Hediyelik Eşya Dükkanı Açma Maliyeti, İşlemleri ve Kazancı

Hediyelik eşya dükkanı açmak için gerekli olan para 40.000 TL ile 200.000 TL arasında değişebilir. Bunun bu kadar değişken olmasının sebebi ise açacağınız hediyelik eşya dükkanının ucuzluğuna ve satmak istediğiniz yere göre değişmesi. Örneğin İstanbul için örnek verirsek, Taksim gibi oldukça turistik ve işlek bir yerde hediyelik eşya dükkanı açarsanız satacağınız ürünlerin de kalitesinin ve çeşitliliğinin fazla olması gerektiği için daha fazla harcama yaptığınız gibi çok daha fazla para kazanacaksınız.

Ama herhangi bir semtte açacağınız dükkanın hediyelik eşya dükkanından çok ucuzlukçu adı altında anılan bir dükkana dönüşme imkanı da mevcut. Buraya getireceğiniz ürünler de farklılık göstereceğiniz gelirleriniz ve giderleriniz tamamen farklı olacaktır.

Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak Mantıklı ve Karlı Mıdır?

Hediyelik eşya dükkanı açmak çeşitlilik açısından oldukça karlı olabilmektedir. Ayrıca yukarı da bahsettiğimiz üzere gerçekten turistik bir yerde açarsanız çok daha fazla paralar kazanabilir ve kar elde edebilirsiniz. Bu yüzden anlaşacağınız ve ürün getireceğiniz yerler oldukça önemlidir. Eğer kaliteli ürünler satarsanız daha çok müşteri çekebilir daha iyi paralar kazanabilirsiniz.

Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak İçin Ne Kadar Para Gerekli ve Aylık Kazancı Nedir?

Hediyelik eşya dükkanı açmak için gerekli olan para yukarıda da bahsettiğimiz gibi 40.000 TL ile 200.000 TL gibi fazla bir oranın mevcut olması sizin açacağınız dükkanın türüne göre ve getireceğiniz malzemelere göre değişmektedir.

Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak İçin İlk Önce Nereye Başvurmak Gerekir?

Hediyelik eşya dükkanı açmak için öncelikle belediyeye başvurup tebliğ vermelisiniz. Dükkanınızı yasal hale getirdikten sonra ise hediyelik eşyaları temin edebilmek için kendinize toptan ürün almak, düzgün bir toptancı bulup orayla anlaşma yapmanız gerekir. Anlaşma yapacağınız yer birden fazla olabilir.

Hediyelik eşya dükkanı çeşitlilik açısından oldukça fazla ürün satabileceğiniz bir dükkan bu yüzden çeşitlilik olacaktır. Ayrıca ürünleri daha da özelleştirmek adına el yapımı ürünler satabilirsiniz. Bunun içinde bu ürünleri sizin için hazırlayacak insanlarla anlaşmış olmanız gerekir.

Tabii ki el yapımı olan ürünler daha fazla emek gerektirdiği için daha yüksek fiyatlarla satış yapmalısınız. Bunun içinde dükkan açmak istediğiniz yerin refah düzeyininde sizin ürünlerinize uygun olması gerekir. Aksi halde satış yapmakta zorlanmış olursunuz. O yüzden sizin açacağınız hediyelik eşya dükkanındaki ürünlerin açtığınız yere de uyum sağlaması adına uygun şeyler seçmelisiniz.

Hediyelik Eşya Dükkanı Açma Ruhsatı Almak Gerekli Belge ve Evraklar Nelerdir?

Hediyelik eşya dükkanı açmak için ve bunun ruhsatını açmak için belediyeye bu dükkanı açmak istediğinize dair bir tebliğ vermelisiniz.

Onlar da sizden gerekli olan belgeleri istedikten ve sizin güvenilirliğinizden emin olduktan sonra size bu ruhsatı vereceklerdir. Gerekli olan evraklar ise sizin açtığınız yere ve getirdiğiniz malzemelere, başvurduğunuz yere göre değişir. Bunu tebliğ verdikten sonra detaylı olarak öğrenebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu