Halk Bank Paraf Card Aidat Ücretleri ve Aidatı İade Alma 2023

Paraf kart, Halk Bank tarafından müşterilerine sunulan ayrıcalıklı ve özel bir kredi kartıdır. 3 ana başlık altında müşteri kitlesine özel olarak verilen her bir kredi kartının yıllık aidat ücretleri farklılık göstermektedir. Paraf Kredi Kartı 2023 Yılı Aidat Ücretleri konusunda bilgi almak için size küçük bir liste halinde aidat ücretlerini listeleyeceğiz. Listeye bakmak gerekirse;

Paraf Card Aidat Ücretleri

 • Paraf Klasik – 29 TL
 • Paraf Gold – 47,50 TL
 • Paraf Platin – 75 TL
 • Paraf Business – 75 TL
 • Parafly
 • ParaFree
 • ParafSanal

Olarak çeşitlendirilmektedir. Bu kartlar için yıllık ücret bedeli alınmaktadır. Bu ücret bedeli aidat olarak geçmektedir. Eğer sizde paraf card alacaksanız yıllık aidat ücreti sizden istenecektir. Paraf Kart ile resmi bilgilerde her kartın aidat ücreti belirlenmiştir. Bu ücretlere %5 oranında BSMV tahsil edilmektedir. Fiyatlara bakacak olursak;

Paraf Klasik kart almak isteyen bir kişi yıllık 29 TL hizmet ücreti ödeyecektir. Paraf Gold kartını tercih edenler 47.50 TL, Paraf Platin kartını alanlar 75 TL ve Paraf Business kart alanlar ise 75 TL yıllık aidat ödemesi gerekmektedir.

Eğer aldığınız kartın yanında ek kart almak isterseniz Paraf Klasik için 16 TL, Para Gold için 26 TL, Paraf Platin için 41 TL ve Paraf Business için 75 TL ödenmesi gerekmektedir.

Bu Şekilde yıllık ücret bedeli bulunmaktadır. Birçok müşteri bu ücretlerden habersiz olarak kart onayı vermektedir. Harcama ekstrelerinde gözükmeyen bu gider yılda bir seferliğine mahsus olmak üzere hesabınızdaki paradan tahsil edilir.

Parafly kartı ise yurt dışına sık sık çıkan halk bank müşterileri için üretilmiş olan bir kredi kartıdır. Bu kart ile dünyanın her yerinde alışveriş yapabilirsiniz. Yine aynı müşteri kitlesi için daha fazla limit daha fazla özellikler için Parafly Platin kart üretilmiştir.

Parafree kartı ise yurt içi ve yurt dışında yaşayan öğrenciler içindir. Eğer İnternet üzerinden sık sık alışveriş yapıyorsanız Paraf Sanal kart alarak güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Ücretsiz kredi kartı ise belirli şartları taşıyan Halk Bank müşterilerine sunulmuş olan bir kredi kartıdır.

Eğer paranızın nereye gittiğini sonradan öğrendiyseniz ve aidatı geri almak istiyorsanız. Bunun için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

Paraf Card Aidatı Nasıl Geri Alınır?

Paraf Cardınız için sizden tahsil edilen aidat tutarlarını geriye dönük alabilmek için uygulayabileceğiniz birkaç farklı başvuru adımı bulunmaktadır. Bu adımlardan birincisi bankaya internet aracılığı ile ulaşmaktır.

Paraf Card resmi sitesinde yer alan iletişim formu kısmından başvuru yapabilirsiniz. Eğer bu kısımdan sonuç alamazsanız sosyal ağ sitelerinde yer alan resmi hesaplara yazarak işlem başlatabilirsiniz. Bu adımlardan sonuç alamazsanız eğer;

Halk Bank müşteri hizmetlerinin numarası 444 0 400’dür. Bu numarayı arayarak müşteri hizmetlerinde aidat bedelinin hesabınıza geri yatırılmasını talep edin.

Bu talebinizi genellikle kartı 1 yıl boyunca açık tutma sözü ile iptal etmektedirler. Eğer bu şekil bir teklif ile karşılaşmaz ve aidatınız iptal edilmezse son iş olarak Tüketici Hakem Heyetine itiraz dilekçesi yazarak aidat iadesi konusunda süreci başlatabilirsiniz. İtirazınız gereği emsal olarak kabul edilen karar sonucunda Tüketici Hakem Heyeti sizin lehinize karar verecektir.

Verilen karar sonucunda 1 ile 3 ay arasında aidat tutarının tamamı hesabınıza yatırılır. Bu şekilde en fazla 10 yıla kadar dönük olacak şekilde yatırdığınız tüm aidat ücretlerini geri alabilir ve kartınızdaki aidat ücretlerinin kalkmasını sağlayabilirsiniz.

Paraf Ticari Kartlar Nedir?

Halk Bank iş yeri ve kobi sahibi müşterilerine yönelik 3 kart çıkarmıştır. Bunlar sırasıyla;

 • Paraf Esnaf
 • Paraf Kobi
 • Paraf Business

Olacak şekilde 3 tanedir. Paraf Esnaf kartı işletme sahibi olan esnaflar için çek, senet işlemleri, limit düzenleme, mal ve hizmet alımlarını gerçekleştirebilmeleri için üretilmiş olan bir karttır.

Paraf Kobi ise esnaf işletmesinden daha büyük genellikle orta ölçekli işletmeler için üretmiş olduğu bir kredi kartıdır. Bu karta sahip olan kobi sahipleri limit düzenleme, taksitlendirme, vadeli işlemler yapmaktadır.

Paraf Kart Kampanyaları Nedir?

Paraf Card normal kredi kartının yapabildiği tüm işlemlere yetkinlik göstermektedir. Para çekme, para transferi, fatura ödeme, taksitlendirme gibi seçeneklerinin yanında lokal bazlı hizmetleri ile ön plana çıkmaktadır.

Örneğin tek seferde 150 TL ve üstü alışveriş yaptığınız zaman İspark otoparklarında ücretsiz olarak arabanızı park edebilmektesiniz. Eğer borcunuz varsa borcunuzu taksitlendirebilir ya da yaptığınız peşin harcamaları sonraki dönemlerde taksitlendirerek ödeme seçeneğine sahipsiniz.

Cumartesi günleri insanların tatilin günü olan Pazar gününe rahat bir şekilde girebilmek için dışarıda aktivite yaptığı gündür. Eğer paraf card sahibiyseniz cumartesi günü tüm restoranlarda yediğiniz yemekler indirimli olur.

Ayrıca kart üzerinden İstanbul ve Ankara havalimanlarında ücretsiz lounge imkanlarından yararlanabilirsiniz. Kartlar 3D Secure güvenlik sistemine sahip olup fonlarınızı güvenli bir şekilde yönetebilirsiniz.

Sizler de bütün bunlar ile birlikte en uygun şekildeki Halk Bank Paraf kartlardan herhangi birisini tercih edebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu konuda da destek almak için en uygun, ideal yerlerden birisi direkt olarak Halk Bank şubesine gitmek ve sonrasında da belirtildiği üzere en ideal şekildeki hizmetlerden faydalanmak olacaktır denilebilir.

6 Yorum

 1. merhaba halkbank kredi kartı aidat geri iadesi için başvurdum bana böyle bir mesaj yolladılar bu yasanın geçerliliği var mı acaba yardımcı olurmusunuz
  (03.10.2014 tarih, 29138 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Finansal Tüketicilerden Alınacak ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin; 6/1 Maddesine istinaden Bankamız, Paraf ve Parafly kredi kartlarından yıllık kredi kartı ücreti almaktadır.)

 2. Mayıs ayında kredi kartımdan 39tl aidat üçreti kesilmiş bu paranın şahsıma iade edilmesini talep ediyorum.

 3. 02-10-2019 Ekim ayında 64 TL kart aidat ücreti kesilmiştir.Kesilen bu miktarın kartımın hesabına iadesini arz ederim.

 4. kart aidatı yok dendi ama bu ayki ekstremde maalesef kart aidatı işlenmiş tüm alış verişlerim bu kart üzerinden yaptığım halde iadesini rica ediyorum bir devlet bankası olmasından dolayı.

  1. Mehmet bey bankalar size kartı verene kadar herşeyi söylerler efendim aidatta almazlar kesintilerde yapmazlar yeter ki siz kartı bir alın elinize bu tip şeylerle bir daha karşılaşmak istemiyorsanız buyrun buradaki linkden En Para Aidat Veren Kredi Kartı en paranın sizlerden aidat yerine size yıllık 100 tl hediye eden kredi kartını incelemenizi tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu