Halkbank EFT Saatleri, Ücretleri, Limitleri ve İptali 2023

Halkbank ülkemizde en sık tercih edilen devlet bankalarından bir tanesidir. Bunun nedeni maaş hesabı olarak sık kullanılması, emeklilere ve çalışanlara özel promosyon kullanımlarının fazla olmasıdır. Bu nedenle de Halkbank’ı kullanan müşteriler de Halkbank EFT yapmak isteyen müşteriler de oldukça fazladır.

Devlet kurumları ve birçok özel sektör maaşlı çalışanı genellikle Halkbank’ı tercih etmektedir. Bu sayede de Halkbank finansal işlemler içinde en çok payı kapsayan yere sahiptir. Halkbank EFT işlemleri ile birlikte kullanıcılar hem kendi bankalar arası hesaplarına hem de başka kişilerin başka banka hesaplarına para transferini sağlamaktadır.

Bu yazımızda Halkbank EFT saatleri ve Halkbank EFT ücretleri hakkında bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca Halkbank EFT işlemlerini nasıl yapacağınız ve banka hesabına geçiş süresi hakkında detaylı bilgi öğrenebilirsiniz. Sizler de Halkbank müşterisi iseniz ve Halkbank EFT konusunda bilgiye ihtiyacınız var ise yazımızdan her zaman yararlanabilirsiniz.

Halkbank EFT Saati 2023

Halkbank EFT işlemleri, Halkbank’ ta hesabı bulunan müşterilerin başka bankalara para transferi sağlaması ile ya da başka bankalardan gelen para transferleri ile mümkün olmaktadır.

Halkbank EFT işlemlerinin belirli bir saati ve belirli bir hesaba aktarım süresi bulunmaktadır. Ayrıca hesap içerisinde yatırılan para transferine uygun şekilde ücret belirlemesi yapılmaktadır.

Halkbank EFT saatleri 2023 yılı itibari ile yeni güncellemeye bağlı olarak 08.00 ile 16.30 arasında gerçekleşmektedir. 16.30 sonrasında yapılan EFT işlemi bir sonraki iş gününe ertelenmektedir. Hafta içi ve tatil olmayan iş günlerinde bu zaman aralığı içerisinde yapılan EFT işlemlerinin başka bankanın da trafik yoğunluğuna bağlı olarak hesabın para aktarmaya bağlı şekilde minimum 5 dakika maksimum 30 dakika olarak transferi mümkündür.

Bu nedenle en son EFT saati 16.30 olarak belirlenmiştir. 16.30 da yapılan bir EFT nin 17.00 a kadar diğer hesaba geçmesi için diğer bankaların erken EFT saati denilen zamanında Halkbank kendi EFT saatini kapatmaktadır. Havale işlemleri 7/24 yapılabilirken ve anında para transferi sağlanabilirken; EFT işlemlerinin yalnızca hafta içi ve iş günü belirli zaman aralıklarında olmasına dikkat edilmelidir.

Halkbank EFT ücreti 2023 

Ortalama 7 TL değerinde yatırılan EFT tutarının ücret kesintisi bulunmaktadır. Bu ücret kesintisi mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden oluşmaktadır. Şube aracılığı ile EFT işlemi yapmak isteyen kişilerden yatırılan tutara bağlı olarak minimum 30 TL ve buna bağlı kademeli artış şeklinde banka EFT ücreti kesintisi yapılmaktadır. Halkbank maaşlı müşterilerinden hiçbir şekilde EFT kesintisi almamaktadır.

Halkbank EFT Saat Kaçta Hesaba Geçer?

Halkbank EFT saat kaçta hesaba geçer konusunda arama yapıyorsanız, yatırdığınız zaman dilimine bakmalısınız. 8.00 ile 16.30 saatleri arasında yapılan EFT işlemleri ile birlikte, Halkbank EFT saatleri hesaba maksimum yarım saat sonra geçecektir.

EFT Yaptım, Ne Zaman Hesaba Geçer?

Halkbank EFT işlemi yapıldığı zaman saat kaçta hesaba geçtiğini merak eden kişiler aslında bunun biraz da EFT yapılan banka ile ilgili olduğunu bilmelidir. Normal şartlarda 5 dakika ile 30 dakika arasında yapılan EFT işlemleri geçmektedir. Ancak yatırılan bankanın işlem trafiği de bu sürenin uzamasına etki edebilmektedir.

Halk Bankası EFT Sorgulama

Halk Bankası EFT sorgulama işlemi internet bankacılığı, telefon bankacılığı, şube, mobil bankacılık ve ATM üzerinden sorgulanabilmektedir. Bunun için her EFT işleminde sizlere bir adet referans numarası verilecektir. Referans numarasını ilgili kanal aracılığı ile girerek Halkbank EFT sorgulama işlemini anında gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Hesabımdan Gönderdiğim EFT Neden Ulaşmadı?

Halkbank hesabınızdan EFT işlemi yaptığınız zaman bu EFT nin diğer banka hesabına geçiş yapmadığını fark ettiğinizde referans numarası ile Halkbank EFT sorgulama yapmalısınız. Bu sayede Halkbank EFT işlemlerinde yanlış bir banka hesabı yanlış bir IBAN ile başka bankaya transfer gerçekleştirmiş olabilirsiniz.

EFT işlemi yaptığınız saatler, EFT zaman aralığına uymuyor ise, işleminiz beklemeye alınmış olabilir. Bu nedenle EFT işlem sorgulamayı sizler de gerçekleştirerek kolay bir şekilde EFT nizin durumunu öğrenebilirsiniz.

bankaların eft saat ücretleri

Halk Bank EFT İptal Etme İşlemi

Halkbank EFT iptal etme işlemi ancak yanlış bir IBAN a gönderildiği zaman gerçekleşebilmektedir. Bunun için Halkbank banka personeli ile şube aracılığı ya da telefon bankacılığı ile müşteri hizmetlerine bağlanıp durumu izah etmelisiniz. Ardından banka yetkilileri EFT nin yatmış olduğu hesap sahibi ile ve bankaları ile iletişime geçerek yatırılan EFT ni1n geri iadesini istemektedir. Bu işlem ortalama bir iş günü içerisinde düzenlenmektedir.

Halkbank Günlük EFT Limiti

Halkbank günlük EFT limiti, bir kişinin EFT yolu ile Halk Bankasından başka bir bankaya yapmış olduğu para transferinin maksimum düzeyini ifade etmektedir. Bu sayede EFT işlemlerinin de belirli bir limit aralığı bulunmaktadır. Halkbank EFT limitleri her yıl güncellenmektedir. Bu nedenle de yeni yıl ile birlikte bankaların EFT saatleri ve EFT ücretleri de merak konusu olmaktadır. 

Halkbank günlük EFT limit 2023 yılı güncellemeleri ile birlikte maksimum 150.000 TL ile sınırlandırılmıştır. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık, telefon bankacılığı, ATM bankacılığı ve şube bankacılığı kanalları ile günlük EFT limiti maksimum miktarını ifade etmektedir.

150.000 TL yi yetersiz bulan kişiler, dilekçe ile şubeden ya da internet bankacılığı kanalı ile direkt olarak Halkbank günlük EFT limit artışı talebinde bulunabilirler. Banka hesapları incelenerek, bu limitin yetersiz görüldüğü kişilerin günlük EFT limitleri kademeli olarak artırılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu