İphone Telefon Çalarken Flaş Yanıp Sönmesi Nasıl Yapılır 2023

Pek çok Iphone kullanıcısı telefon çalarken flaşın yanıp sönmesinin nasıl açılıp nasıl kapatıldığı hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Cihaz sahiplerinin özellikle İphone kilit şifresi aktif olduğu zamanlarda işine yarayan bu özellik bazı kişiler için hayat kurtarıcı olmaktadır. Bu yazıda bu konu detaylıca ele alınmıştır.

İphone Telefon Çalarken Flaş Kapaması Nasıl Yapılır?

Bu başlıkta Iphone telefon çalarken flaş kapaması nasıl yapılır? Sorusu ele alınmıştır.

Bunun için aşağıdaki adımlar izlenmelidir.

 • Ayarlar bölümünü açın
 • Erişilebilirlik’i seçin
 • Ses/Görsel’i seçin
 • Uyarılar için LED flaş seçeneğini kapatın. Böylece telefon çaldığında veya bir bildirim aldığınızda arka ışık yanıp sönmeyecektir

İphone Telefon Çalarken Flaş Yanıp Sönmesi Flaşa Zarar Verir mi?

Bir başka merak edilen konular arasında da ‘‘Iphone telefon çalarken flaş yanıp sönmesi flaşa zarar verir mi?’’ Sorusudur.

Iphone modellerinde telefon çalarken flaşın yanıp sönmesinin flaşa herhangi bir zararı yoktur. Dolayısıyla endişe edecek bir durum yoktur.

İphone Flaş Çalışmıyor

Iphone flaş çalışmıyor sorununun çözümünü bu başlık altında bulabilirsiniz.

İlk olarak, LED flaşı ve kamera lensini hiçbir şeyin engellemediğinden emin olun. Bazı durumlarda, kameranızın flaşı siz fark etmeden engellenebilir. Ayrıca, telefonda yer alan el fenerini açmayı deneyin. Flaş hala çalışmıyorsa, diğer adımlara geçin.

 • Erişilebilirlik ayarlarına gidin ve bu bölümde LED Flaşın açık olduğundan emin olun
 • Rahatsız Etme (DND) modu açıksa kapatın
 • Kamera uygulamasını kapatın
 • Cihazı soğumaya bırakın
 • Düşük güç modunu kapatın

İphone Flaş Etkinleştirme

Bu başlıkta Iphone flaş etkinleştirme hakkında bilgi verilmiştir.

iPhone veya iPad’inizin arkasında, kamera merceğinin yanında bulunan LED flaş, cihazınız kilitliyken bir bildirim aldığınızda yanıp sönebilir. Bu, sesli uyarıları kaçırmak istemeyen kişiler için faydalı olabilir.

Bildirimler İçin LED Flaş’ı Açma

 • Ayarlar uygulamasını açın ve Erişilebilirlik > Ses/Görsel’e dokunun
 • Uyarılar için LED flaşı etkinleştirin

İphone Flaş Göze Zarar Verir mi?

Bu başlıkta ‘‘Iphone flaş göze zarar verir mi?’’ sorusunun cevabı verilmiştir.

Flaş körlüğü, güçlü yanıp sönen ışıklara maruz kalmanın neden olduğu geçici veya kalıcı bir görme bozukluğudur. Körlük, gözün retinasını aşırı doyuran parlak ışığa çok kısa süre maruz kalmaktan kaynaklanır. Askeri operasyonlarda kullanılan ve çok parlak ve çok yönlü ışık patlaması üreten flaş bombaları ve şok bombaları flaş körlüğüne neden olacak şekilde tasarlanmıştır.

Flaş körlüğünün en bariz örneği fotoğraf makinesidir. Fotoğrafınız karanlıkta çekildiyse, doğrudan gözünüze gelen flaş geçici görme kaybına (görme kaybı, görüş değişiklikleri, bulanıklık) neden olur. Birkaç saniye süren bu algı aslında geçici körlüğün bir etkisidir.

Ölümcül olmayan silah çeşitleri olan flaş cihazları veya kamaştırıcılar, görsel performansı önemli ölçüde azaltmak için yeterli olan 1 ila 10 milyon kandela yoğunluğuna ulaşır. Tek yönlü ışık üreten yüksek güçlü lazer silahları, bu seviyelerin üzerindeki aydınlatma seviyelerine ulaşır.

Parlak ışık göze çarptığında ani görme kaybı meydana gelir ve iyileşmesi zaman alır. Havacılıkta, lazer işaretçilerin ve parlak projektörlerin kullanımı görme performansını olumsuz etkilediği için bu konuda bazı sınırlamalar vardır.

Gözün retinasında ağrı reseptörü olmamasına rağmen, parlak ışık stresi artırabilir ve psikolojik acı hissine neden olabilir. Parlak ışığa maruz kalındığında oryantasyon bozukluğu, baş dönmesi ve mide bulantısı gibi etkiler de ortaya çıkabilir. Bu tür etkiler genellikle kısa bir süre sonra dağılır.

Parlak ışık sadece insan görüşünü bozmakla kalmaz, aynı zamanda gece görüş sistemlerini devre dışı bırakmak için de kullanılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu