözülmüş olacaktır.

Telefonda Yer Açmak Zararlımı?

Telefonda yer açmanın hiçbir zararı yoktur. Ancak telefonda yer açabilmek adına indirilen uygulamalar eğer zararlıysa bunlar telefona zarar verebilmektedir. Bunun dışında başka bir sorun teşkil etmemektedir.

Telefondan Bir Şey Silmeden Yer Açma

Telefondan bir şey silmeden yer açmak gibi bir durum söz konusu olamaz. Lakin çoğu kişinin bilmediği bir yöntem bulunmakta. Telefonlar dosya yöneticisinde birçok kullanılmayan, ya da önceden kullanılıp silinmiş her türlü uygulamanın ve fotoğrafın kaydını tutmaktadır. Bu WhatsApp görüntülerinize kadar geçerli bir durumdur.

Örneğin çok önceden attığınız videolar, ses kayıtları ve görseller burada hala bulunuyor olabilir. Bu yüzden bunları tek tek seçerek eski tüm kayıtları silebilirsiniz. Aynı zamanda burada bulunan boş dosyaları da silmek telefonunuzda ciddi bir yer açılmasını sağlayacaktır. Bunu yaparken dikkat edilmesi gereken tek nokta seçilen klasörlerin içerisinde hala kullanılan bir şey olmaması.

Bu yüzden direkt bir klasörü silmek yerine içeriğini kontrol ederek temizleme yapmalısınız. Bu klasörleri anlamak çok da zor bir yöntem değildir. Klasörlerin isimleri genellikle camera, indirilenler, WhatsApp, DCIM ve telefonunuzda indirilmiş olan uygulamaların isimlerinden oluşabilmektedir. İndirilenlerin içerisinde Google üzerinden tek seferlik indirdiğiniz pdfler birikmektedir. Bu pdfleri silerek çok fazla yer açabilirsiniz.

DCIM klasöründe ise sistemle ilgili şeyler bulunduğu için bunu tek tek kontrol etmeniz gerekir. WhatsApp’ta silebileceğiniz en kolay şey ise audio şeklinde yazılan ses kayıtlarıdır. Aynı zamanda içerisinde atılan videolar, fotoğraflar hatta sizin ayrı ayrı kişilere attığınız tüm görseller ayrı ayrı da klasör haline getirilmektedir.

Bu yüzden bunları tek tek temizleyebilirsiniz. Bunun dışında uygulamalar özellikle de oyunlar telefona görsel indiriyorlar. Bu durum çocuk oyunlarda daha çok olmaktadır. Örneğin oynadığınız oyun karakterin fotoğrafları gibi. Bunları da temizleyerek telefonunuzda bolca yer açabilirsiniz.

Telefonda Yer Açma Hilesi

Telefonda yer açma tarzı program hilesi sitemizde bir apk tarzı uygulama bulunmaktadır. Fakat üstte bahsettiğim gibi dosya yöneticisini temizleyerek telefonunuzda kullandığınız hiçbir uygulamayı ya da görseli silmeden yer açabilirsiniz. 

Telefonda Yer Açma Uygulaması

Telefonda yer açma uygulaması direkt olarak tek başına bir işe yaramamaktadır. Telefonda herhangi bir şey silinmeden yer açılmaz demiştik. Telefonunuzda yer açmaktan ziyade hızlanmasını sağlayan uygulamalar mevcuttur. Bunlar depolamanızdaki gereksiz olarak görülen veya çok yer kaplayan uygulamaları, görselleri vb. şeyleri tespit ederek silmenizi yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda telefonunuzun hızlanmasını da sağladığı için oldukça yararlı uygulamalardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu